Jesteś tutaj:

Pielęgnacja włosów po porodzie

Okres ciąży i  porodu to  olbrzymi wysiłek dla  przyszłej mamy.  W organizmie kobiety zachodzą  zmiany hormonalne, co  odzwierciedla się w różnych postaciach;  jedną z nich jest  wzmożone wypadanie włosów. Młoda mama ,,gubi’’ wszystkie włosy, które podczas miesięcy ciąży nie zdążyły wypaść. Wypadanie włosów nie jest jednak znakiem negatywnych zmian, wręcz przeciwnie, staje się symbolem  wracania do dobrej formy po porodzie. 

Pielęgnacja włosów
Młode mamy  powinny  codziennie szczotkować włosy przez kilka minut. Wówczas  unikniemy  ich nieestetycznego ,,gubienia ‘’. Układając fryzurę nie trzeba włosów szczególnie oszczędzać, można używać tych samych preparatów do stylizacji, co przed  ciążą.

Używanie lakierów  czy środków stylizujących nie powinno negatywnie wpływać na włosy, pod warunkiem, że będziemy je stosować z umiarem. Aby wzmocnić strukturę włosa po porodzie, warto zaopatrzyć się kosmetyki,  które zadbają o ich właściwy wygląd.

W sklepach można kupić  specjalnie dobrane zestawy , w których znajdzie się miejsce dla szamponu do włosów, odżywki i maseczki . Szampon powinien być w  składniki, które odżywią włosy, w tym celu należy delikatnie masować głowę, aby  składniki  mogły wniknąć w  cebulkę włosa. 

Aby wzmocnić włosy można sobie zafundować kurację,  dzięki specjalnie skomponowanym ampułkom,  które dostępne są w aptekach.

Kuracja wzmacniająca powinna trwać nie dłużej nić  trzy miesiące. W czasie ciąży może pojawić się niechciany łupież. Jak sobie z nim poradzić? Najlepiej skonsultować się z dermatologiem, który  zaplanuje leczenie. Jeżeli  łupież nie jest intensywny,  warto kupić w sklepie szampon o charakterze leczniczym oraz zapoznać się z instrukcją producenta. Dostępne są też w salonach fryzjerskich zabiegi, które mają działać przeciwłupieżowo.

Poród a owal twarzy
Panie będąc w ciąży często nie zwracają uwagi na dietę, w trosce o dobro dziecka oraz własne. Obowiązkiem matki jest właściwie i zdrowe odżywianie  się  w czasie  ciąży. Ta troska o dziecko ma też swoje przykre konsekwencje w postaci dodatkowych kilogramów. Naturalne jest zwiększenie wagi w ciągu dziewięciu miesięcy oczekiwania na dziecko. Jednak zmiany w wadze, mogą też znacznie odbić się na wyglądzie zewnętrznym całej sylwetki, nie możemy przecież wybrać sobie miejsca, w którym waga zwiększałaby się, a w którym pozostawała bez zmian.

Z reguły przyszłe mamy tyją na całym ciele, a tym również na twarzy. Konsekwencją  przybrania na wadze  jest też zmiana kształtu owalu twarzy .  Twarz często zmienia się, przeobrażając  trójkątny kształt na twarz o  okrągłym owalu.

Do każdego kształtu twarzy  dobiera się inną fryzurę. Stąd częste zdziwienie świeżo upieczonych mam, że fryzura, która była bardzo twarzowa w przed ciążą,  pod koniec ciąży;  po jej rozwiązaniu   już nie zdobi. Zmieniający się  owal twarzy , nadaje zupełnie innego wyrazu twarzy, dlatego  obcięcie i uczesanie włosów   powinno  zostać zmienione.

Warto wybrać się do stylisty, aby dobrał nową,  świeżą fryzurę do nowego wyglądu przyszłej mamy. Jeżeli  lubimy starą fryzurę i nie zamierzamy rozstać się z nią,  warto też ją odświeżyć podcięciem włosów.  Dobrze cieniowane włosy odświeżają wygląd i sprawiają, że włosy stają się  zadbane.

Właściwa dieta wzmacnia włosy
Włosy po urodzeniu dziecka stają się słabe  z powodu ubytków witamin, w związku z tym trzeba pomyśleć o wzbogaceniu włosów w niezbędne minerały oraz składniki odżywcze. Dieta jest sposobem na poprawienie struktury włosa. W diecie powinny się znaleźć  ryby, owoce morza oraz jajka, aby wzbogacić organizm w miedz, cynk oraz żelazo. 

Nie można zapomnieć witaminach z grupy B, które znajdują się ciemnych, razowym pieczywie oraz kaszy czy  ryżu.

Dobroczynne masaże głowy
Wskazane są codzienne masaże głowa, każda młoda mama może samodzielnie masować skórę głowy opuszkami palców.

Delikatne masaże mogą zdziałać cuda, wystarczy poświęcić im kilka minut dziennie. Kuliste ruchy palców  wpływają  na lepsze  ukrwienie skóry głowy, a tym samym daje jej  lepsze odżywianie, co w konsekwencji prowadzi do wzmocnienia włosów.

Masaże zapobiegają też wypadaniu włosów.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Utrata włosów Cienkie włosy Nawilżanie włosów Grzybica Wąs