Jesteś tutaj:

Sposoby leczenia łysienia u mężczyzn

Witam serdecznie,
Drodzy Państwo, zwracam się do Państwa z pytaniem, będącym jednocześnie swego rodzaju prośbą. Otóż od pewnego czasu cierpię z powodu zdecydowanych ubytków włosowych. Stan ten trwa już od około 3 m-cy. Co prawda z początku zupełnie się tym nie przejmowałem, teraz jednak zaczynam dostrzegać, że z dnia na dzień jest coraz gorzej.  Włosy stały się rzadkie, zaczęły nadmiernie wychodzić, a ja – mówiąc zupełnie szczerze – stałem się człowiekiem zamkniętym w sobie, unikającym kontaktu z otoczeniem. Bardzo chciałbym znaleźć rozwiązanie tej trudnej sytuacji, w jakiej się znalazłem, dlatego też zdecydowałem się do Państwa napisać. Moje pytanie brzmi; czy istnieją w miarę bezpieczne, a jednocześnie skuteczne sposoby na pozbycie się problemu łysienia? Co mogę zrobić i w jaki sposób sprawić, by moje włosy na nowo stały się mocne i gęste? Czy kuracje bądź też kosmetyki tego typu są drogie? Jak długo należy ich używać, aby przyniosły pożądane rezultaty?
Witold, lat 35. – Gdynia


Szanowny Panie Witoldzie!
Sytuacja, w której przyszło się Panu obecnie znaleźć, z całą pewnością do łatwych nie należy. Niemniej jednak śpieszymy z wyjaśnieniem, iż w sytuacji podobnej do Pańskiej znajduje się również spora grupa innych mężczyzn, a zatem w doskwierającym Panu problemie nie został Pan sam. Naturalnie biorąc pod uwagę powyższe stwierdzenia należy również zauważyć, iż z myślą o wszystkich borykających się z problemem łysienia mężczyznach, opracowanych zostało również wiele, różnego rodzaju preparatów, mających na celu naturalnie zapobieżenie problemowi nadmiernego wypadania włosów. Chcąc więc udzielić odpowiedzi na zadane przez Pana pytanie: „Czy istnieją w miarę bezpieczne, a jednocześnie skuteczne sposoby na pozbycie się problemu łysienia?” Przedstawiamy zatem wybrane, ogólnodostępne kosmetyki mające na celu eliminację dotkliwego problemu nadmiernego wypadania włosów u mężczyzn.

Hair Protect Men  Szampon przeciw przedwczesnemu wypadaniu włosów
Hair Protect Men to kosmetyk, którego celem jest przeciwdziałanie przedwczesnemu wypadaniu włosów u mężczyzn. Szampon polecany jest w przypadku włosów osłabionych, przerzedzonych. Systematyczne stosowanie szamponu Hair Protect Men hamuje proces powstawania tak zwanych zakoli, a ponadto przyczynia się do poprawy mikrokrążenia skóry głowy. Skład kosmetyku stanowią między innymi procapil, wyciąg z korzenia żeń-szenia oraz innowacyjny, nanotechnologiczny kompleks witamin zawierający panthenol (witamina z grupy B; witamina B5), jak również witamina P -bioflavonoids complex, tocopherylacetate (witamina E), witamina F, sorbitol oraz gliceryna. Co do sposobu użycia, to szampon stosować należy podobnie jak zwykły szampon do mycia włosów, z tą jednak różnicą, że w przypadku Hair Protect Men tuż po uzyskaniu obfitej piany szampon należy pozostawić na skórze głowy przez czas około 2 do 3 minut. Naturalnie efekty użycia szamponu raczej nie będą widoczne już po kilku użyciach. Na takowe poczekać należy bowiem około 4 tygodnie. Cena kosmetyku to około 30 zł.

Klorane Quinafort - Kuracja przeciw wypadaniu włosów dla mężczyzn
Klorane Quinafort – to innowacyjna kuracja przeciw wypadaniu włosów dla mężczyzn. Swoją skuteczność produkt zawdzięcza formule wzbogaconej o wyciąg z chinowca. Wyciąg pozyskiwany ze wspomnianej rośli stanowi z kolei składnik bezpośrednio pobudzający skórę do wzrostu włosa. To jednak nie wszystko. Warto również zauważyć, że kuracja przeciw wypadaniu włosów dla mężczyzn Klorane Quinafort zawiera dodatek z kleomy. Kleoma jest natomiast rośliną naturalnie bogatą w cenną siarkę, wykazującą właściwości wzmacniające oraz podnoszącej odporność włosa. Rezultaty użycia kuracji przeciw wypadaniu włosów dla mężczyzn Klorane Quinafort zostały potwierdzone odpowiednimi testami. Już po pierwszym miesiącu regularnego stosowania włosy stają się widocznie wzmocnione (74%) i bardziej wytrzymałe (71%), natomiast po dwóch miesiącach następuję zdecydowane pobudzenie wzrostu włosów potwierdzone u 93% mężczyzn. Kuracja przeciw wypadaniu włosów dla mężczyzn Klorane Quinafort nie należy jednak do produktów najtańszych. Za opakowanie mieszczące w sobie 12 ampułek przyjdzie nam zapłacić Około 115 zł. Niemniej jednak biorąc pod uwagę fakt, że zalecana przez producenta kuracji dawki ogranicza się do 3 ampułek w tygodniu, koszty kuracji nie wydają się być nader wygórowane.

Sposób z apteczki babuni – masaż przeprowadzany za pomocą soku z cebuli
Oprócz kosmetyków gotowych, a więc dostępnych w niemal każdej aptece czy też każdym możliwym sklepie kosmetycznym istnieje szereg sprawdzonych, domowych metod mających na celu eliminację problemu nadmiernego wypadania włosów. Jednym z takich sposobów rodem z „apteczki babuni” jest więc masaż przeprowadzany za pomocą soku z cebuli. W celu jego przeprowadzenia wystarczy wycisnąć sok z jednej białej cebuli średniej wielkości. Czynności tej można dokonać zarówno przy pomocy sokowirówki, jak i po prostu krojąc warzywo na kawałki, a następnie umieszczając w pojemniczku z pokrywką, gdzie powinno się znajdować aż do momentu puszczenia soków. Najlepiej więc by cebula stała we wspomnianym pojemniczku przez kilka godzin, a nawet przez całą noc. Uzyskany w ten sposób sok z białej cebuli należy w następnej kolejności rozetrzeć w dłoniach i masować skórę głowy przez czas około 15 minut. Po upływie tego czasu włosy powinno się szczelnie owinąć w miękki ręcznik i odczekać czas około 1 godziny. Następnie włosy należy odwinąć i dokładnie umyć za pomocą zwykłego, tradycyjnego szamponu. A rezultaty działania kuracji pozyskiwanej z soku z cebuli? Otóż stosując kurację, co najmniej jeden raz w tygodniu, pierwszych efektów należy spodziewać się po upływie czasu około 3 miesięcy. Naturalnie koszty tego typu kuracji są niemalże zerowe. Jednym wydatkiem, jaki zmuszeni będziemy ponieść jest tylko i wyłącznie koszt zakupu… białej cebuli.
 

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Suche włosy Cienkie włosy Łuska włosa Włosy Cebulka włosa Grube włosy