Jesteś tutaj:

Wszy

Wesz
Jedną z najbardziej dokuczliwych przypadłości która nęka ludzi są wszy. Rozpowszechniły się zwłaszcza w czasie Wielkiej Wojny. W rzeczywistości wszy były określane przez żołnierzy jako „największy horror wojny”. Równocześnie ze wszą występuje Liszajec. Powoduje to brązowawe łuski i strupki, które bardzo szybko wysychają. To jedna z najbardziej rozpowszechnionych chorób skóry wśród dzieci szkolnych. W przypadku wspólnego wystąpienia liszaja i wszy, włosy sklejają się razem jakby suchą wydzieliną. W związku z powyższym przypadki wspólnego występowania wszy i liszaja są bardzo łatwo rozpoznawalne.Najprawdopodobniej najszybszą metodą pozbycia się pasożytów jest użycie ropy naftowej, lub nafty oczyszczonej wymieszanego ze słodkim olejem, lub olejkiem sasafrasowym lub parafinowym. Głowa powinna być nawilżana codziennie co wieczór przez dzień lub dwa, potem dokładnie umyte wodą z dodatkiem mydła. To niemal całkowicie zniszczy liszaje i zapobiegnie gnidom i jajkom by się wykluwały. Czasami trzeba wyczesać gnidy za pomocą gęstego grzebienia. Należy to wykonywać po umyciu głowy, przed spłukaniem piany.

Jako dalsze zabezpieczenie można nawilżyć skórę głowy naftą oczyszczoną lub olejem parafinowym przez kilka dni, by upewnić się, że wszystkie gnidy zostały zabite, uważać jednak trzeba by trzymać głowę z daleka od ognia. Jak widać większość chorób skóry są spowodowane nieczystością i brakiem higieny osobistej, którą to trzeba bezwzględnie przestrzegać.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Gęste włosy Łysienie plackowate Cieniowanie włosów Biopsja Łysienie u dorosłych Geny