Jesteś tutaj:

Rutyna przy szczotkowaniu włosów

Uwzględnij ją w swoich codziennych czynnościach.
Po rozplątaniu twoich włosów, zegnij się i pozwól twoim włosom opaść w dół. Trzymając szczotkę z naturalnego włosia, rozpocznij szczotkowanie powolnymi pociągnięciami. Zaczynając od granicy włosów na karku, pociągaj w dół aż do końcówek twoich włosów. Powinnaś asekurować każde pociągnięcie w celu zredukowania elektryczności statycznej. Każde pociągnięcie powinno dotykać skóry głowy, dzięki czemu rozprowadza się naturalny łój skórny od nasady włosa ku jego końcówce, czyli tam, gdzie jest najbardziej potrzebny. Będzie to jednocześnie odżywiało, jak i wygładzało twoje pasma. Osoby z włosami z tendencją do przetłuszczania się, odniosą najwięcej korzyści ze szczotkowania.

Włosy normalne
Pierwszego dnia szczotkowania zacznij od 20 pociągnięć. Dodawaj 10 pociągnięć każdego dnia, aż do momentu gdy osiągniesz 50-100 pociągnięć. Więcej niż 100 pociągnięć wykonanych jednorazowo może być niekorzystne dla twoich włosów. Pamiętaj, że schylanie się oraz szczotkowanie od karku w kierunku końcówek jest kluczem do osiągnięcia najlepszych rezultatów.

czesanie_wlosow.jpg" alt="" />

Włosy przetłuszczające się bądź delikatne
Pierwszego dnia szczotkowania zacznij od 10 pociągnięć. Dodawaj 5 pociągnięć każdego dnia, aż do momentu gdy osiągniesz 50-100 pociągnięć. Więcej niż 100 pociągnięć wykonanych jednorazowo może być niekorzystne dla twoich włosów. Pamiętaj, że schylanie się oraz szczotkowanie od karku w kierunku końcówek jest kluczem do osiągnięcia najlepszych rezultatów.

Urozmaicając pielęgnację twoich włosów właściwymi technikami szczotkowania, dostrzeżesz różnicę w ich wyglądzie w przeciągu mniej niż 2 tygodni, stosując 50 bądź więcej pociągnięć każdego dnia.

Szczotkowanie od nasady włosów jest kluczowe!

Dlaczego?
1. Przemieszcza łój skórny w kierunku końcówek.
2. Wzmacnia mięsień mieszka włosowego, sprawiając, że włos pozostaje w jednym miejscu przez dłuższy czas.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Zagęszczanie włosów Regeneracja włosów Łysienie mężczyzn Wąs Łysienie u dorosłych Ciąża