Jesteś tutaj:

Jak zapobiegać łysieniu

W zasadzie najlepszym sposobem, żeby zapobiegać łysieniu jest odpowiednie odżywianie i dbanie o higienę głowy. Oczywiście te metody nie wystarczą, jeśli mamy łysienie typu androgenowego (czyli męskiego), które jest przyczyną aż 60% przypadków utraty włosów u czterdziestoletnich mężczyzn.

Na początku zajmiemy się tylko tymi przypadkami, z którymi można sobie samodzielnie poradzić. Otóż, bardzo często zaniedbuje się łojotok skóry, objawiający się przede wszystkim łupieżem – najpierw suchym, później tłustym (zazwyczaj początkowo przetłuszczają się włosy). Należy takie stany od razu leczyć. Nie jest to skomplikowane, gdyż w stanach początkowych należy kupić w aptece leczniczy Szampon oraz witaminy B6 i H (biotynę); w zasadzie taka kuracja powinna zatrzymać łojotok i związany z nim problem z włosami.

Zaniedbanie prowadzi do łojotokowego zapalenia skory. Tę chorobę można poznać po pryszczach na twarzy, które również można wyleczyć. Stany ropne robią się również w okolicach mieszków włosowych. Ich nie leczenie prowadzi do wypadania włosów, a nie leczone ropnie „paskudzą się”. Kiedy się w końcu zagoją, szrama po nich jest na tyle duża, że pozostaje tam mały łysy placek, na którym już nigdy nie odrosną włosy.

W profilaktyce zapobiegającej wypadaniu włosów ważna jest także Dieta i to bardzo bogata, ale nie w kalorie, ale w witaminy oraz pierwiastki (mikro - i makroelementy). To najlepszy sposób na dożywione włosy. Włosy dożywione w ten sposób są znacznie zdrowsze, niż leczone za pomocą sztucznych witamin czy odżywek. Oczywiście, istotną kwestią jest dbanie o zdrowie. Kobieta, która będzie miała problemy z odpowiednią ilością estrogenu w organizmie, będzie miała również problemy z włosami. Zaczną jej na pewno wypadać. Podobnie dzieje się u mężczyzn: poziom testosteronu powinien być utrzymywany stale w normie. Niedobór bądź nadprodukcja powodują kłopoty z włosami.

W lecie im mamy jaśniejsze włosy, tym bardziej chrońmy je przed słońcem. Jasny Kolor oznacza małą ilość melaniny, która chroni włosy przed działaniem promieni UV. W zasadzie słońce najmniej szkodzi włosom brunetów. Włosy siwe i rozjaśnione są zupełnie pozbawione melaniny, czyli bezbronne wobec promieni słonecznych. Musimy zadbać więc o nakrycie głowy, ale pamiętajmy, żeby chusteczki, czy opaski nie wiązać zbyt ściśle. Cienkie naczynia krwionośne, które doprowadzają krew do mieszków, bardzo łatwo ścisnąć i uczynić niedrożnymi. Kilka godzin bez świeżej dostawy produktów odżywczych, wprowadzi mieszek najpierw w stan ketagenowy, a potem telogenowy, po czym włosy po prostu wypadną

Coraz częściej i coraz bardziej przejmujemy się naszym wyglądem zewnętrznym. Okazuje się jednak, że wiele problemów można rozwiązać w początkowej fazie ich powstawania, a jednak tego nie robimy. Wynika to z tego, że bardzo często kupujemy różnego rodzaju preparaty nie znając prawdziwej przyczyny naszego problemu. Bardzo często dzieje się tak w przypadku wypadania włosów i łysienia. Zaradzić temu może pomoc specjalistów z kliniki, jaką jest Klinika Handsome Men. O powodzeniu kuracji można się przekonać zapoznając się z galerią zadowolonych pacjentów, którą można obejrzeć Tutaj!

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Wzrost włosów Przedłużanie włosów Cieniowanie włosów Liszaj mieszkowaty Mężczyźni Cebulka włosa