Jesteś tutaj:

Włosy po chemii

Chemioterapia jest to metoda leczenia nowotworów za pomocą leków cytostatycznych. Można powiedzieć również, że jest to używanie syntetycznych związków chemicznych do leczenia chorób. Chemioterapia zabija głównie komórki dzielące się dlatego niestety zabija również komórki zdrowe. Ponieważ komórki macierzyste najobficiej występują w szpiku i nabłonkach, najczęstsze i najpoważniejsze działania niepożądane chemioterapii To uszkodzenie szpiku i nabłonków układu pokarmowego.

Problem wypadania włosów podczas stosowania chemioterapii spowodowany jest niektórymi lekami. Włosy mogą ulec przerzedzeniu lub nawet wypaść całkowicie. Czasem jest tak, że włosy wypadają stopniowo, a czasem jest to nagłe. Włosy mogą wypaść nie tylko z głowy, ale także z reszty naszego ciała. Dawniej, aby osłabić działanie leków stosowano chłodzenie głowy lodem oraz opaski uciskowe. Obecnie już się tego nie stosuje, gdyż okazało się, że wywoływały one liczne powikłania. Jak wiadomo utrata włosów jest bardzo dużym przeżyciem szczególnie dla kobiet i dzieci. Bardzo ważne jest jednak, że włosy wypadają na czas kuracji. Potem włosy odrastają, i to najczęściej są nawet mocniejsze i ciemniejsze. Może także zmienić się ich struktura. Mogą się poskręcać i będą grubsze. Przed zabiegiem chemioterapii włosy warto wcześniej podciąć. Ważne jest także, aby pielęgnować delikatnymi środkami, aby ich dodatkowo nie osłabiać. Nie powinno się w tym okresie również używać suszarek, lokówek ani innych narzędzi do ich układania. Może pojawić się również pojawić uczucie swędzenia i wysychania włosów można wtedy zastosować niewielki ilości kremu nawilżającego. Warto wcześniej jeszcze nim włosy zaczną wypadać zaopatrzyć się w perukę, najlepiej podobną do naszej naturalnej fryzury.

Dzięki niej zmiana będzie mniej widoczna dla otoczenia. Utrata włosów jest najbardziej znanym skutkiem ubocznym chemioterapii, nie wszystkie jednak leki w ogóle nie powodują utraty włosów lub jedynie ich lekkie przerzedzenie. Chemioterapia może powodować, że włosy będą się łamać. Może tak się stać od kilku dni do kilku tygodni po rozpoczęciu leczenia. Warto wtedy obciąć je na krótko. Dzięki temu nie będzie większego problemu z ich sprzątaniem, a poza tym krótsze włosy szybciej się zregenerują. Mężczyźni na ogół po utracie włosów noszą czapkę, lub szybko się przyzwyczajają do łysej głowy.

Japońscy naukowcy chcą udowodnić, że jeden z antybiotyków – alopestatyna, bardzo zmniejsza wypadanie włosów, nawet w trakcie leczenia chemioterapią. Trzeba jednak pamiętać, że utrata włosów to przede wszystkim to problem psychologiczny. Włosy wypadają bezboleśnie i jest pewność, że odrosną.

Metody stosowane w klinice Handsome Men znajdują zastosowanie w przypadku osób po lub w trakcie chemioterapii.

Każdy, kogo dotyka problem łysienia i wypadania włosów wie, że bardzo trudno jest sobie z nim poradzić. Na rynku jest wiele kosmetyków, które mają pomóc w walce z problemem, okazuje się jednak, że bardzo często są one mało skuteczne. W takich wypadkach można liczyć na pomoc Kliniki Handsome Men, która rozpozna problem i zastosuje kurację dającą 100% skuteczności. Aby się o tym przekonać, można zajrzeć do jej galerii zadowolonych pacjentów, która dostępna jest Tutaj!

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Łysienie plackowate Cienkie włosy Kondycja włosów Powieki Łupież Farbowanie włosów