Jesteś tutaj:

Lek na łysienie a popęd seksualny

Wypadanie włosów prowadzące do łysienia to od lat częsty problem, dotykający znaczną część społeczeństwa.

Z analiz wynika, że u 1/3 mężczyzn w wieku 25-40 obserwuje się utratę włosów (o różnym stopniu nasilenia). Natomiast aż 50% mężczyzn do pięćdziesiątego roku życia jest dotkniętych łysieniem.Łysienie typu męskiego wynika z podwyższonego poziomu hormonu, który znany jest jako dihydrotestosteron  - DHT. Ma on bardzo dużą siłę niszczącą i znacząco uszkadza mieszki włosowe.

W skład wielu popularnych preparatów (min. Propecia) stosowanych w przypadku wypadania często wchodzi Finasteryrd - związek chemiczny z grupy steroidów syntetycznych.

Jest to pierwszy związek opatentowany przez firmę Merck, jako środek doustny przeciwdziałający łysieniu typu męskiego. Pomaga eliminować, DHT  uważany za przyczynę Alopecii.  Jednak jak informuje BBC,  może on  powodować poważne skutki uboczne. Zauważono, że związek ten, wpływa na wiele aspektów męskiego zachowania: od pociągu seksualnego do agresywności.

Dwudziestosześcioletni Szkot stosował preparat Propecia, ponieważ zauważył u siebie początki łysienia. Podczas stosowania preparatu zorientował się, że spada jego libido. Jednak ulotka nie zawiera  powyższych skutków ubocznych. Kiedy jednak odstawił środek, sytuacja nie polepszyła się. Wręcz przeciwnie.  Po około trzech tygodniach właściwie stał się impotentem. Nie pomogła też terapia testosteronem i po upływie pół roku lekarz zaproponował mężczyźnie implant prącia.

Informacja o problemach seksualnych u młodych mężczyzn  widnieje już na ulotce tego preparatu, jednak nie zmienia to życia poszkodowanych  mężczyzn. A, jak twierdzi młody Szkot , finasteryd na włosy  również nie działa rewelacyjnie.

Jak podaje portal łysienie.info, efekty uboczne preparatów leczniczych, związane z czynnościami seksualnymi wyglądają następująco:
PR - propecia(1 mg finasteryd)
PL - placebo

zmniejszone libido (PR1.8%,PL 1.3%),
dysfunkcja erekcji   (PR1.3%,PL 0.7%)
zaburzenia ejakulacji  (PR1.2%,PL 0.7%);
zmniejszona objętość ejakulatu (PR0.8%,PL 0.4%).

W sumie jedną z tych dolegliwości zaobserwowało 36 (3.8%) z 945 mężczyzn, biorących udział w testach z finasterydem.

Źródło:
www.kobieta.wp.pl
www.lysienie.info

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Gęste włosy Utrata włosów Struktura włosów Grzybica Hormony Cebulka włosa