Jesteś tutaj:

Jak uchronić włosy przed jesienną depresją ?

Jesienne wieczory sprzyjają wspomnieniom o letnim, ciepłym słońcu. 23 września to początek kalendarzowej jesieni. Aby więc nie popaść w jesienną depresję, warto przygotować się do chłodów oraz zahartować skórę oraz włosy do zmagań z niską temperaturą. Istnieje wiele sposobów na odzyskanie przez włosy formy, która straciły podczas letnich upałów, a fryzjerzy, o tej porze roku, przypominają stare sprawdzone metody na zachowanie efektu mocnych i błyszczących włosów jesienią. Warto poznać niektóre z nich.

Wspaniały duet czapka oraz pielęgnacja

Zmienne temperatury nie sprzyjają delikatnym włosom, przede wszystkim zmiana ciepłego wiatru na zimny oraz wilgotny może negatywnie wpłynąć na wygląd. Letnie słońce wysuszyło włosy, jednak zimne podmuchy wilgotnego powietrza z całą pewnością też sprzyjają ich osłabieniu. Panie często skarżą się na wypadanie włosów jesienią albo obserwują z przerażeniem rozdwajające się i przesuszone końcówki. Styliści podkreślają, że tylko ochrona głowy przed zimnym wiatrem może wzmocnić włosy oraz uchronić je przed wypadaniem. W tym celu zalecają noszenie ciepłej czapki, która ma za zadanie zapobiegać wyziębieniu skóry głowy oraz przeciwdziałać wysuszaniu włosów. Warto poświęcić idealnie ułożoną fryzurę, która może uleć zniszczeniu pod ciepłą czapką niż narazić włosy na zbyt niską temperaturą, a w konsekwencji pozbawić je blasku oraz znacznie osłabić ich strukturę.

Noszenie czapki podczas jesiennych chłodnych dni wydaje się nieodzowne, jednak niesie ze sobą też wiele efektów ubocznych. Do takich należy nadmierne przetłuszczanie się włosów. Osoby, które noszą czapki narzekają, że muszą myć włosy częściej niż latem. Aby zmniejszyć przetłuszczanie włosów warto zrezygnować lub ograniczyć stosowanie preparatów do stylizacji, to lakiery utrwalające czy żele ułatwiające modelowanie fryzury sprawiają, włosy stają się ciężkie i przyklapnięte, szczególnie wtedy, gdy zakładamy jesienne nakrycia głowy. Projektanci mody prześcigają się w propozycjach alternatywnych dla ciężkiej oraz miażdżącej uczesanie czapki.

Do takiej należy wprowadzenie noszenia kapelusza, podczas jesiennych zimnych dni. Nadaje się on idealnie, ponieważ może uchronić włosy przed zimnym wiatrem, a jednocześnie lekko osadza się na głowie oraz dodaje elegancji strojowi. Panie, które lubią takie nakrycia głowy mogą dowolnie wybierać fason, regulując jego wielkość oraz dobierając kolor. Dobrze dobrany kapelusz nie tylko chroni włosy, ale stanowi twarzową ozdobę stroju. Ważna jest też pielęgnacja włosa, powinna ona mieć charakter kilkustopniowy. 

Pierwszy stopień to z całą pewnością pozbycie się zanieczyszczeń, które są pozostałością jeszcze po wakacyjnym odpoczynku i kontaktu z wodą morską czy piaskiem z plaży. Poza tym trzeba zatroszczyć się o odżywienie włosa, czyli dostarczenie mu niezbędnych składników regeneracyjnych. Styliści fryzur proponują serie zabiegów, które mają charakter odżywczy. Ostatnim etapem pielęgnacji włosów jest ich ochrona przez zimnem oraz wilgocią. Tylko kompleksowa stylizacja zapewni blask oraz zdrowy wygląd włosom.

Najlepsza do włosów - suszarka z jonizatorem

Styliści przywiązują dużą wagę do pielęgnacji włosów. Okazuje się, że proces ich mycia oraz suszenia ma ogromne znaczenie. Zaleca się naturalne schnięcie włosów, to znaczy po spłukaniu szamponu i rozczesaniu włosów trzeba zaczekać, aż mokre pasma same wyschną. To ponadczasowy sposób na suszenie włosów, nie zawsze można sobie pozwolić na taki komfort. Zabiegane i zapracowane panie, często nie mają cierpliwości oraz czasu na takie czekanie. Często niezbędne jest użycie suszarki, jeżeli jednak jest to konieczne trzeba zachować odpowiednią odległość między strumieniem ciepłego powietrza, a włosami.

Najlepiej suszyć włosy strumieniem powietrza, który nie jest gorący, tylko letni lub zimny. Aby jednak zapewnić włosom idealny wygląd oraz zapobiec ich elektryzowaniu warto suszyć włosy suszarką z jonizatorem. Jonizator, który znajduje się wewnątrz suszarki sprawia, że wytwarza ujemne ładunki elektryczne, które są odpowiedzialne za neutralizację ładunków dodatnich znajdujących się na włosach. W efekcie ładnie układają się i są podatne na stylizacje oraz nie elektryzują się po zdjęciu nakrycia głowy.

Zapraszamy do obejrzenia kolekcji jesień/zima Absolument Femme de Saint Algue

 

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Wzrost włosów Łysienie plackowate Łysienie kobiece Fryzury Hormony Loki