Jesteś tutaj:

Blondynka na lato

Polki uwielbiają jasny odcień włosów, co widać na głowach tysięcy Pań. Bowiem kolor ten powraca do łask i w letnim sezonie będzie niezwykle trendy i na pewno będzie królować na plażach i ulicach miast. Należy jednak pamiętać o kilku zasadach, decydując się na zafarbowanie włosów na jasny odcień, aby nie popełnić faux pas i nie wyglądać śmiesznie i niezdarnie. Oto kilka wskazówek, jak dbać o włosy blond i co zrobić, by wyglądać w nich olśniewająco.

Piękne i jasne
Jasne włosy najlepiej komponują się z jasną karnacją, lub delikatnie opaloną na kolor brzoskwiniowy cerą. Natomiast brwi powinny być w odcieniu ciemnego blondu lub brązu. Aktualnie niezwykle modne są również rozjaśniane brwi, które widać w szczególności poza granicami Polski, lecz zapewne wkrótce trend ten pojawi się także na polskich ulicach miast.

Należy też pamiętać, że włosy w odcieniu blond najlepiej wyglądają w połączeniu z niebieskimi i zielonymi oczami, jednak nie znaczy to, że niektórych przypadkach brązowe oczy nie będą wyglądały równie pięknie. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji określonej osoby, która pragnie się zdecydować na zafarbowanie włosów na kolor blond.

Należy również zwrócić uwagę na to, żeby unikać przesadzonej, brązowej opalenizny w połączeniu z platynowym blondem, gdyż wygląda to karykaturalnie i wcale nie wygląda ładnie!

W tym sezonie najmodniejsze odcienie blondu to niezwykle szeroka paleta barw - od platynowego i bardzo jasnego blondu, po miodowy i złocisty odcień, jak również ciemny blond. Określony kolor należy dobrać do urody i odcienia karnacji. Co więcej dane odcienie włosów najlepiej komponują się z konkretnymi cięciami, i tak na przykład kolor platynowy świetnie wygląda na krótko przyciętych włosach.

Z kolei miodowy i złocisty blond najlepiej prezentuje się na długich i idealnie prostych lub delikatnie podkręconych włosach.

Osoby, które posiadają włosy w kolorze blond, powinny zwrócić szczególną uwagę na ich pielęgnację. Należy bowiem pamiętać o tym, że rozjaśnianie włosów ( szczególnie tych ciemnych i wcześniej farbowanych), mocno niszczy i wysusza włosy. Dlatego, aby fryzura wyglądało zdrowo, należy ja odżywiać maskami, odżywkami i szamponami specjalnie przeznaczonymi do tego celu. Warto stosować jedwab w płynie, kosmetyki wzbogacone o keratynę, jak również wzbogacone w witaminę E, która sprawia, że kolor nie płowieje.


Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Regeneracja włosów Utrata włosów Pielęgnacja włosów Liszaj mieszkowaty Loki Łupież