Jesteś tutaj:

DHT - Dihydrotestosteron

Łysienie typu męskiego jest najczęściej spotykanym rodzajem łysienia. Szacuje się, że jest odpowiedzialne za 95% wszystkich ubytków włosów wśród mężczyzn. Łysienie zazwyczaj rozpoczyna się od włosów na skroniach, następnie pogłębia się tworząc kształt litery "M” Wszystkie pozostałe na obszarze łysiny włosy stają się cieńsze i rosną bardzo wolno.
Niektórzy mężczyźni zauważają łysienie w młodym wieku. To pozwoli im na zmierzenie się z rzeczywistością i pozwoli rozpocząć poszukiwania sposobów na łysienie.

Łysienie typu męskiego jest powodowane przez trzy czynniki: wiek, genetyczne uwarunkowanie do wczesnego łysienia oraz znaczną ilość męskiego hormonu DHT (5-alfa-dihydrotestosteron). DHT jest głównym androgenem (hormonem męskim) odpowiedzialnym za łysienie typu męskiego. Reduktaza enzymu-5-alfa zmienia testosteron w DHT, który uszkadza wrażliwe mieszki włosowe, powodując rozrost łysiny.
Jest wiadomym, że mieszki włosowe poniżej potylicy są odporne na DHT. Dlatego też u osób łysych, włosy po bokach i z tyłu głowy zawsze pozostają. Z drugiej strony, mieszki włosowe na czubku głowy są łatwo uszkadzane przez DHT.Łysienie typu męskiego to potoczna nazwa używana na określenie terminów alopecia androgenetica  i alopecia adrogenica. Istnieją trzy rodzaje łysienia typu męskiego. Najczęstszym rodzajem łysienia typu męskiego jest wstępne łysienie na skroniach, następnie przerzedzanie ciemienia, obszaru za grzywką, w końcu grzywki i czubka głowy, a w rezultacie całkowite wyłysienie. Następnym rodzajem, nie tak często występującym, jest łysienie włosów na przodzie głowy, tworzące kształt półksiężyca. Następnie łysienie postępuje do ciemienia, tak, że  na końcu nietknięte pozostają boki i tył głowy. W tym rodzaju łysienia typu  męskiego, włosy po bokach i z tyłu głowy pozostają wyżej niż w poprzednim przypadku. W końcu, trzeci rodzaj łysienia jest podobny do pierwszego, tzn. rozpoczyna się poprzez niewielkie łysienie skroni, następnie ciemienia aż do tyłu skroni.  Jest to związane również z przerzedzaniem włosów za grzywką.

Przyczyną łysienia typu męskiego jest męski hormon testosteron  w połączeniu z reduktazą enzymu 5-alfa przekształcającego się w 5-alfa-dihydrestosteron (DHT). Reduktaza 5-alfra jest obecna w mieszkach włosowych na obszarze łysienia typu męskiego. Reduktaza enzymu 5-alfa nie jest obecna w obszarach z boku i tyłu głowy. Dlatego też zazwyczaj w przypadku łysienia typu męskiego włosy z tyłu i boku głowy pozostają, a w pozostałych  obszarach mieszki włosowe kurczą się i przerzedzają prowadząc do pełnego wyłysienia. Testosteron jest odpowiedzialny za wzrost włosów na ciele a jednocześnie za przerzedzanie włosów na skórze głowy. Niektórzy uważają, że jeśli osoba ma wysoki poziom testosteronu i jest bardzo owłosiona, najpewniej wyłysieje. Niekoniecznie jest to prawdą, ponieważ w przypadku alopecia androgenetica łysienie jest dziedziczne. Reduktaza 5-alfa jest także obecna w gruczole krokowym.

Istnieją dwa rodzaje 5-alfa-dihydrotostesteronu (DHT), typ 1 i typ 2. Dwie wspomniane metody leczenia są skuteczne poprzez eliminację 5-alfa-dihydrotostesteronu typu 2 (DHT), który stanowi około 2/3 całości 5-alfa-dihydrotestosteronu (DHT). Eksperci uważają, że pozostała 1/3 5-alfa-dihydrotostesteronu (DHT) jest niezbędna dla płynu mózgowego i nie powinna być eliminowana, gdyż mogłoby to spowodować problemy neurologiczne.

Bardzo często włosy uważane są za atrybut zdrowia i urody. Dlatego osoby dotknięte problemem wypadania włosów czy łysienia bardzo ten proces przeżywają. Wiąże się on dla nich bowiem nie tylko ze zmianą wyglądu i utratą atrakcyjności, ale również z obciążeniem psychicznym. Czują bowiem, że nie wyglądają już tak, jak kiedyś, spada ich samoocena i poczucie własnej wartości. Często stosują wiele preparatów, aby odzyskać dawny wygląd, ale równie często przekonują się, że kolejne próby nie przynoszą rezultatów. Osobom takim może pomóc Klinika Handsome Men, która zapewnia 100% satysfakcji z zabiegu. Potwierdzają to zadowoleni pacjenci, których można zobaczyć Tutaj!

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Cienkie włosy Zagęszczanie włosów Trwała ondulacja Grube włosy Geny Peruki