Jesteś tutaj:

Mięta – Już nie tylko w napojach miętowych!

Nasz stary przyjaciel – liść miętowy, pomoże Ci zachować chłód w gorące letnie dni. Możesz wyhodować miętę w doniczce w twojej kuchni, czy też na ganku. Możesz także kupić liście mięty w sklepie spożywczym i mieć je pod ręką. Dodaj zmiażdżone liście mięty do lemoniady, mrożonej herbaty, czy nawet do zwykłej wody mineralnej i uzyskaj dzięki temu odświeżający, chłodzący napój. Poniżej znajdziesz inne chłodzące pomysły z wykorzystaniem mięty:


1. Zamroź liście mięty w kostkach lodu, które możesz potem wykorzystać w mrożonej herbacie, lemoniadzie, napojach z sokiem z limy, czy też napojach miętowych.

2. Trzymaj butelkę miętowej herbaty w zamrażarce. Pij ją w gorące dni.

3. Dodaj pozostałości miętowej herbaty do kąpieli, albo zawieś torebkę herbaty miętowej bądź muślinowej tuż pod odkręconą wodą.

4. Ozdabiaj miętą sałatki owocowe, mięsa, dania z warzyw oraz lody.

5. Wypełnij twój dom oraz biuro zapachem mięty. Ci, którzy znają się na aromaterapii twierdzą, że zapach mięty poprawia pracę umysłu.

6. Pomoc na trawienie – herbata miętowa jest wspaniałym, naturalnym sposobem na pozbycie się skurczów, wzdęć, nudności oraz zespołu jelita drażliwego.

7. Bóle głowy i przeziębienia – niektóre badania udowadniają, że mięta pieprzowa jest skuteczna przy zwalczaniu tych dolegliwości.

8. Choroba lokomocyjna – kropla syropu miętowego może przynieść ulgę osobie cierpiącej na tę dolegliwość.

9. Możesz używać liści mięty w potpourri oraz woreczkach ziołowych.

10.
Stymulant – herbata miętowa pobudza działanie układu nerwowego.


Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Przedłużanie włosów Suche włosy Kondycja włosów Biotyna Geny Biopsja