Jesteś tutaj:

Wypadanie włosów w ciąży

Wzmożona aktywność hormonów i wydzielanie estrogeny nie są jedynymi problemami i czynnikami wywołującymi utratę włosów podczas ciąży. Czasami utrata włosów jest wynikiem złego odżywiania kobiety. Kobiety, które zdrowo się odżywiają, zażywają zalecane suplementy i witaminy oraz dużo odpoczywają cieszą się lepszym zdrowiem. Ta kategoria kobiet wytwarza lepsze włosy, ponieważ włosy rozwijają się dobrze w środowiskach, gdzie się o nie dba. Dlatego można bezpiecznie przypuszczać, że jeśli nie odżywiasz się zdrowo Twoje włosy mogą cierpieć na niedożywienie.

Są różne substancje odżywcze wymagane przez organizm, które mogą poprawić stan włosów lub powodować ich wypadanie. Minerały – cynk i żelazo – są powiązane ze wzrostem i utratą włosów. Jeśli kobieta przestanie zażywać te minerały, wzrasta jej predyspozycja do wyłysienia. Gdy kobieta zajdzie w ciąże, jej dieta powinna się składać z dużej ilości warzyw i owoców, gdyż zawierają przeciwutleniacze, powodujące wzmożony wzrost włosów.

By określić w jakim jesteś stania i ile minerałów i witamin dostarczasz organizmowi zapytaj swojego lekarza. Nie powinno zabraknąć takich witamin jak witamina B, C z bioflawonoidami, Inozytol i Biotyna oraz witamina E.

Musisz zrozumieć jedną ważną rzecz, że utrata włosów podczas ciąży jest tymczasowa i Twoje włosy najpewniej odrosną po porodzie, gdy powrócą do  normalnego cyklu bez wpływu zaburzonych hormonów. Niektóre kobiety jednak przechodzą przez większą utratę włosów po ciąży niż podczas ciąży. Nie należy się tym martwić, gdyż większość kobiet przechodzi przez to i z czasem sytuacja się normalizuje. Cokolwiek się dzieje, upewnij się, że nie trwa to zbyt długo. Staraj się zatem zbytnio nie martwić. Jeśli myślisz, że jesteś w stanie, możesz powziąć następujące kroki, które z pewnością zredukują utratę włosów podczas ciąży:

1. Mimo, że brzmi okrutnie może stać się konieczne. Jeśli Twoje włosy zaczną stawać się cieńsze, lepiej jest je ściąć niż nosić coś co przypomina strąki wystające z Twojej głowy. Z obciętymi włosami, utrata włosów podczas ciąży jest mniej widoczna.
2. Noś włosy spięte w kuc, wówczas łatwiej ukryjesz łyse ślady lub cienkie włosy.
3. Noś szeroką opaskę na głowie. To z pewnością ukryje wszelkie ślady utraty włosów.
4. Nie układaj fryzur w sposoby, które pokazują, że tracisz włosy. Zatem warkocze,  warkoczyki i fale całkiem odpadają.
5. Jeśli podejrzewasz, że Twoim włosom brakuje biotyny, umyj je szamponem biotynowym
6. Unikaj energicznego czesania gdy Twoje włosy są jeszcze mokre. Jako alternatywę, czesz delikatnie, używając grzebienia z szerokimi zębami.W końcu, wiedząc, że to tylko faza, która mija i gdy tylko zobaczysz swoje dziecko, dojdziesz do wniosku, że utrata włosów dla czegoś tak pięknego była warta poświęcenia.

Ciąża dotyka całego organizmu, wliczając włosy, skórę i paznokcie. Tak więc utrata włosów po ciąży może wynikać z problemów hormonalnych. Nadczynność tarczycy może powodować wypadanie włosów. W tym przypadku, Twój lekarz może leczyć utratę włosów poprzez leczenie nadczynności tarczycy. Inne zmiany hormonalne, które powodują utratę włosów w trakcie ciąży często zanikają, gdy ciała wraca do poziomu hormonów ze stanu przed ciążą i normalny cykl wzrostu włosa jest znów możliwy. Utrata włosów podczas ciąży może być także oznaką niedoboru witamin i minerałów. Utrata włosów często występują zaraz po okresie ciąży.

Przyczyny

Kilka czynników może powodować nadmierne wypadanie włosów. Na przykład, od 3 do 4 miesięcy po chorobie lub większej operacji, możesz nagle tracić duże ilości włosów. Ta utrata włosów jest związana ze stresem wywołanym przez chorobą i ma charakter tymczasowy.

Problemy hormonalne mogą wywoływać utratę włosów. Jeśli Twoja tarczyca ma nadczynność lub niedoczynność, Twoje włosy mogą wypadać. Temu wypadaniu można zazwyczaj zapobiec poprzez leczenie chorób tarczycy. Utrata włosów może nastąpić gdy żeńskie lub męskie hormony, zwane androgenami i estrogenami są zaburzone. Wyrównanie poziomu hormonów może powstrzymać utratę włosów.

Wypadanie włosów a tabletki antykoncepcyjne

Niektóre lekarstwa mogą powodować utratę włosów. Ten stan utraty włosów ulega polepszeniu po zaprzestaniu zażywania lekarstwa. Lekarstwa, które mogą powodować utratę włosów to m. in. Leki przeciw krzepnięciu krwi (zwane antykoagulantami), lekarstwa używane przy podagrze, lekarstwa stosowane w chemioterapii, witamina A (jeśli weźmie się jej za dużo),antydepresanty i tabletki antykoncepcyjne. Wypadanie włosów po systematycznym zażywaniu tych leków może doprowadzic do całkowitej ich utarty.

Stres jest kolejnym czynnikiem wywołującym utratę włosów. Mimo, że nie udowodniono tego w pełni, trauma emocjonalna jest powiązana z utratą włosów, ale łagodniejsze przemęczenia i zmartwienia mogą prawdopodobnie skutkować tym samym. Stres organizmu może także powodować utratę włosów przez kobietę. Np. wyniszczająca dieta, kiedy kobieta traci dużo kilogramów w szybkim czasie również może wpłynąć na utratę włosów. Jako, że stres jest często przejściowy, gdy jego przyczyna ustanie, utrata włosów również się cofnie.

Coraz częściej ludzie są wręcz przewrażliwieni na punkcie swojego wyglądu. Jest to spowodowane bardzo często narastającymi oczekiwaniami na przykład ze strony pracodawców. Jak udowadniają badania osoby atrakcyjne są postrzegane również jako mądre i pracowite. Dlatego każda zmiana wyglądu może powodować narastające frustracje. Dotyczy to zwłaszcza problemu wypadania włosów czy łysienia. Osoby dotknięte tym problemem są w stanie zrobić wszystko, aby odzyskać dawny wygląd i móc cieszyć się gęstymi włosami i piękną fryzurą. Dotyczy to zarówno kobiet jak i mężczyzn bez względu na wiek. Pomóc im może Klinika Handsome Men. To 100% satysfakcji i zadowolenia z efektów. Pomaga się o tym przekonać galeria zadowolonych pacjentów, dostępna Tutaj!

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Przedłużanie włosów Gęste włosy Mieszek włosowy Mieszki włosowe Farbowanie włosów