Jesteś tutaj:

Rude włosy - pielęgnacja i odżywianie

Natura ludzka sprawia, że chcemy tego, czego nie mamy. Efektem nieposiadania tego, czego oczekujemy od naszych włosów, może być negatywny wpływ na naszą pewność siebie. Nie pomaga również fakt, że większość gwiazd wygląda tak, jakby za każdym razem ich włosy miały „wspaniały dzień”. Nieważne, że prawdopodobnie spędziły godziny szczotkując, czesząc, lakierując, skręcając i poddając włosy zabiegom armii specjalistów od wizażu.

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się jak uciec od koszmaru źle wyglądających włosów, bez końca walcząc z niesfornymi lokami, masz szczęście. Zastosuj poniższe proste metody by znaleźć natychmiastową ulgę od twoich problemów z włosami.

Rudowłose są podniecające
Rozpocznij swój nowy program pielęgnacji włosów od dobrego przyjrzenia się samej sobie w lustrze. Jest wiele aspektów dotyczących twoich włosów, które naprawdę lubisz. Skoncentruj się na częściach twojej fryzury, które cię naprawdę cieszą: wspaniały kolor, który podkreśla twoje oczy i karnację, wspaniałą długość, grzywkę oraz doskonałe cieniowanie.

Skoncentruj się na pozytywnych aspektach twoich włosów i nie załamuj się czynnikami, które Ci się nie podobają. Sporządź listę i przyklej ją w miejscu, gdzie codziennie pielęgnujesz włosy. Kiedykolwiek poczujesz się zniechęcona swoimi włosami przeczytaj ją, aby przypomnieć sobie o wszystkich plusach twoich włosów.

Czy każdy może mieć rude włosy?
Określenie „rude włosy” odnosi się do spektrum kolorów od głębokiego rubinu do mieszanych czerwieni przeplatanych jasnymi bądź stonowanymi odcieniami. Połącz bordo z czernią, aby uzyskać cudowny odcień.

Ciemne podkłady są uprzednio częściowo rozjaśnione przed nałożeniem miedzianych odcieni. Modelka Lily Cole lansuje długie rude włosy na wybiegach.

Istotne jest, by pamietać o swoich upodobaniach – tylko wtedy będziesz mogła wyrazić kim naprawdę jesteś. Stwierdzenie to odnosi się zarówno do twoich włosów, butów, czy też samochodu, którym jeździsz.


Znajdź realistyczny model do naśladowania
Niezależnie od tego czy masz proste włosy, burzę loków czy też fale, znajdź model, który ma ten sam rodzaj włosów jak ty. Niemądre jest naśladowanie Debry Messing posiadającej bujne loki, kiedy twoje włosy są delikatne, cienkie i proste. Zamiast tego skup się na osobach, które maja włosy podobne do twoich.

Podchodź realistycznie do możliwości zmiany twojej fryzury. Jennifer Anniston ma naturalnie falujące włosy, które zostały płynnie przerobione na lśniącą, prostą fryzurę. Nie tylko spędza ona godziny w salonie fryzjerskim, ale także jej włosy wymagają góry kosmetyków pielęgnujących jej aktualną fryzurę.

Jeśli nie planujesz zatrudnienia armii stylistów i wizażystów, bądź przygotowana by wyglądać fantastycznie w twoich naturalnych włosach, nie tych, jakie ma Jennifer, Debra, czy ktokolwiek inny.


Ciesz się komplementami
Kiedy po raz ostatni usłyszałaś komplement, który zlekceważyłaś? Nie tylko zniechęci to ludzi do podkreślania twojej urody, ale także zmniejszy twoje własne odczucia dotyczące twojej urody. Następnym razem, gdy ktoś wyrazi uznanie twoich włosów czy też wyglądu, pamiętaj by się tym cieszyć. Zapisuj komplementy w twoim pamiętniku, czy też zamieszczaj notkę, że danego dnia wyglądałaś fantastycznie.

Nie daj się psychologii tłumu
Każda pora roku daje początek ogromnej ilości nowych fryzur. Grzywki pojawiają się i znikają. Włosy są długie, potem krótkie, proste, a potem kręcone. Kto by za tym nadążył? Zignoruj fryzury, które są na topie i skoncentruj się na tych, które są odpowiednie dla ciebie i twoich włosów. Jeśli twoje długie, grube i kręcone włosy dobrze wyglądają w modnych warkoczach, wykorzystaj to z polotem. Jeśli odpowiadają Ci krótkie fryzury, zignoruj szał warkoczyków i pamiętaj, że krótkie włosy wkrótce znów wrócą do łask. Presja by podążać za modą wprowadzi cię tylko w niepotrzebny stres.

Przedłuż trwanie twojej uwodzicielskiej czerwieni
Posłuchaj swojego wewnętrznego głosu i zaufaj intuicji odnośnie właściwych dla ciebie stylów i kosmetyków. Jeśli wiesz, że najlepiej wyglądasz w grzywkach, stosuj je. Jeśli uwielbiasz pewien szampon, korzystaj z niego. Znajdź fryzjera, któremu zaufasz i który wsłucha się w twoje oczekiwania. Nie czuj się zobowiązana do zgadzania się na wszelkie propozycje Twojego fryzjera. Dobry stylista będzie brał pod uwagę to, kim jesteś, czego pragniesz i stopniowo spełni twoje oczekiwania.

Ciesz się
Życie jest zbyt krótkie, by spędzać nawet kilka minut na martwieniu się o włosy. Jeśli twoje włosy sprawiają Ci kłopoty, wybacz im i ciesz się nimi. Podepnij je, zwiąż w kucyka, zaczesz gładko do tyłu, daj się ponieść przygodzie i nie miej zahamowań. Pozbądź się samokrytyki i pamiętaj, że tak jak wszystko w życiu, włosy przechodzą przez różne etapy. Płyń na tej fali, ciesz się, a pokochasz włosy, którymi obdarzyła cię natura.

Podsumowanie
Polubienie własnych włosów wiąże się z czerpaniem większej radości z życia. Czuj się swobodnie i wyraź siebie poprzez własną fryzurę. Twoje włosy są tak wyjątkowe jak ty. Ciesz się z tego, kim jesteś! 

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Przedłużanie włosów Zagęszczanie włosów Objętość włosów Fryzury Mężczyźni Geny