Jesteś tutaj:

Kuracja z wykorzystaniem dużej ilości olejku

Kurację tę należy rozpocząć przez bezpośrednie nalanie wybranego olejku na włosy, bądź też nalanie niewielkiej ilości olejku na dłoń. Następnie rozprowadź olejek od skóry głowy aż po końcówki włosów. Kontynuuj ten proces aż do momentu, w którym twoje włosy będą całkowicie pokryte olejkiem. Staraj się trzymać głowę prosty, by nie zaplamić ubrań. Pozostaw olejek na włosach przez co najmniej 20 minut. Możesz go jednak pozostawić na włosach tak długo, jak sobie życzysz. Im suchsze są twoje włosy, tym dłużej powinnaś pozostawić na nich olejek. Po zakończeniu zmyj olejek szamponem. Być może będziesz musiała umyć włosy więcej niż jeden raz w celu usunięcia pozostałości olejku.To wszystko!
Kuracje z dużą ilością olejku ochronią i wzbogacą twoje włosy. Jedna taka kuracja pozwoli na przywrócenie połysku matowym włosom, a nawet sprawi, że rozdwojone końcówki pozornie znikną. Kuracje tego typu są konieczne dla osób, których włosy są przesuszone bądź zniszczone. Niewielka ilość ciepła sprawi, że olejek wniknie głębiej w strukturę włosa. Nie należy jednak podgrzewać włosów powyżej 40 stopni Celsjusza. Pamiętaj, że zarówno kuracja jak i usunięcie olejku z włosów wymaga czasu.

Kuracje z wykorzystaniem dużej ilości olejku działają najlepiej na włosach, które są całkowicie suche. Jeśli twoje włosy nie są suche, bądź bardzo zniszczone powinnaś wypróbować regularne kuracje olejkowe. Kuracje z dużą ilością olejku mogą być pozostawione na cały dzień, bądź spłukane. Kontynuuj taką kurację do momentu, w którym uznasz, że twoje włosy wróciły do normalnego stanu. Jeśli uznasz, że twoje włosy stały się zbyt przetłuszczone, po prostu umyj je szamponem.

Poniższa wskazówka dotycząca nakładania olejku pochodzi od Ani
Robie to w domu i zawsze ratuje mi to życie. Koloryzuję moje włosy więc znalezienie dobrej kuracji natłuszczającej bądź odżywiającej jest dla mnie niezwykle istotne. Pokrywam moje włosy olejkiem ze słodkich migdałów wymieszanego z olejkiem rumiankowym. Zostawiam tę miksturę na noc i rano myję włosy. Gdy je myję, pozostawiam szampon na włosach przez kilka minut, a następnie go spłukuję, dzięki czemu nie musze powtarzać mycia, a moje włosy wyglądają jedwabiście. Olej ze słodkich migdałów nie jest zbyt drogi i możesz go nabyć w większości sklepów ze zdrową żywnością.

Dziękujemy za twoją wspaniałą wskazówkę Aniu! Jest to wspaniały sposób na wykonanie kuracji z niewielką, bądź dużą ilością olejku.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Zagęszczanie włosów Regeneracja włosów Pasemka Kolor skóry Fryzury Mężczyźni