Jesteś tutaj:

Jaki wpływ ma równowaga na porost włosów?

Pamiętając z jaką uwagą twoje ciało stara się utrzymać równowagę, zróbmy o krok dalej w naszych rozważaniach. Uwierz bądź nie, ale twoje ciało wie wszystko co się z nim dzieje. W przeciągu około godziny od spożycia przez ciebie posiłku twoje ciało dokładnie wie, ile kalorii, gramów tłuszczu oraz węglowodanów znajdowało się w danym jedzeniu. Poza tym, w podanym czasie rozpoczęło już oddzielanie tego, co chce zachować od tego, czego chce się pozbyć. Rozpoczynając proces odżywiania tam, gdzie jest najbardziej niezbędny, twoje ciało wykonuje wszystkie czynności bez Twojego zaangażowania. Jest to działanie instynktowne.Za każdym razem, gdy jakakolwiek część ludzkiego ciała traci równowagę (tak jak ma to miejsce przy skaleczeniu), ciało rozpoczyna natychmiastowe działania w celu przywrócenia równowagi w danej części. Tak więc, gdy obcinasz grzywkę bądź cieniujesz włosy, Twoja skóra głowy szybko przechodzi do działania, aby wyrównać twoje nierówne bądź niezrównoważone długości włosów. Twoja skóra głowy robi to poprzez zredukowanie odżywiania twoich dłuższych włosów oraz zwiększenie odżywiania tych krótszych, zwiększając tym samym tempo wzrostu krótszych włosów oraz redukując tempo wzrostu tych dłuższych. Stan ten może prowadzić również do przerzedzenia dłuższych włosów.

I dlatego też grzywki i cieniowanie prowadzą do spowolnienia tempa wzrostu włosów oraz ich utraty. U większości ludzi włosy o jednakowej długości będą rosły szybciej i będą grubsze niż te na grzywce, bądź te pocieniowane.

Pamiętaj jednak, że istnieją wyjątki od reguły. Oznacza to, że posiadanie grzywki nie zawsze będzie prowadziło do utraty włosów u niektórych osób.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Wzrost włosów Regeneracja włosów Strzyżenie włosów Włosy Cięcie stożkowe Farbowanie włosów