Jesteś tutaj:

Tabletki na wypadanie włosów

Istnieje wiele preparatów, które teoretycznie mają powstrzymać nadmierne wypadanie włosów. Trzeba przyznać, że przynajmniej niektóre z nich są dość skuteczne... ale tylko przez czas ich regularnego przyjmowania. Później nie jest już tak wesoło. Włosy zaczynają znowu wypadać, a niekiedy nawet jest to zjawisko znacznie intensywniejsze niż przed rozpoczęciem przyjmowania danego specyfiku.

W niniejszym tekście zajmiemy się opisem poszczególnych, najpopularniejszych preparatów. Zastanowimy się jednocześnie nad tym, czy istnieje skuteczny lek na wypadanie włosów, jakie są ewentualne skutki uboczne i czy rzeczywisty skład tych specyfików daje gwarancję odrostu i odnowy włosów.
Jednym z najmocniej reklamowanych produktów jest Inneov Homme Przeciw Wypadaniu Włosów. Promuje się go poprzez zapewnienie, że w wyniku badań klinicznych, które przeprowadzono na reprezentatywnej grupie mężczyzn zauważono 14% więcej włosów na 1 cm kw. Niestety, nie dopowiada się już, że grupę testową tworzyło zaledwie... 68 panów! Trudno więc mówić o jakiejkolwiek reprezentatywności. Tak czy inaczej, produkt dostępny jest w Polsce od września 2008 roku. Za 60 tabletek należy zapłacić między 87 a 90 złotych, przy czym wystarcza ich zaledwie na miesięczną kurację, gdyż trzeba przyjmować dwie tabletki dziennie o tej samej porze.

Producent zapewnia, że jednorazowe ominięcie dawki nie wpływa na skuteczność produktu. Może być ona zachwiana w momencie, gdy tabletki są przyjmowane nieregularnie lub gdy dawki są znacznie częściej pomijane. Warto też pamiętać o tym, aby przyjmując ten preparat nie łączyć go z innymi suplementami diety, w których znajduje się żelazo. Najlepiej odczekać kilka godzin, bowiem w przeciwnym wypadku składniki będą się źle przyswajać. Poza tym nie wolno przekraczać zalecanej dawki preparatu w ciągu dnia. Inneov Homme Przeciw Wypadaniu Włosów zawiera: mannitol, sól sodową karboksymetylocelulozy usieciowaną, sole magnezowe kwasów tłuszczowych, ekstrakt zielonej herbaty i z pestek winogron, taurynę, fitosterole z sosny, glukonian cynku, substancje glazurujące czyli hydroksypropyloskrobia, talk, kwas stearynowy i glicerol, substancję przeciwzbrylającą - dwutlenek krzemu, barwniki E133, E171, E102 oraz emulgator - polisorbat 80.

Tabletki na wypadanie włosów

Innym preparatem dość mocno reklamowanym jest DERCOS Aminexil SP 94. W jego skład wchodzi aminexil 1,5 %, cząsteczka SP94 0,1 %, witaminy PP, B5, B6, woda termalna Vichy oraz triclosan i pirocton olaminy. W opakowaniu znajduje się 12 ampułek plus 6 sztuk dostaje się gratis. Całość kosztuje średnio od 120 do 140 zł w przypadku preparatu dla mężczyzn i od 119,90 do 133 zł za środek dla kobiet. Przyjmowanie ampułek polega na ich nabiciu na Aplikator i rozprowadzeniu po włosach. Ampułka wystarcza na jeden dzień, wynika więc, że za minimum 120 zł mamy zapewniony święty spokój przez... 18 dni! Preparat przeznaczony jest do włosów wypadających miejscowo i ogólnie. Niestety, zaprzestanie jego przyjmowania powoduje nawrót utraty włosów.

Procerin jest preparatem, który działa tylko i wyłącznie w przypadku wypadania włosów u mężczyzn i to jedynie w przedziale wiekowym 18 – 40 lat. Aby uzyskać w miarę zadowalające wyniki podczas przyjmowania Procerinu, najlepiej jest brać jednocześnie Kapsułki i Aktywne Serum Procerin XT. Producent zapewnia, że odrost włosów jest zauważalny po ok. 3 miesiącach kuracji. W tym czasie za tabletki i serum trzeba zapłacić minimum 697 zł i to przy założeniu, że zakupi się od razu cały zestaw na kwartał. W przeciwnym wypadku cena wzrasta o 20%. W skład kapsułek wchodzą: wyciąg z jagody Saw Palmetto, siarczan cynku, Witamina B6, wyciąg z pokrzywy, Korzeń Muira Puma, liść Uwa Ursi. Jeśli zaś chodzi o Serum XT, to znajduje się w nim kwas oleinowy, wyciąg z pokrzywy i jagody Saw Palmetto, ekstrakt z winogron, pygeum bark, kwas azelainowy, linolowy i alfa – linolowy.
Omawiane specyfiki Procerin mają kilka skutków ubocznych. Jednym z nich są dolegliwości żołądkowe, które odczuwa się po połknięciu tabletek. Mężczyźni, którzy odznaczają się wrażliwą skórą, powinni w początkowym okresie używać serum tylko raz w tygodniu. W przeciwnym wypadku mogą się pojawić alergie i uczuleniowe reakcje skórne. Trzeba też wiedzieć, że jednym ze składników zarówno Kapsułek, jak i Serum jest wyciąg z jagody Saw Palmetto. Powoduje on nadmierny rozrost tkanki mięśniowej.

Kolejnym preparatem jest Provillus, który stosuje się zarówno przy łysieniu typu męskiego, jak i kobiecego. Niestety, pomaga on jedynie na utratę włosów na czubku głowy – nie skutkuje w przypadku zakoli etc. Jest przy tym bardzo drogi, bowiem za 60 tabletek, które zapewnią miesięczną kurację, trzeba zapłacić ok. 150 zł. Za trzymiesięczną dawkę trzeba w promocji zapłacić minimum 375 zł, jeśli jednak będą nabywane oddzielnie, to cena wyniesie średnio 450 zł. Niestety, zdaniem niektórych klientów – zwłaszcza tych, którzy wypowiadają się na angielskojęzycznych forach internetowych – jest to średnio skuteczny preparat. Skarżą się oni, że nawet pięciomiesięczna kuracja nie przyniosła żadnych zauważalnych zmian. Provillus reklamowany jest jako suplement diety oraz produkt, w którego składzie znajdują się jedynie naturalne składniki. Spośród nich możemy wymienić: witaminę B6, biotynę, magnez, Cynk, ekstrakt z jagody Saw Palmetto, Korzeń pokrzywy, pestki dyni, żeń - szeń syberyjski, ekstrakt z uva-ursi oraz muria puama.

Omawiając tabletki na wypadanie włosów nie można pominąć Advecii, która jest specyfikiem zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Niestety, już z porównania stron polsko – i angielskojęzycznych jasno wynika, że ktoś tu kogoś oszukuje. Wystarczy spojrzeć na wypowiedzi zadowolonych klientów, które brzmią identycznie, ale są wygłaszane przez różne osoby! Czy można więc wierzyć w zapewnienia producenta, że 9 osób na 10 jest zadowolonych z zażywania tego produktu? Szczególnie, że w polskim internecie pojawiają się zapewnienia o poroście nowych włosów, a w angielskiej sieci jedynie o spowolnieniu „lub nawet zatrzymaniu potencjalnie szkodliwych skutków utraty włosów”. Ponadto zdaniem producenta Advecia jest naturalnym specyfikiem, który nie wywołuje żadnych skutków ubocznych. Okazuje się jednak, że nie mogą go przyjmować osoby z nadwagą oraz osoby cierpiące na jakiekolwiek choroby. Jest to możliwe dopiero po konsultacji z lekarzem. Advecia powstała z połączenia ekstraktu z jagody Saw Palmetto, ekstraktu z zielonej herbaty, aminokwasu L - Arginine, Phytosterol, L - Lysine, ekstraktu z pestek winogron oraz Procyanidisu. Za jedną butelkę, w której znajduje się 120 kapsułek, przyjmowanych 4 razy dziennie, trzeba zapłacić minimum 242 zł. Jeśli skorzystamy z promocji, która oznacza konieczność jednorazowego zakupu 3 opakowań, to zapłacimy jedynie 606 zł. Niestety, pierwsze efekty są zauważalne w dość zróżnicowanym czasie i mogą wystąpić nawet po kilku miesiącach przyjmowania preparatu.

Wiele osób zastanawia się czy nie skorzystać z tabletek Merz Special. Ich zaletą jest przede wszystkim niższa cena w stosunku do opisanych powyżej preparatów. Za 60 tabletek przyjmowanych dwa razy dziennie trzeba zapłacić między 29,90 a ok. 50 zł. W skład preparatu wchodzi karoten, L – cystyna, żelazo, suchy wyciąg drożdży, witamina A, B1, B2, B6, B12, C, D, E, pantotenian wapnia, biotyna, kwas foliowy. Duże znaczenie odgrywa żelazo, którego w jednej tabletce znajduje się 20 mg. Tymczasem trzeba przyjmować dwie tabletki (co daje 40 mg żelaza) przy dziennej dawce ok. 18 mg na osobę (w przypadku kobiet w ciąży lub karmiących dawki te wynoszą odpowiednio 26 i 20 mg). Oznacza to, że dzienna dawka żelaza jest przekroczona ponad dwukrotnie przez cały czas trwania kuracji. Nadmiar żelaza może prowadzić do wymiotów, biegunki czy uszkodzenia jelit.
Merz Special powinno się przyjmować ciągle, bowiem w przeciwnym wypadku włosy znowu wypadają. Zresztą zjawisko to może się nasilić w ciągu trzech miesięcy zażywania specyfiku. Należy też podkreślić, że kobiety, które rozpoczęły kurację Merz Special, a zaszły w międzyczasie w ciążę, powinny się skonsultować z lekarzem. Trzeba bowiem ustalić czy w ich przypadku można jeszcze kontynuować kurację. Warto również pamiętać, że preparat można dostać jedynie na receptę.

Nie jest ona potrzebna w przypadku Ha - Pantotén classic, specyfiku złożonego z wielu ekstraktów roślinnych, aminokwasów etc. Znajdziemy w nim: Skład: witaminę A, ryboflawinę, witaminę E, niacynę, kwas foliowy, kwas pantotenowy, miedź, metioninę, L - cysteinę, biotynę, żelazo, Krzem, Cynk, selen, mangan, molibden, dolomit, wyciąg z pokrzywy i zielonej herbaty, inozytol, morszczyn, kwas paraaminobenzoesowy. W opakowaniu znajduje się 120 tabletek (ich cena to ok. 48 – 55 zł). W zależności od efektu, który chce się osiągnąć, należy przyjmować 4 lub 2 tabletki. Większą dawkę powinny zażywać te osoby, które chcą spowodować odrost włosów, natomiast mniejszą, te którym zależy na poprawie ogólnego stanu włosów, skóry i paznokci. Nie należy przy tym przekraczać 4 tabletek dziennie. Preparat jest również nie wskazany dla kobiet w ciąży i karmiących piersią oraz osób zażywających już inny środek multiwitaminowy. Mogłyby się bowiem pokazać niekorzystne objawy, spowodowane kumulacją witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Jest to dość niekorzystne zjawisko dla ludzkiego organizmu. Poza tym producent ostrzega przed zaczerwienieniem cery lub gwałtownym uczuciem ciepła, które pojawia się tuż po przyjęciu tabletki przez osoby wrażliwe. Zalecane jest również stałe przyjmowanie preparatu, gdyż w przeciwnym wypadku problem wypadania włosów może powrócić.

Omawiając najpopularniejsze tabletki na wypadanie włosów nie można też zapomnieć o Vitapilu. W opakowaniu znajduje się 60 pastylek (cena ok. 35 – 50 zł); przyjmuje się jedną tabletkę dziennie. Jednak chociaż producent zapewnia, że preparat „Wzmacnia cebulki, zapobiega wypadaniu, łamliwości i rozdwajaniu włosów”, to wiele internautek skarży się, że nie zauważyło żadnej zmiany nawet po półrocznej kuracji. Występowało natomiast zjawisko swędzącej skóry, przetłuszczanie włosów. Producent przyznaje, że preparat może niekiedy powodować zaczerwienienie (szczególnie w obrębie twarzy), które mija po jakimś czasie. Poza tym Vitapilu nie powinny przyjmować osoby, które są nadwrażliwe na jakikolwiek składnik preparatu oraz kobiety karmiące i będące w ciąży. Szczególną ostrożność powinny też zachować osoby ze schorzeniami tarczycy. Vitapil zawiera w swoim składzie następujące elementy: dwuwinian choliny, kwas pantotenowy, Proteiny sojowe, inozytol, witamina PP, kwas paraaminobenzoesowy, Cynk, siarczan elazawy, drode, mangan, glukonian miedzi, kwas foliowy, Jod, witamina B12, mikrokrystaliczna celuloza (substancja zagęszczająca), fosforan diwapniowy, kwas stearynowy (substancja przeciwpianotwórcza), karboksymetyloceluloza (substancja wypełniająca), dwutlenek krzemu (substancja przeciwzbrylająca), stearynian magnezu (substancja przeciwzbrylająca), hydroksypropylometyloceluloza (substancja stosowana na powierzchnię), mannitol (substancja słodząca).

W aptekach, sklepach zielarskich i drogeriach można też dostać tabletki na wypadanie włosów, poprawę stanu cery i paznokci o nazwie Belissa. W porównaniu z innymi preparatami jest dość tania, bowiem kosztuje średnio od 10 do 18 zł za 50 drażetek (przyjmuje się jedną tabletkę dziennie). W jego składzie znajduje się: witamina A, B1, B2, B6, B12, C, E, PP, H, pantotenian wapnia, kwas foliowy, siarczan cynku, jodek potasu, mleczan żelaza, beta karoten, L – cysteina, wyciąg ze skrzypu polnego, ziele skrzypu polnego. Preparatu nie powinny zażywać osoby, które mogą być uczulone na jakikolwiek z jego składników. Nie powinno się go również przyjmować równocześnie z innymi specyfikami, które zawierają witaminę A. Producent zaleca także, aby matki karmiące lub kobiety ciężarne zasięgnęły najpierw porady lekarza. Czy Belissa jest skuteczna? Na pewno wzmacnia paznokcie. Niestety, w przypadku włosów nie jest to już takie oczywiste. Chociaż pierwsze efekty powinny być widoczne po 3 – 4 miesiącach, to niektórzy nie zauważają ich nawet po pół roku przyjmowania preparatu. Jeszcze większy problem jest z cerą. Z wypowiedzi na forach internetowych jasno wynika, że stan skóry poprawia się tylko u nielicznych osób. W większości przypadków występuje wysyp krost i trądziku na twarzy, rękach, dekolcie i plecach.

Innym specyfikiem multiwitaminowym jest Hairkare. To mieszanka witamin, mikroelementów i pierwiastków, które nie tyle powodują odrost włosów, co wzmacniają ich ogólną kondycję. Hairkare zawiera: kwas nikotynowy, biotynę, cholinę, inozytol, kwas aminobenzoesowy, miedź, mangan, kwas foliowy, Jod, cyjanokobalaminę, żelazo, Cynk i kwas pantotenowy. Producent zaleca przyjmowanie jednej tabletki rano i jednej wieczorem. Aby efekty były zauważalne należy stosować Hairkare minimum kilka miesięcy. Sęk w tym, że lekarze radzą, aby tabletki witaminowe brać przez 30 dni, a następnie robić sobie 30 dni przerwy, gdyż w innym przypadku jest to niekorzystne dla zdrowia. Warto dodać, że w opakowaniu znajduje się 60 tabletek, a ich cena jest bardzo zróżnicowana – waha się bowiem między 25 a 82 zł.

Chętni mogą się też zdecydować na tabletki Bio – Uroda. W jednej kapsułce znajduje się metylosulfonylometan, Krzem pod postacią wyciągu ze skrzypu polnego oraz substancje pomocnicze. Ze względu na ryzyko uduszenia, preparatu nie powinny przyjmować dzieci (są tam bowiem bardzo duże kapsułki do połknięcia). Nie wskazany jest również dla kobiet w ciąży oraz karmiących piersią. Dorośli powinni przyjmować 1 – 2 tabletki dziennie. Koszt opakowania to ok. 18 – 25 zł za 60 tabletek na wzmocnienie stanu włosów, cery i paznokci.

Tyle samo tabletek znajduje się również w opakowaniu preparatu Formuła Włosy, Skóra, Paznokcie. Jego cena jest jednak znaczenie wyższa i wynosi ok. 58 – 65 zł. To suplement diety, w którego składzie znajdują się następujące elementy: metylosulfonylometan (organiczna postać siarki), Krzem, Witamina C, L – lizyna, L – Prolina, Cynk, miedź oraz naturalne substancje pomocnicze, takie jak: substancja wypełniająca - celuloza mikrokrystaliczna; substancje przeciwzbrylające - dwutlenek krzemu, roślinny kwas stearynowy, stearynian magnezu; substancja poślizgowa – hydroksypropylometyloceluloza, glicerol i guma roślinna. Chociaż Formuła Włosy, Skóra, Paznokcie zawiera organiczną postać siarki, to nie wywołuje żadnych alergii. Producent przestrzega jednak kobiety w ciąży, matki karmiące oraz osoby zażywające leki lub chore, aby przed zażyciem preparatu skonsultowały się ze swoim lekarzem prowadzącym.
Z powyższego zestawienia jasno wynika, że na rynku nie znajduje się żaden prawdziwie skuteczny preparat powodujący odrost włosów. Jesli chcielibyśmy zastosować reklamowane na wypadanie włosów preparaty, musimy liczyć się ze skutkami ubocznymi. Przykładowo leki zapobiegające wypadaniu włosów w przypadku łysienia androgenowego u mężczyzn zawierają finasteryd. Jest to substancja, którą stosuje się głównie w leczeniu łagodnego przerostu prostaty, a dopiero jej skutkiem ubocznym jest powstrzymywanie wypadania włosów! Poza tym są to dość drogie specyfiki (od ok. 300 – 350 zł), które otrzymuje się wyłącznie na receptę. Są przy tym pełnopłatne. W dodatku leczenie za ich pomocą jest jedynie objawowe, co oznacza, że po zaprzestaniu przyjmowania tabletek, włosy znowu zaczną wypadać. Innym z objawów niepożądanych jest zmniejszenie libido, a niekiedy zaburzenia erekcji.

Zadbane włosy są bardzo ważnym elementem naszego wyglądu. Przyczyniają się również do naszego lepszego samopoczucia. Gdy wiemy, że dobrze wyglądamy, dużo łatwiej nam bowiem osiągać sukcesy, jesteśmy bardziej pewni siebie i wierzymy we własne możliwości. Problem zaczyna się w chwili, gdy dotyka nas problem łysienia, nasze włosy wypadają w znacznych ilościach, a my mamy coraz gorsze samopoczucie. Gdy pojawia się taki problem, sposób leczenia go powinniśmy uzgodnić ze specjalistą. Znaleźć go możemy na przykład w Klinice Handsome Men, której zadowolonych pacjentów i ich opinie możemy zobaczyć Tutaj!

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Utrata włosów Gęste włosy Pasemka Peruki Dercos Aminexil Trwała kwaśna