Jesteś tutaj:

Ampułki przeciw wypadaniu włosów

Jest bardzo wiele przyczyn wypadania włosów i dlatego każdy przypadek wymaga indywidualnego podejścia. Jednak bardzo często, szczególnie w wypadku kobiet, powodem wypadania włosów są niedobory witamin i minerałów, często spowodowane niedoborami w pożywieniu, a także menstruacją.
Mamy różne preparaty, których zadaniem jest poprawa stanu włosów. Należy zawsze łączyć kurację wewnętrzną polegającą na stosowaniu preparatów, które w swoim składzie mają składniki poprawiające stan włosów oraz preparaty, które stosuje się bezpośrednio na skórę głowy, czyli wspomagające pracę mieszków włosowych, które można przyjmować właśnie od zewnątrz. Rynek obfituje w bardzo dużo różnych preparatów, które walczą z wypadającymi włosami. Często pojawia się tu termin: ampułka. Czym różnią się preparat zamknięty w ampułce od odżywki w butelce? Otóż, ampułki są niemal jak preparaty apteczne, w każdej z nich zamknięte są silnie skoncentrowane składniki lecznicze o określonej zawartości.

Firma Elgon Professional proponuje ampułki zawierające miedzy innymi: guaranę, prowitaminę B5, witaminę PP oraz jak to określa producent, inne aktywne składniki. Ampułki stworzone zostały z myślą zarówno o kobietach jak i mężczyznach. Głównym zadaniem na początku stosowania kuracji, jest pobudzenie mikrokrążenia, co pacjenci stosujący preparat odczuwają już po pierwszym użyciu.

Dzięki pobudzeniu krążenia w maleńkich naczyniach, które dostarczają krew wraz ze składnikami odżywczymi następuje szybsze „dokarmianie” rosnących włosów. Ampułki są dość duże – każda z nich zawiera 10 ml preparatu – cały zestaw zawiera 12 ampułek.. Jest to nietypowe, ponieważ większość ampułek ma ilość płynu do jednorazowego stosowania. Kuracja trwa tu aż lub tylko 14 tygodni i dzieli się na dwie fazy:

1. Pierwsza faza wymaga dużego samozaparcia, ponieważ należy preparat nakładać dwa razy dziennie na czystą skórę – jednorazowo wciera się około pół ampułki preparatu (20 – 30 kropli). Ta faza kuracji trwa 10 do 14 dni, co jest uzależnione intensywnością wypadania włosów.

2. Druga faza, nazywana podtrzymującą trwa 12 tygodni i tutaj jedną ampułkę zużywa się w ciągu tygodnia – najlepiej wcierać kilka kropli preparatu każdego dnia.

Według kilku poznanych opinii użytkowników (zarówno kobiet, jak mężczyzn) możemy dowiedzieć się, że kuracja jest bardzo skuteczna – większość osób już po 3-4 tygodniach od rozpoczęcia kuracji zauważało widoczną poprawę stanu włosów.
Dla mniej cierpliwych, którzy nie wytrzymają nawet dwóch tygodni codziennego wcierania preparatu, godny polecenia jest DUCRAY ANASTIM. Jest to preparat zarówno dla kobiet i mężczyzn do stosowania przy włosach słabych i wypadających. Anastim polecany jest w sytuacji, gdy wypadanie włosów jest związane z niedoborami wynikającymi z nieodpowiedniego odżywiania się, stresu, operacji, przebytych chorób z gorączką czy po porodzie.

Co działa w ampułkach Anastim? Jest tam przede wszystkim biotyna – to dzięki niej stymulowana jest synteza białek keratyny, czyli mówiąc prosto włos jest dobrze budowany. Nikotynian tokoferolu i GP4G to składniki, które w połączeniu pobudzają mikrokrążenie w skórze na głowie. W zestawie znajduje się 12 ampułek po 5 ml każda. Ampułki Anastimu także stosuje się dzieląc je na dwa razy – kuracja polega na stosowaniu ich dwa razy w tygodniu. Najlepiej zrobić to wieczorem na włosy suche lub wilgotne, dobrze jest także pomasować skórę głowy. Wzmocnieniem kuracji może być mycie włosów szamponem z tej serii, który również zalecany jest przy wypadających włosach.

Istnieją kuracje w ampułkach skierowane do kobiet lub mężczyzn. Taką kurację dla pań proponuje firma KLORANE. Ampułki przeciw wypadaniu włosów dla kobiet oznaczają się wysoką skutecznością – ampułki to nowy produkt firmy, która na rynku kosmetycznym funkcjonuje już ponad 35 lat – wiele innowacyjnych produktów wyszło z jej laboratoriów, a właśnie ampułki przeciw wypadaniu włosów są najnowszym produktem, który pojawił się na rynku.

Każdorazowo zużywa się dwie ampułki:
* Ampułka K1 – zawiera wyciąg z chitynowca, który pobudza skórę do wchłaniania składników odżywczych, które pojawią się w ampułce K2
* Ampułka K2 – zawiera dwa składniki:
- wszystkie witaminy z grupy B pobudza wzrost mocnych włosów
- oleuropeina, wyciąg z drzewa oliwnego to substancja zwalczająca wolne rodniki

Jak wspomniano wyżej ampułka K1 przygotowuje skórę do wchłaniania składników z ampułki K2. K1 należy użyć na skórę czystą/umytą, przy czym włosy mogą być suche lub wilgotne. Warto wykonać krótki masaż skóry z ampułką K1 i natychmiast nałożyć ampułkę K2. Kurację należy prowadzić przez 3 miesiące. Opakowanie zawiera po 12 ampułek każdego typu, czyli jedno z opakowań wystarcza na miesiąc kuracji. Zalecane jest stosowanie dwóch kuracji w roku.

Subrina, ta nazwa znana jest od wielu lat polskim elegantkom – już w roku 1958 pojawiła się sie w Jugosławii znana również w Polsce odżywka o nazwie Subrina. Znana dodajmy dzięki importowi indywidualnemu i sprzedaży z przemytu, bo legalnie na naszym rynku Subrina pojawiła się dopiero w latach dziewięćdziesiątych XX wieku. Obecnie obok odżywki do włosów i szamponu, które to preparaty zapobiegają wypadaniu włosów, pojawiły się ampułki: Subrina Recepet – losjon lotion, INTENSIV PLUS. Jest lotion przeciw wypadaniu włosów. Zawiera on w zasadzie tylko wyciąg z chmielu w dosyć dużym stężeniu. Ampułkę z lotionem należy nałożyć na skórę głowy na około 30 minut i następnie umyć głowę, najlepiej szamponem tej samej firmy. Dobrze jest wzmocnić kurację płynem przeciw wypadaniu włosów Intensive. Producent zaleca stosowanie tej kuracji dwa razy w tygodniu przez miesiąc, a następnie tylko raz w tygodniu.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Cienkie włosy Regeneracja włosów Struktura włosów Kolory włosów Dercos Aminexil Ciąża