Jesteś tutaj:

Tatuaże dla Twoich włosów

Usuwanie tatuaży i epilacja włosów
   
Dla każdego „pieprzyka” odpowiedni laser +++ różne typy laserów do usuwania tatuaży i włosów +++ szczególnie ważne fachowe zastosowanie, w przeciwnym razie grożą szpetne poparzenia i blizny…
                        
Dr med. Georg Schumachers usuwa „skaczącego delfina“ przy pomocy rubinowego lasera

Od kilku lat technologia laserowa w zakresie dermatologii estetycznej idzie ogromnymi krokami naprzód. Wiele rzeczy, które przed 10 laty były jeszcze utopijne jest dzisiaj możliwych. Nie ma jednak lasera, który jako „cudowna broń” może sam usunąć wszystkie problemy.
Trzej lekarze specjaliści w dziedzinie dermatologii, dr Thomas Hebel, dr Gerlinde Opel i dr Georg Schuhmachers z „Skóra- laser- żyły” na Stachus ( wszyscy trzej lekarze specjaliści są członkami renomowanego Niemieckiego Dermatologicznego Towarzystwa Laserowego, DDL) już od 1993 roku zastosowali wiele różnych systemów laserowych dla bezpiecznego i efektywnego leczenia:
Dr med. Gerlinde Opel leczy 15 letni, już lekko wyblaknięty, jednobarwny tatuaż. Przy pomocy rubinowego lasera q-switched
Usuwanie tatuaży- tatuaże wytrzymują dłużej niż stara miłość! Szybką i ostateczną pomoc daje użycie kombinacji różnych typów laserów. Zasada jest całkiem prosta: różne kolory pigmentów tatuażu zostają rozbite przez pulsującą energię lasera, a potem w sposób naturalny zostają usunięte przez system obronny ciała. Wielokolorowy tatuaż efektywnie usunięty może być tylko przez dwa różne systemy laserowe:
Dający się przełączyć Neodym: YAG-Laser (q-switched) z podwojeniem częstotliwości przy 1064nm usuwa czarne kolory względnie przy 532nm kolory czerwony i żółty. Krótko pulsujący laser rubinowy przy pomocy długości swoich fal 694nm bardzo dobrze usuwa kolory czarny i zielony. „Trzeba zastosować tu kombinację obu laserów, ponieważ nie chcemy zatrzymać się na wpół drogi”- mówi dr Gerlinde Opel. 
Zresztą: „brudne tatuaże” i zmagazynowania pigmentu po wypadkach, grupa tych lekarzy specjalistów usuwa w ten sam sposób.
Usuwanie włosów- włosy są piękną sprawą-, ale tylko w odpowiednim miejscu! Często małe włoski nad górną wargą, w sferze bikini lub nawet na całych nogach wpływają mocniej niż tylko przeszkadzająco. Są przeszkodą we flircie! Celowe zastosowanie lasera aleksandrytowego (755nm) usuwa tych włochatych mącicieli spokoju przez efektywne chłodzenie, niemal bezboleśnie i długotrwale.
„Ważne jest, aby energia lasera wymierzona była w cebulki włosów i nie uszkadzał okolicznej tkanki”, - mówi dr Thomas Hebel, lekarz specjalista dermatologii. Poprzez przyjęcie energii lasera mieszek włosowy, w optymalnym przypadku zostaje zniszczony i w po kilku dniach włos wypada.
„Idealna kandydatka” dla długotrwałego laserowego usuwania włosów ma ciemne włosy i jasną skórę, ponieważ ciemne włosy wchłaniają dużo energii lasera i równocześnie jasna skóra pochłania mało energii w obrębie cebulki włosa.
Dobrze wiedzieć: do usuwania tatuaży i epilacji najlepszy jest czas wiosny, ponieważ wówczas skóra rzadko jest opalona.  Ponieważ: „ Brązowa skóra pobiera energię lasera w sposób niekontrolowany i może dojść do nieładnych zaburzeń pigmentu względnie poparzeń”- wskazuje dr Georg Schuhmachers.
Podczas zabiegu nie można mieć także makijażu, ponieważ często zawarte są w nim cząsteczki, które odbijają światło lasera. Podczas zabiegu pacjent prawie w ogóle nie odczuwa bólu, co najwyżej lekkie ukłucia. Z reguły koniecznych jest od trzech do ośmiu sesji w odstępie od pięciu do ośmiu tygodni. Sesja zabiegowa trwa w zależności od obszaru od 10- 40 minut. Najważniejszym jest: po zabiegu ma się znowu ogładę towarzyską. Wszystkie zaczerwienienia znikają najczęściej tego samego wieczoru.  

Tatuaże we włosach?
Pytanie: Jestem owłosionym mężczyzną. Jeśli zdecydowałbym się na tatuaż, a później zapuścił włosy – czy miałoby to duży wpływ na całokształt tatuażu?
Odpowiedź: Myślę, że zależy to od grubości włosa w miejscu zrobienia tatuażu, ale ogólnie mówiąc, wzrost włosa może się przyczynić do wyglądu tatuażu, szczególnie jeśli włosy są bardzo ciemne lub grube. Jeśli naprawdę nie chcesz, aby tatuaż był pokryty lub zmieniony w jakikolwiek sposób, najlepszym rozwiązaniem byłoby unikanie nadmiernie owłosionych miejsc lub golenie tychże miejsc co kilka dni. Gęste owłosienie zachowuje się jak zasłona, co może uniemożliwić jego ekspozycję. Oczywiście, możesz być kreatywny i użyć swojego owłosienia jako części Twojego wzoru tatuażu, robiąc z tego rzecz użyteczną, a nie przeszkodę.
 

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Utrata włosów Regeneracja włosów Mieszek włosowy Gorączka okopowa Ciąża Kok ślubny