Jesteś tutaj:

Rozdwojone końcówki

Rozdwajające się końcówki: Najlepsze porady i sztuczki
Każdy, kto ma włosy różnej długości i jest wystarczająco dojrzały by zrozumieć jak rosną włosy wie, czym są rozdwajające się końcówki.

Nawet mężczyźni są świadomi tego problemu, jak zostało to ukazane przez Nicka Lachey’a w Dorm Raiders. Podczas przyglądania się, co dzieje się w koedukacyjnym pomieszczeniu wraz z jednym z męskich kandydatów do koledżu, Nick omawia problem rozdwajających się końcówek na przykładzie żeńskich kandydatek.Przyczyny rozdwajania się końcówek?
W świecie urody rozdwojone włosy bądź końcówki są oficjalnie znane jako trichoptilosis. Istnieje szereg powodów, dla których pojawiają się rozdwojone końcówki.

Wśród tych powodów można wymienić:
1.    Nadużywanie narzędzi modelujących wykorzystujących wysoką temperaturę (prostownica, lokówki, suszarki, gorące grzebienie).
2.    Nadużywanie zabiegów chemicznych (prostowanie, trwała ondulacja, koloryzacja).
3.    Stosowanie niskiej jakości narzędzi, które wyrywają bądź niszczą włosy (tanie syntetyczne szczotki lub grzebienie, szczotki do modelowania, itp.)
4.    Naturalne zniszczenie spowodowane ciepłem, zimnem, wiatrem oraz innymi aspektami klimatycznymi.
5.    Brak rutyny w pielęgnacji włosów, np. regularnego podcinania.
6.    Niewłaściwe techniki rozczesywania.
7.    Zbyt częste mycie.
8.    Używanie niskiej jakości kosmetyków do pielęgnacji.
9.    Nadużywanie kosmetyków do stylizacji włosów, takich jak żele, woski oraz lakiery do włosów.
10.    Podcinanie niewłaściwymi nożyczkami.

Istnieją inne przyczyny rozdwajania końcówek oprócz tych wymienionych wyżej. Innymi przyczynami mogą być nadmiernie splątane włosy, niewłaściwie wykonane zabiegi przedłużania, niewłaściwe nakrycia głowy, które niszczą delikatne kosmyki, lub nawet szorstka pościel, palce lub dłonie.

Mity dotyczące rozdwojonych końcówek
Niezależnie od tego, jaki był powód rozdwojenia się twoich końcówek, jeśli je już masz, możesz być pewna, że nie znikną same. Będziesz musiała poradzić sobie z nimi usuwając je, układając włosy tak by je ukryć lub stosując sztuczki, które tymczasowo naprawią końcówki.

Istnieje wiele mitów dotyczących rozdwojonych końcówek. Mitem numer 1 jest to, że kiedy się one pojawią, będziesz mogła je naprawić w sposób uniemożliwiający dalsze rozdwajanie.
Prawdą jednak jest, że gdy włosy raz się rozdwoją, to jest to nieodwracalne. Owszem, istnieją sposoby tymczasowego „sklejenia” końcówek, a nawet nadania im zdrowego wyglądu.

Styliści czeszący sławne osoby ciągle tuszują takie defekty swoim gwiazdom. Jednakże, jedynym sposobem pozbycia się rozdwojonych końcówek jest ich obcięcie.

Sztuczka umożliwiająca tymczasową naprawę rozdwojonych końcówek

Aby tymczasowo naprawić rozdwojone końcówki zastosuj poniższe kroki:
•    Umyj włosy szamponem i zastosuj formułę nawilżającą taką jak Phytojoba bądź podobną.
•    Użyj dobrej jakości odżywki do spłukania, upewniając się, że nałożyłaś grubą warstwę na rozdwojone końcówki.
•    Dobrze spłucz, a następnie polej włosy chłodną lub zimną wodą, by „skleić” strukturę włosa oraz końcówki, oraz dodać im natychmiastowo połysku.
•    Osusz delikatnie ręcznikiem, a następnie nałóż ulubioną odżywkę bez spłukiwania, taką jak Phyto 7, Phyto 9 itp. na wilgotne włosy.
•    Rozczesz włosy grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami.
•    Nałóż kroplę serum na połysk, takiego jak Phytolisse bądź Robert Hallowell’s Shine Drops Serum, na dłonie.
•    Rozprowadź serum na końcówki.
•    Użyj okrągłej szczotki oraz suszarki i wysusz dokładnie włosy.
•    Upewnij się, że pasma z rozdwojonymi końcówkami są dobrze wyprostowane, ponieważ wyglądają one gorzej, gdy są pofalowane, skręcone, bądź postawione do góry.
•    Gdy twoje włosy są w 100% suche nałóż delikatny kosmetyk chroniący przed ciepłem. Następnie użyj ceramicznej bądź teflonowej prostownicy prostując twoje włosy około 5cm od końcówek.

Kiedy skończysz prostowanie wszystkich włosów, nałóż na nie delikatny lakier z jedwabiem, aby utrzymać tymczasową reperację. Ta kuracja tymczasowo „sklei” twoje rozdwojone końcówki. Jest to trochę podobne do używania kleju super glue do sklejenia pękniętej filiżanki. Klej będzie trzymał kawałki w całości, tak jak serum będzie utrzymywało rozdwojone końcówki razem, jednak nie unikniesz ich podcięcia by zapobiec dalszemu rozdwajaniu się włosów.

Podsumowanie
Jak często powinnaś używać tej tymczasowej reperacji? Specjaliści radzą  używać tego sposobu tylko na specjalne okazje, w nagłych przypadkach bądź gdy nie możesz iść do fryzjera, który szybko rozwiązałby Twój problem. Gdy już ukryjesz rozdwojone końcówki nie zwlekaj i umów się ze specjalistą na ich podcięcie.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Regeneracja włosów Łysienie plackowate Uszkodzenia włosów Cebulka włosa Cięcie stożkowe Diademy