Jesteś tutaj:

Perfumy do włosów

Chciałbyś zakręcić kilka osób? Cóż, możesz to zrobić za pomocą podmuchu powietrza. Chodzi o pukle, które swobodnie opadają na twoje ramiona. To właśnie one potrzebują twojej uwagi. Przygotowanie domowych receptur perfum do włosów zajmuje zaledwie kilka minut, więc pośpiesz się, aby je szybko wypróbować!

Zwyczajową metodą jest przygotowanie gęstej pasty z proszków i olejków. Mikstura jest ogrzewana nad wanną z wodą, następnie formowana w małe stożki i suszona. Na końcu, wysuszony stożek należy zapalić i poczekać, aż dym wniknie w wilgotne włosy. 
Składniki są następujące:
- 6 łyżek stołowych sproszkowanego węgla drzewnego,
- 5 łyżek stołowych mirry w proszku,
- 1 łyżka stołowa benzoesu w proszku,
- 1 łyżka stołowa azotanu potasowego,
- 2-3 krople olejku bergamotowego,
- 2-3 krople olejku z drzewa sandałowego i klej roślinny z tragakantu.

 

Inny przepis

Jak przygotować domowy perfum do włosów?
Zamiast chodzić cały czas do salonu fryzjerskiego, możesz spróbować następującej metody przygotowywania mocno aromatyzowanych i egzotycznych perfum do włosów. Potrzebujesz następujących składników: 6 łyżek stołowych sproszkowanego węgla drzewnego, 5 łyżek stołowych mirry w proszku, 1 łyżka stołowa benzoesu w proszku, 1 łyżka stołowa azotanu potasowego, 2-3 krople olejku bergamotowego, 2-3 krople olejku z drzewa sandałowego, oraz klej roślinny z tragakantu. Teraz wymieszaj wszystkie składniki w proszku, a następnie dodaj olejki. Następnie dodaj azotan potasowy, wymieszaj. Potem dodaj klej roślinny z tragakantu aby zrobić sztywną papkę. Następnie podgrzej mieszankę nad wodą z kąpieli, uformuj małe stożki i wysusz. Następnie zapal jeden stożek i poczekaj, aż dym wniknie w mokre włosy. Ciesz się zapachem!

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Cienkie włosy Gęste włosy Puszenie włosów Ciąża Cięcie stożkowe Grube włosy