Jesteś tutaj:

Kuracja wykorzystująca niewielką ilość olejku

Weź wybrany przez ciebie olejek do ręki. Nalej niewielką ilość (tyle ile się zmieści w naparstek) na dłoń. Następnie potrzyj dłonie aby rozprowadzić na nich olejek. Postaraj się by olejek nie wydostał się poza twoje dłonie. Następnie przejedź delikatnie dłońmi wzdłuż włosów w kierunku końcówek. Końce włosów będące najstarszą częścią włosa najprawdopodobniej są najsuchsze. Tak więc pamiętaj aby nałożyć większą ilość olejku na końcówki niż na pozostałe włosy.

To wszystko. Proste, prawda!?
Delikatne zabiegi z użyciem olejku wymagają odrobiny finezji. Upewnij się, że nie poddasz się kuracji z wykorzystaniem nadmiernej ilości olejku (jeśli zależy Ci na czasie oraz chcesz zmyć kurację przed wyjściem), co nie jest jednak szkodliwe dla twoich włosów. Wymaga jedynie większej ilości czasu by zmyć nadmiar olejku z włosów. Jeśli naparstek olejku nie jest wystarczający dla twoich włosów, możesz zwiększyć jego ilość, aż uznasz że jest wystarczająca. Delikatne zabiegi z użyciem olejku, jeśli wykonane poprawnie, mogą nie wymagać jego spłukania po zabiegu. Możesz po prostu pozostawić olejek na włosach przez cały dzień, bez widocznych oznak przetłuszczenia. Im dłużej olejek pozostaje na twoich włosach, tym lepsze daje efekty.

Kuracje z zastosowaniem olejku dają najlepsze efekty na włosach, które są całkowicie suche. Jeśli twoje włosy są bardzo zniszczone powinnaś zastosować silną kurację (delikatne kuracje będą odpowiednie w momencie, gdy twoje włosy odzyskają nawilżenie). Delikatne kuracje z zastosowaniem olejku mogą być stosowane na mokrych włosach po kąpieli. Możesz pozostawić je na cały dzień, bądź zmyć od razu. Pozostaw je jednak na przynajmniej 60 minut na włosach. Każda osoba jest inna i będzie wymagała innego natłuszczenia. Jakakolwiek kuracja z zastosowaniem olejku będzie najlepszą ochroną, jaką twoje włosy mogą otrzymać. Chroniąc twoje długie włosy każdego dnia sprawisz, że będą one łatwiejsze w pielęgnacji.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Gęste włosy Regeneracja włosów Tekstura włosów Cebulka włosa Czarne włosy Kolor skóry