Jesteś tutaj:

Sposoby na piękne włosy jesienią

Piękne  i zadbane włosy to recepta na dobre samopoczucie w czasie długich jesiennych wieczorów, gdy dni stają się krótsze, a temperatura znacznie się obniża. Po wakacjach włosy stają się bardziej osłabione i należy szczególnie zadbać o ich kondycję, tak aby wzmocnić strukturę włosa oraz zatroszczyć się naturalny ich blask. W jaki sposób to zrobić ?


Letnie tortury

Z całą pewnością włosy w okresie letnim były poddawane wielu ,, torturom ‘’, narażanie ich na systematyczne działanie wiatru  nie sprzyjało ich zdrowiu. Poza tym promienie słoneczne wpływały wysuszającą na ich delikatną strukturę, sprawiając, że stały się przesuszone. W takim stanie na pewno nie zdobią głowy, tylko przypominają poszarpane przez wiatr kosmyki, z trudem dające się okiełznać. W okresie jesiennym trzeba włosy odżywić, a także zadbać o zdrowy blask.

Przede wszystkim nawilżanie
Nie tylko latem włosy muszą znosić trudne próby, w okresie jesiennym wysuszająca na włosy działa suche powietrze w domach, głównie za przyczyną kaloryferów. To one sprawiają, że włosy nie chcą się dobrze układać, a dodatkowo rozdwojone końcówki nie wpływają pozytywnie na stan włosów. Aby zadbać o ich wygląd warto zadbać o ich nawilżenie. Jednak nie wystarczy dbanie o zewnętrzną powłokę, ale też nawilżanie wewnętrznej struktury jest istotne. Właściwie dobrane kosmetyki nawilżające mają moc zamykania łusek włosa. W konsekwencji uzyskuje się efekt pięknych, pełnych blasku włosów. Dzieje się tak, poprzez odbijanie się światła od wygładzonych włosów z pozamykanymi łuskami. Wiadomo, że światło odbijające się gładkich powierzchni daje wyjątkowo dobry efekt wizualny.


Jak rozczesać włosy jesienią

Zaniedbane włosy często nie dają się rozczesywać, ma na to wpływ duża wilgotność powietrza. To ona sprawia, że panie, które mogą poszczycić się pięknymi lokami muszą borykać się z ich rozczesywaniem. Aby uniknąć takiej sytuacji należy kupić preparaty, które ułatwią układanie włosów. Ważna jest też szczotka z naturalnym włosiem, która sprawi, że poszczególne kosmyki bez trudu da się ujarzmić. Stosowanie klasycznego grzebienia czy szczotki, szczególnie z tworzywa sztucznego może tylko pogorszyć sytuację. Z reguły wyrywają one i łamią włosy, zapominając o jej delikatnej strukturze.

Jesienna fryzura – proste włosy!

W okresie jesiennym styliści fryzur zalecają takie uczesania, aby włosy nabrały zamierzonego ładu, a pozbyły się przypadkowego  układania się  na głowie. W sezonie jesiennym liczy się elegancja. Jak jednak ujarzmić włosy, które są przesuszone i nie dają się okiełznać ? Zaleca się stosowanie prostownicy, to ona ma  ,,wygładzić ‘’ włosy oraz sprawić, że będą zdrowo wyglądały. Aby jednak prostowanie za pomocą prostownicy przyniosło oczekiwane efekty, należy zadbać o odpowiednie cięcie. Ma ono na celu pozbycie się przesuszonych oraz rozdwojonych końcówek, a także nadanie fryzurze kształtu. 

 

Wykorzystano zdjęcia z Kolekcji Jesień/Zima 2012-2013 de Intermède. Więcej w Galerii Zdjęć

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Gęste włosy Cienkie włosy Łuska włosa Kok ślubny Hormony Mężczyźni