Jesteś tutaj:

Jak czesać włosy

Rozważając ułożenie włosów można poczynić tylko ogólne sugestie z uwagi na fakt, że Moda w zakresie uczesania zmienia się co najmniej tak szybko, jak ta w zakresie ubioru. Nie poleca się jednak czesania się w zgodzie z modą za wszelka cenę, gdyż to w wielu przypadkach skończyć się może nieporozumieniem w wyglądzie jako całości. Szpiczasty nos i Węzeł psyche mogą wywołać śmiech, kiedy widzi się plebejski profil i klasyczną fryzurę i można wysnuć wniosek o ile korzystniej wyglądałaby osoba w delikatnym uczesaniu włosów wokół czubka głowy, które sprostałoby wymogom cech twarzy. Kobieta może stać się wymarzonym dla siebie fryzjerem, jeżeli dokładnie studiuje swoją twarz i nie korzystać z rad „profesjonalisty”, który nie widzi nic poza puklami, lokami, kędziorkami, falami itp. Fryzura jako struktura może być sukcesem, ale również może okazać się porażką, kiedy szpeci a nie upiększa twarz. Ujmując rzecz z drugiej strony, twarz posiadająca defekty może zostać upiększona przez artystyczne ułożenie włosów.

Włosy ciemne powinny być czesane gładko i tam gdzie przylegają do głowy lśnić jak satyna, Blask ten powinien pochodzić ze szczotkowania, nie zaś z olejków czy emulsji. Jeżeli noszone są loki, niech wyglądają na pukle czy kędziory, ale w żadnym wypadku na zbita masę.

Z drugiej strony, jasne włosy powinny być ułożone luźno do góry lub na dół zgodnie z wymogami twarzy tak, aby wydobyć piękno ich odcieni poprzez szczotkowanie, które otrzymują i w których dostrzegalna jest gra świateł. Jasne loki powinny zostać wyczesane by nadać im lekkości i puszystości i uzyskać tak zwany efekt halo.

Zarówno przy włosach ciemnych, jak i jasnych loki powinny być odpowiedniej długości i kształtu stosownie do konturu twarzy. Niedobrze dobrany Kształt potrafi nadać twarzy okrągłej wygląd wulgarny. Niskie czoło pozwala na noszenie Pompadour, z kolei czoło wysokie zmiękczy Grzywka, szczególnie, jeżeli pozostała cześć fryzury współgra z owalem twarzy. Należy tu nadmienić, iż profesjonalny Fryzjer nie przywiązuje do tego wagi, gdyż wstępne Strzyżenie jest takie samo dla wszystkich typów twarzy. Artysta w tej dziedzinie – profesjonalnie zajmujący się fryzurami – nie widzi nic poza poszczególnymi liniami własnej pracy nie uwzględniając naturalnych uwarunkowań. Niejedna kobieta po takich zabiegach jest rozczarowana, nie wiedząc, dlaczego dla własnych przyjaciół wygląda dziwacznie. Istotą tu jest to, że jej Fryzjer nawet nie spojrzał na jej twarz robiąc jej fryzurę, wykonując dzieło zgodne z modą, jednakże wcale do niej nie pasujące. Najważniejszym jest by fryzura pasowała do twarzy i nieważne czy jest ona modna czy nie. Nie można obcinać włosów na tej samej długości, lecz podzielić je należy na dwie części za pomocą grzebienia i przeprowadzić Przedziałek w poprzek od boku do boku na około ¾ cala długości krócej niż włosy z przodu. Naówczas po skręceniu włosów nie będą one ciężko zwisały nad czołe

Jeżeli twarz jest szeroka i okrągła należy nosić włosy wysoko nad czołem tak, aby sprawić wrażenie wydłużenia lokalizując zwój na czubku głowy lub zaraz za nim. Jeżeli rysy są wydłużone i surowe, należy nosić włosy odsunięte od twarzy tak, aby wytworzyć wrażenie pełniejszej twarzy niż jest ona w istocie.

Jeżeli twarz odznacza się długa linia od podbródka do czubka głowy należy ułożyć włosy tak, aby złamać to wrażenie długości. Jeżeli zaś linia jest zbyt krótka, należy ukryć ten brak i przysporzyć pożądanej pełni poprzez zwiniecie włosów w tym punkcie.

Wszystkie te małe defekty mogą zostać dostrzeżone i zniwelowane, jeżeli kobieta pamiętać będzie, że postrzega się ja nie tylko z przodu czy z tyłu, ale również z profili, słowem jako całość. Może zatem pięknie ułożyć swoje włosy tak, aby podkreślić powab twarzy, pamiętając jednocześnie by obejrzeć fryzurę z każdej strony za pomocą dodatkowego małego lusterka. Jeżeli widok z boków jest niezadowalający, jeden czy dwa ruchy dłonią mogą doprowadzić go do perfekcji i jednocześnie nie zniszczyć zadowalających partii fryzury. Czesząc włosy kobieta powinna przywiązywać do tej czynności taka uwagę jak i do innych rzeczy, o które się troszczy. Jeżeli tez oceni swoja fryzurę z każdego punktu widzenia, to nigdy nie zostanie uznana za śmiesznie uczesana i nie usłyszy słów krytyki.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Przedłużanie włosów Utrata włosów Struktura włosów Fryzury Biopsja Cebulka włosa