Jesteś tutaj:

Wypadanie włosów po ciąży

Jeśli jesteś w ciąży lub niedawno urodziłaś, wiesz, że wypadanie włosów po ciąży jest zmartwieniem wielu kobiet. Jednak, jak większość zmian w trakcie ciąży, jest to jedynie tymczasowy problem, ktory dotyka od 4 do 50 % ciężarnych kobiet.

Wzmożone działanie estrogenów utrzymuje mieszki włosowe w fazie wzrostu. Po porodzie działanie to ustępuje powodując jednoczesne przejście wielu mieszków w fazę zatrzymania wzrostu włosów. W okresie 3-6 miesięcy po porodzie dochodzi do wzmożonego wypadania włosów. Stan taki utrzymuje się nawet do roku. Po tym czasie zmiany na ogół całkowicie cofają się. Dzieje się tak dlatego, że  okresie ciąży wzrost hormonów blokuje wypadanie włosów. Ale po porodzie, hormony zaczynają wracać do normy co pozwala włosom powrócić do normalnego cyklu.

Co trzy, cztery miesiące, normalnym jest, że włosy znajdują się w fazie wpadania, co pozwala rosnąć nowym włosom. Podczas ciąży faza odpoczynku jest opóźniona. Gdy hormony wrócą do normalnych poziomów, opóźnione ciążą, włosy wypadają wszystkie na raz. Mimo, że Twoje włosy powrócą do normalności po około 6 do 12 miesiącach, są pewne rzeczy, które możesz zrobić by uniknąć wypadania włosów po ciąży.Jest wiele czynników powodujących utratę włosów, wliczając w to wiele zmian w Twoim ciele zależnych od poziomu estrogenu. Jedną z pierwszych rzeczy jakie powinnaś zrobić jest skonsultowanie się ze swoim lekarzem. Pozwoli Ci to na zachowanie prawidłowego poziomu hormonów, uzyskanie porady i recept na niezbędne leki.

Następnie, rodzaje uczesania, które zazwyczaj nosisz być może będą musiały być unikane. Mimo, że może to być bolesne, unikaj warkoczy, warkoczyków i fal, ochroni Cię to przed utratą dużej ilości włosów. Powodem unikania tych typów uczesania jest to, że mogą naciągać włosy i powodować zbyt duże napięcie.

Kiedy myjesz swoje włosy, ważne jest by używać szamponów i odżywek  zawierających biotynę i krzemionkę. Gdy Twoje włosy stają się mokre, staraj się być jak najdelikatniejsza w trakcie prysznica i po. Włosy stają się kruche gdy są mokre, więc unikaj cienkich grzebieniu i czesania nimi w trakcie suszenia głowy. I jeśli już musisz użyć suszarki, skorzystaj z opcji najchłodniejszego suszenia.

Gdy wypadają włosy bardzo ważne jest zdrowe odżywianie, bogate w owoce i warzywa, zawierające antyoksydanty. Może to być zbawienne dla Twoich włosów. Pomorze Ci ochronić Twoje mieszki włosowe i przyspieszyć wzrost włosów. Niektóre suplementy powinny być dołączone do Twojej diety, takie jak: witamina B kompleks, biotyna, witamina C i cynk.

Około 90% Twoich włosów rośnie, podczas gdy pozostałe 10% jest w fazie odpoczynku. Co 2-3 miesiące odpoczywające włosy wypadają, pozwalając rosnąć nowym włosom na ich miejscu. Łysienie telogenowe jest bardzo dużym wypadaniem włosów, które pojawia się w okresie od 1 do 5 miesięcy po ciąży. Nie jest to rzadkie, dotyka od 40 do 50% kobiet; ale jak większość zmian w trakcie ciąży, jest tymczasowe.

Co jeśli następuje zwiększona utrata włosów podczas ciąży?
Utrata włosów związana z ciążą występuje zazwyczaj po porodzie. Podczas ciąży zwiększona liczba włosów wkracza w fazę odpoczynku, co jest normalną częścią cyklu wzrostu włosów. Ten stan nie jest tak poważny by powodować łyse miejsca czy trwałą utratę włosów, i powinien cofnąć się jakieś 3-4 miesiące po porodzie. Jeżeli uznasz, że włosy wypadają Ci podczas ciąży nienaturalnie, może to być spowodowane niedoborem witamin i minerałów.

Dlaczego ludzie mówią o utracie włosów i ciąży?

Najczęstszy etap utraty włosów następuje około 3 miesięcy po porodzie. Wzrost hormonów podczas ciąży powstrzymuje utratę włosów. Ale po porodzie, hormony zaczynają wracać do normalnych poziomów co pozwala włosom wypadać i powrócić do normalnego cyklu. Normalna utrata włosów została opóźniona przez ciążę, dlatego włosy mogą wypaść wszystkie jednocześnie.
Do 60 % Twoich włosów w fazie wzrostu może przejść w fazę odpoczynku telogen. Utrata włosów jest największa jakieś 3-4 miesiące po porodzie, gdy mieszki włosowe się odmładzają. Jak zauważono wcześniej, ta utrata włosów jest tymczasowa i włosy powrócą do normalności w czasie od sześciu do dwunastu miesięcy.

Czy utrata włosów może być spowodowana z innymi zagadnieniami rozrodczymi?

Utrata włosów może być spowodowana czymkolwiek, co powoduje zmianę w poziomie estrogenu w Twoim organizmie. Utrata włosów może być wywołana jednym lub kilkoma z poniższych:
•    Zaprzestaniem zażywania pigułek antykoncepcyjnych lub innej hormonalnej metody antykoncepcji.
•    Poronieniem lub urodzeniem martwego dziecka
•    Aborcją
•    Niestabilnością hormonalną.

Pozytywny wpływ ciąży na Twoje włosy.

Podczas ciąży wzrasta poziom estrogenu. Estrogen powoduje, że włosy pozostają w fazie wzrostu i stymuluje wzrost Twoich włosów. W trakcie ciąży możesz spodziewać się pełnej burzy pięknych włosów na głowie.
Zalecenia dla Twoich włosów podczas ciąży i po porodzie:
Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, by Twoje włosy były zdrowsze i/lub zredukować ich wypadanie w trakcie ciąży i po porodzie.
•    Skonsultuj się ze swoim lekarzem by upewnić się o prawidłowym poziomie hormonów.
•    Unikaj “niebezpiecznych” fryzur.
•    Zdrowo się odżywiaj.
•    Używaj szamponów i odżywek z biotyną i krzemionką.
•    Włosy są kruche gdy są mokre, więc bądź delikatna; unikaj grzebieni z cienkimi zębami.
•    Używaj suszarki tylko gdy musisz i zawsze na najchłodniejszym ustawieniu.
•    Uzupełniaj dietę następującymi substancjami:
o    Witamina B complex
o    Biotyna
o    Witamina C
o    Witamina E
o    Cynk


Ciąża zmienia całe Twoje ciało, Twoje włosy nie są wyjątkiem. Wiele kobiet doświadcza bujnego wzrostu i pogrubiania włosów, podczas gdy inne zauważają, że piękne loki stały się matowe i bez życia.

Zwiększony estrogen
Jeśli uznasz, że twoje włosy są grubsze i rosną szybciej, możesz dziękować podwyższonemu poziomowi estrogenu w organizmie. Estrogen wysyła sygnał do Twoich mieszków włosowych, że muszą rosnąć i przestać wypadać. Zwiększony estrogen przyspiesza metabolizm, co dostarcza składników odżywczych zarówno Twojej skórze głowy jak i brzuszkowi. Dodatkowo, wiele kobiet lepiej się odżywia i bierze witaminy podczas ciąży, co prowadzi do zdrowego wzrostu włosów jak i zdrowego organizmu.

Zmiany struktury
Jeśli Twoje grzywka zaczyna zmieniać strukturę – od prostej do zakręconej, pełnej do zwiędłej – lub nie poddaje się ondulacji, to dlatego, że hormony w trakcie ciąży zmieniają strukturę Twoich włosów. Dostają się do kory, która jest odpowiedzialna za nadawanie włosom elastyczności czy loków. Według jednej z mam 17. miesięcznego chłopczyka: „Jakieś 3 miesiące w ciąży, mój fryzjer zauważył, że moje włosy stały się grubsze i zakręcone bardziej niż poprzednio. A zawsze miałam raczej cienkie, proste włosy.”

Pracuj ze swoimi włosami – nie przeciw nim

Zamiast walczyć z tymi zmianami, naucz się z nimi pracować. Bieganie do fryzjera co kilka tygodni, by przycinać Twoje nowe włosy może być czasochłonne i kosztowne. Dlaczego masz nie zaszaleć ze swoimi nowymi bujnymi lokami? Zainwestuj w jakieś odlotowe dodatki by je upiększyć lub noś je z dumą. Jeśli nagle będziesz miała fale albo loczki, zainwestuje w produkty, które pomogą Ci określić kształt i zwalczać loczki. Dodaj klapniętym włosom energii poprzez używanie produktów zwiększających objętość. Jeśli nie jesteś pewna od czego zacząć, zapytaj swojego fryzjera o poradę i polecane produkty.

Włosy i zdrowie

Jako, że włosy są pierwszą oznaką dobrego zdrowia, kobiety cierpiące od ciężkich porannych mdłości lub z powodu złych nawyków żywieniowych powinny patrzeć na swoje włosy jak na znak ostrzegawczy, że ich korzenie nie otrzymują wystarczającej ilości składników odżywczych, szczególnie żelaza. Nawet niewielki niedobór żelaza może prowadzić do suchych, łamliwych włosów, które stają się jaśniejsze od naturalnego koloru i łatwo wypadają. Jeśli zauważysz jakieś alarmujące zmiany w swoich włosach, powiadom swojego lekarza.

Wypadanie włosów po ciąży

Po nadejściu maleństwa nie zdziw się, że piękne włosy zaczną wypadać. Wiele kobiet zauważa wzrost wypadania po 3 do 6 miesiącach po porodzie, co jest po prostu znakiem powracanie poziomu hormonów do normy. Może to zająć kilka cykli wzrostów (do kilku lat) zanim struktura Twoich włosów powróci do normy, zwłaszcza gdy nosisz długie włosy.
Pamiętaj, że ciało każdej kobiety – w tym włosy – zachowuje się inaczej podczas ciąży. Ciesz się zmianami i pamiętaj, że są one tylko przejściowe.

Każda kobieta po urodzeniu dziecka wie jak duże zmiany w organiźmie wprowadza ciąża.Wypadanie włosów czy łysienie niezależnie od wieku  jest bardzo poważnym problemem. Nie tylko ze względów czysto estetycznych i z faktu, że każdy z nas chciałby długo wyglądać atrakcyjnie, ale również dlatego, że pojawienie się tego problemu w sposób znaczący wpływa na ludzką psychikę. Ludzie coraz bardziej wycofują się z kontaktów społecznych, tracą pewność siebie i wiarę we własne  umiejętności i możliwości. Szukają ratunku wszędzie, gdzie tylko mogą go otrzymać, ale równie często trafiają na metody mało skuteczne. Dlatego powinni skierować się do Kliniki Handsome Men, która może zapewnić najwyższą jakość swoich usług i 100% zadowolenia. Zachęcić może galeria pacjentów dostępna Tutaj!

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Łysienie plackowate Przedłużanie włosów Wzrost włosa Mężczyźni Warkoczyki Wąs