Jesteś tutaj:

Łysienie spowodowane kwasem moczowym

Nadmiar kwasu moczowego w organizmie powoduje wysuszanie i skłonność do łamania włosów, co prowadzi do łysienia. Właściwie, to jest dość prawdopodobne, że kwas moczowy może być wydalany poprzez skórę głowy, wyżerając tkankę i zabijając włosy które są w niej umocowane. Zauważyłem bardzo dobry wpływ diety mlecznej na tę dolegliwość. Ekskluzywna dieta mleczno-owocowa pomaga pokonać nadmiar kwasu moczowego w organizmie, wypłukuje toksyny z nerek i krwi, oraz pomaga w utrzymaniu dobrego stanu zdrowia.

Przeprowadzono badania na temat wpływu wydzieliny gruczołów na kolor, jakość, zdrowie i długość życia włosów. Znany jest również wpływ nadnerczy na kolor włosów, co zostało szerzej opisane w Rozdziale XI. Również gruczoły tarczycy oraz płciowe najprawdopodobniej mają duży wpływ na włosy. Tak samo przysadka mózgowa na najwyraźniej wpływ nad życiem włosów. Włosy rosły zadziwiająco bujnie na głowach poddanych zastrzykom z wydzieliny gruczołu przysadki mózgowej – w przypadkach stwierdzenia jej dysfunkcji.

Predyspozycje do łysienia można zauważyć już w bardzo wczesnym wieku, więc można im zapobiec w odpowiedni sposób. Rodzice tracący włosy powinni zwracać uwagę ich dzieci na ważność prawidłowej opieki nad włosami. Jak już często wspominałem, by uzyskać zdrowe, pełne życia włosy, trzeba zadbać przede wszystkim, by nasze ciało było w równie dobrej kondycji. Życie na świeżym powietrzu, prawidłowe dobieranie pożywienia (i dokładne jego żucie), spanie przy otwartym oknie w zimie i lecie, aktywne życie daje naprawdę bardzo duże korzyści. Wszystkie problemy żołądkowe powinny być wyleczone w jak najkrótszym czasie.

Masaż głowy raz w tygodniu jest niewystarczający. Należy czynność tę powtarzać codziennie przez około 5-10 minut, łącząc z lekkim pociąganiem włosów. Energiczne czesanie włosów szczotką z długim włosiem po kilka minut rano i wieczorem jest niezwykle efektywnym sposobem, by poprawić ukrwienie skóry głowy a co za tym idzie jej odżywienie. Szczotki druciane pod żadnym pozorem nie mogą być używane do tego celu, gdyż łatwo podrażniają skórę głowy i pogarszają stan.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Cienkie włosy Gęste włosy Puszenie włosów Ciąża Cięcie stożkowe Grube włosy