Jesteś tutaj:

Preparaty do skręcania włosów

Fluidy do skręcania włosów są z zasady nieszkodliwe, w odróżnieniu od lokówek w rękach amatora, który ignoruje szkody, jakie może nimi wyrządzić. Niemcy preferują przypalanie końcówek włosów zamiast ich podcinania, chociaż to powoduje, że włosy bardzo szybko się niszczą. Mawiano, że przypalanie zamyka końcówki włosów i w ten sposób zapobiega utracie naturalnego tłuszczu i pigmentu w nich zawartego, lecz inne autorytety w tej dziedzinie polecają Podcinanie końcówek tak, aby usprawnić właśnie proces wydzielania obu substancji. Z tych dwóch metod ostatnia wydaje się bardziej sensowną ze względu na fakt, iż włosy potrzebują ujścia dla znużenia i zużytych substancji.

Lokówki jednakże mogą być używane bezpiecznie bez uszczerbku dla zdrowia i urody włosów, jeżeli tylko poświęcić im trochę czasu przed użyciem. Zawsze najpierw należy wypróbować je na kawałku gazety czy też brązowego papieru i kiedy ich nie przypiekają można je nałożyć na włosy. Lepszym jednak pomysłem jest każde pasmo zawinąć w papier celem ochrony przed przypaleniem przez lokówkę. Damy, których fryzjerzy postępowali w ten sposób twierdziły, że nigdy ich włosy nie były tak piękne i pełne życia pomimo codziennego stosowania lokówek. W skręcaniu włosów, należy używać elementów gumowych zamiast metalowych, które niszczą włosy. Ciężki gumowy rdzeń, wygięty w formę szpilki do włosów utworzy piękny Lok. Skręcając włosy z przodu głowy czy na grzywce, każde pasemko nawinąć można na małe papiloty i następnie ścisnąć żelazkami, które wyprodukują płaski loczek, lub tez można nawilżyć go fluidem do skręcania włosów i pozwolić wyschnąć. Właściwie każda znana dziewczynie czy kobiecie metoda skręcania włosów może być przez nią stosowana, nawet podczas najbardziej upalnych dni, jeżeli tylko włosy nawilżone zostaną odpowiednim fluidem czy pomadą.

Poniżej znajduje się przepis na jedną z takich substancji, która przeciwstawia się nawet najtrudniejszym warunkom pogodowym.

Przyrządzić co następuje:
Boraks - 1 uncja
Guma arabska - 1 drachma
Gorąca woda - 1 pint
Alkohol kamforowy - 2 łyżki stołowe
Po rozpuszczeniu trzech pierwszych składników dodać alkohol kamforowy i po wystygnięciu wlać do butelek i zakorkować. Nawilżyć każde pasmo przed nakręceniem.

Płynem, który przetrwał próbę czasu jest preparat sporządzony według poniższej receptury:
Stłuczone nasiona pigwy - 1 łyżka stołowa
Filtrowana deszczówka - 1 pint
Gotować powoli dopóki nie zmniejszy objętości do ¾ kwarty angielskiej, przecedzić przez muślin i dodać:
Alkohol lub brandy - 2 łyżki stołowe
Woda kolońska - 2 łyżki stołowe
Słaby roztwór żelatyny jest również dobrym preparatem do skręcania włosów, jak również trzy uncje czystej gumy arabskiej rozpuszczonej w pół pinta wody różanej. Kropla czerwonej aniliny nada mieszance różany Kolor. By wzmocnić mieszanki często dodaje się odrobinę ałunu, lecz jego dodanie zaleca się tylko w przypadku opornych na Skręcanie włosów.

Innym preparatem do skręcania włosów jest mieszanka sporządzona z małej porcji wosku pszczelego rozpuszczonej w uncji perfumowanej oliwy z oliwek.

Pomada mająca zastosowanie przed skręceniem włosów na papierki czy wałki czy zastosowaniem lokówki sporządzana jest z:
Guma tragakantowa - ½ uncji
Woda różana - 1 pint
Gliceryna - 5 kropli

Zmieszać i odstawić do momentu, w którym tragakant się rozpuści, co może potrwać nawet 24 godziny. Jeżeli mieszanka jest zbyt twarda dodać wodę różaną i odstawić na kolejne kilka godzin. Konsystencja pomady jest właściwa, gdy przypomina glicerynę. Kiedy zwilżony nią Lok jest zbyt sztywny, należy ja wyczesać a wtedy włosy szybko zmiękną i powrócą do naturalnego wyglądu.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Utrata włosów Zagęszczanie włosów Wzrost włosa Biotyna Ciąża Łysienie u dorosłych