Jesteś tutaj:

Łysienie pozakaźne

Jest jednostką o odrębnej etiologii. Obecnie spotykane dość rzadko. Występuje w następstwie przebycia duru plamistego, brzusznego, niektórych postaci grypy. Również róża, grużlica płuc, zapalenie płuc mogą byc przyczyną tego stanu. Przypuszcza się, że tłem tego schorzenia jest uszkodzenie przez bakterie lub ich toksyny troficzno-autonomicznego układu nerwowego brodawki włosa. Również długotrwała gorączka może być przyczyną łysienia tego typu, jeżeli utrzymuje się przez dłuższy czas na poziomie 39,5 stopnia. Czynnikiem powodującym nadmierne wypadanie włosów może być również niedobór żelaza lub cynku w organiżmie spowodowany zaburzeniami wchłaniania. Typy łysienia przedstawione powyżej były spowodowane czynnikami wewnątrzpochodnymi. Czynniki zewnątrzpochodne powodujące wypadanie włosów to najczęściej niewłaściwe, zbyt agresywne środki do upiększania włosów (farby, płyny do trwałej), lub określone fryzury powodujące tzw. łysienie obciążęniowe.

Łysienie to problem, który obecnie występuje zarówno u mężczyzn jak i u kobiet. Osoby dotknięte tym problemem estetycznym przeważnie chwytają się każdej próby walki z nim, począwszy od specyfików do wcierania i tabletek, jak i leczenie operacyjne. Klinika Handsome Men proponuje jednak zabieg, w którym można odzyskać piękny wygląd bez użycia skalpela i mieć 100% pewność, że będzie się zadowolonym z efektów. Galerię zadowolonych Pacjentów można obejrzeć Tutaj!

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Suche włosy Utrata włosów Tekstura włosów Biopsja Peruki