Jesteś tutaj:

Mężczyzno – zadbaj o włosy zimą


Panowie, którzy przyciągają uwagą pań, wiedzą, że drogą do sukcesu są piękne włosy. Pierwsze wrażenie jest niezwykle ważne w postrzeganiu  drugiej osoby, a zadbane włosy  świadczą o elegancji mężczyzny. Co to znaczy zadbane włosy?  Przede wszystkim zdrowe, lśniące  oraz  ciekawie cieniowane. Jak osiągnąć taki efekt szczególnie gdy za oknem mróz i śnieg? To proste, trzeba tylko przestrzegać kilku zasad.

Fryzjer jak wyrocznia
Panowie powinni zaufać swojemu fryzjerowi, który pełni z reguły też rolę stylisty. Profesjonalista potrafi doradzić, jaką fryzurę zaproponować klientowi. Najważniejszą zasadą staje się reguła  systematycznego cieniowania włosów. Włosy na głowie, co miesiąc wzrastają powyżej 1 cm, dlatego po dwóch miesiącach na głowie pana robi się nieład. Bardzo ważnym elementem dbania o włosy jest pozbycie się łupieżu, każda pani zwraca uwagę na ten szczegół na męskiej głowie.

U panów, którzy zmagają się z suchym łupieżem,  wystarczy szampon  przeciwłupieżowy dostępny w drogerii. W przypadku łupieżu tłustego niezbędna będzie konsultacja z lekarzem dermatologiem, ewentualnie wizyta w aptece, gdzie farmaceuta doradzi jaki szampon leczniczy wybrać.

Zimą włosy są bardziej podatne na przetłuszczanie
Panowie zimą powinni  z większą skrupulatnością podchodzić do dbania o czyste włosy z powodu wzmożonego  ich przetłuszczania się. Męska głowa w porównaniu z damską  jest zaopatrzona w większą liczbę gruczołów łojowych, dlatego włosy są narażone na przetłuszczanie.

Szampon przeznaczony do pielęgnacji włosów zimą, powinien zawierać składniki odżywcze takie jak witaminy  A, E oraz witaminę B5, która jest odpowiedzialna za wzmocnienie włosów oraz stanowi ochronę przed  pojawieniem się  siwych kosmyków.

Aby uniknąć podrażnienia skóry, szczególnie zimą,  należy nauczyć się nakładać szampon na włosy. Trzeba pamiętać, aby nie  stosować szamponu bezpośrednio na włosy, tylko na początku lepiej rozprowadzić go na dłoni, następnie nałożyć delikatnie na włosach.

Ważne jest, aby  woda charakteryzowała się właściwą temperaturą, nie może być za zimna, ale też niewskazana jest zbyt gorąca, która  źle wpływa na kondycję włosów, przede wszystkim  pobudza  gruczoły łojowe. W konsekwencji włosy  szybko przetłuszczają się i negatywnie wpływa to na ich wygląd. Na zakończenie mycia włosów należy dokładnie je spłukać. Ciekawym sposobem na pojawienie się uczucia świeżości jest zaopatrzenie w  preparaty z mentolem do pielęgnacji włosów, dzięki niemu włosy będą świeże i zdrowe.

Mycie włosów zimą wymaga odpowiedniego przygotowania oraz przestrzegania zasad pielęgnacji. O ile latem można bez obawy o konsekwencje wychodzić z mokrymi włosami, o tyle zimą jest to niemożliwe. Takie postępowanie prowadzi do niszczenia włosów, krople wody  zamarzając na włosach powodują ich łamliwość oraz znacznie je osłabiają. Innym argumentem przemawiającym za dokładnych suszeniem włosów po ich umyciu są względy zdrowotne.

Jak suszyć włosy zimą ?
Panowie, którzy czasami zmuszeni się nawet codziennie myć  włosy powinni pamiętać o podstawowych zasadach suszenia włosów. Przede wszystkim  warto zachować odpowiednią odległość pomiędzy włosami, a suszarką, w przeciwnym przypadku  zbyt ciepłe powietrze może przesuszać skórę głowy, sprzyjając powstaniu łupieżu. W celu zapewnienia komfortu suszenia,  panowie mają do wyboru albo trzymać suszarkę w odległości 20 cm od głowy, albo suszyć zimnym powietrzem. Ostatnia opcją, jednocześnie najlepszą, jest naturalne schnięcie włosów, ale panowie, którzy myją je rano, nie zawsze mogą sobie pozwolić na taki luksus.

Suche powietrze a włosy
Włosy zimą muszą radzić sobie z wieloma przeciwnościami, należą do nich : zimne powietrze, wahania temperatury, suche powietrze w mieszkaniu. Niestety mroźne powietrze sprawia, że włosy przesuszają się, a cebulki zostają znaczenie osłabione, co prowadzi do ich wypadania oraz łamania.  Negatywnie na włosy działa nakrycie głowy, to znaczy np. zimowa czapka ogranicza dostęp tlenu do cebulek włosa, co nie sprzyja ich zdrowego wzrostowi. Niechcianą konsekwencją przesuszonego powietrza w mieszkaniu jest na pewno elektryzowanie się włosów. Aby temu zapobiec najlepiej stosować pianki lub żele  nawilżające.

Zapraszamy do obejrzenia Kolekcji fryzur męskich American Crew. Więcej w naszej Galerii fryzur.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Zagęszczanie włosów Suche włosy Kondycja włosów Mieszki włosowe Cebulka włosa Fryzury