Jesteś tutaj:

Ochrona długich włosów

Istnieje wiele sytuacji, w których włosy mogą ulec zniszczeniu. Długie włosy są szczególnie na to narażone, ponieważ są znacznie bardziej delikatne od krótkich włosów. Długie włosy łatwo zniszczyć chemicznymi kuracjami, takimi jak trwałe ondulacje, koloryzacja i odbarwianie. Mogą być także zniszczone przez słońce oraz przez nadmierną temperaturę, pochodzącą np. ze stosowania suszarek lub lokówek. Nawet silne wiatry mogą powodować znaczne splątanie włosów. Czynniki te są bardzo szkodliwe dla długich włosów. Tylko jednorazowe zastosowanie lokówki bądź trwałej ondulacji może zniszczyć długie włosy tak bardzo, że będzie potrzebne obcięcie w celu pozbycia się poważnie rozdwojonych końcówek.

Jednakże wiele letnich rozrywek powoduje także ogromne spustoszenie na długich włosach, o czym zapominamy w trakcie czerpania radości z życia. Jazda motocyklem jest zazwyczaj fantastyczną rozrywką, tak samo jak pływanie, żeglowanie, jazda kabrioletem bądź jazda na roller coasterach, jednak wszystkie te rozrywki mogą powodować niesamowity bałagan na głowie, prowadząc do zniszczenia. Im dłuższe włosy, tym szybciej pojawi się zniszczenie. Najlepszym sposobem ochrony włosów jest ich splecienie, bądź związanie ich w kucyka, za pomocą gumek ochronnych lub frotek na całej długości włosów. Prosty warkocz w całości wykluczy możliwość zniszczenia, które nawet wiejący wiatr mógłby spowodować na niezwiązanych włosach. Poza tym, im bliżej końców włosów kończy się warkocz bądź kucyk, tym lepsza ochrona końcówek.Dobrym sposobem jest schowanie końcówek pod resztę włosów za pomocą ochronnych gumek, tak by wchodziły w środek warkocza bądź kucyka. Chroni to dodatkowo delikatne końcówki. Za każdym razem gdy włosy mają wystawione na takie działania, rozważ zastosowanie tego typu ochrony. Dodatkowo, jakiekolwiek górne upięcia włosów, np. koczki lub inne fryzury będą miały taki sam rezultat, bądź nawet lepszy, tak długo, jak cała długość włosów jest zabezpieczona i fryzura przetrzyma intensywne podmuchy wiatru. Prosty warkocz jest jednym z najszybszych sposobów zredukowania ryzyka zniszczenia długich włosów (a koczki nie zmieszczą się pod kaskami!).

Istnieją inne okazje, gdy warkocz bądź podobna fryzura opisana wyżej mogą nie dopuścić do zniszczenia włosów. Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy, że kiedy śpią i przekręcają się, mogą spowodować niepotrzebne obciążenie i splątanie długich włosów. Leżenie na włosach i pociąganie ich w trakcie snu nie tylko budzi osobę (i nie ma nic przyjemnego w obudzeniu się zaplątanym w pajęczynę włosów), ale także sprzyja łamliwości. Warkocz bądź kok mogą znacząco zredukować ryzyko zniszczenia włosów w nocy. Innym lekarstwem na to jest zastosowanie jedwabnych poszewek na poduszki. Pomogło to wielu osobom, zwłaszcza tym z grubymi, bądź kręconymi włosami, ponieważ w przypadku delikatnych włosów jedwab czasami przyczynia się do większego przywierania włosów do łóżka, powodując tym samym splątanie. Jednak dla większości, jedwab redukuje tarcie włosów, jakie zachodzi zazwyczaj przy zastosowaniu bawełnianych materiałów. Jest to dobry sposób dla osób, które nie mogą spać ze związanymi włosami. Trzecim sposobem jest wyciągnięcie włosów poza głowę i poduszkę. Jest to dobry sposób dla tych, którzy mają spokojny sen.

Podsumowując, im mniej obciążenia mają włosy, tym rzadszego podcinania będą wymagały, a im mniej podcinania, tym dłużej będą rosły. Dla niektórych osób, jak najdłuższa długość włosów jest celem samym w sobie, więc powinni stosować się do tych prostych zasad i cieszyć się zdrowym wzrostem swoich włosów. Nawet jeśli inne osoby posiadają wymarzoną długość, wskazówki te pomogą im utrzymać zdrowe włosy. Zastanów się: jaki sens mają długie włosy jeśli nie są zdrowe?

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Utrata włosów Łysienie plackowate Pielęgnacja włosów Grube włosy Łysienie u dorosłych Kok ślubny