Jesteś tutaj:

Wypadanie włosów po chemioterapii

Pytanie: Moja siostra z powodu wykrytej niedawno choroby nowotworowej będzie zmuszona poddać się chemioterapii. Jest piękną, młoda kobietą, która zawsze bardzo dbała o swój wygląd i włosy. Była zawsze z nich bardzo dumna. Wiem, że to może niezbyt istotne, ale wydaje mi się, że może mieć znaczący wpływ na samopoczucie mojej siostry, a co się z tym wiąże także na efekty leczenia. Czy w czasie chemioterapii lub po niej zawsze wypadają włosy?

Odpowiedź:
Problem ten pojawia się podczas leczenia niektórymi cytostatykami. Włosy mogą ulec przerzedzeniu lub całkowitemu wypadnięciu. Może to wystąpić stopniowo lub nagle i dotyczyć wszystkich włosów całego ciała. W przeszłości aby zmniejszyć utratę włosów na głowie stosowano opaski uciskowe lub ochładzanie skóry głowy lodem, podczas podawania leku. Obecnie nie stosuje się tych metod, ponieważ dawały one powikłania.

Utrata włosów jest zawsze dużym przeżyciem zwłaszcza dla kobiet. Właściwe przygotowanie i wiedza mogą tu bardzo pomóc. Ważne jest aby pacjentka wiedziała, że utrata włosów jest czasowa. Po zakończeniu leczenia włosy odrosną, często bardziej gęste, zwykle ciemniejsze, może zmienić się ich struktura - są grubsze i kręcone. Przed zastosowaniem leków mogących powodować wypadanie włosów warto krótko je obciąć. Ważne jest aby pielęgnować włosy delikatnymi środkami, ostrożnie je czesać, nie używać suszarek do włosów, lokówek oraz innych urządzeń do ich układania. Przy wystąpieniu uczucia wysychania i swędzenia skóry głowy można wcierać niewielkie ilości kremów nawilżających.

Niewiele osób wie, jak bardzo nasz wygląd zewnętrzny wpływa na naszą psychikę. W społeczeństwie współczesnym coraz większy nacisk kładzie się na fakt, że gwarancją sukcesów jest nie tylko wiedza, ale również doskonała prezencja. Dlatego osoby, które dotknął problem na przykład łysienia, bardzo często tracą nie tylko atrakcyjny wygląd, ale również wiarę we własne możliwości. Pomocna może być w tym przypadku Klinika Handsome Men, która w sposób profesjonalny zajmuje się likwidowaniem tego typu problemów. Każdy, kto chce się o tym przekonać, powinien zapoznać się z galerią zadowolonych pacjentów, która jest dostępna Tutaj!

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Regeneracja włosów Łysienie plackowate Farbowanie włosów Higiena Włosy