Jesteś tutaj:

Masaż skóry głowy

Masaże skóry głowy i ich efekty
Masaż skóry głowy poprawia jej krążenie. Jest stosowany od stuleci. Jak daleko sięga historia, pocieranie i ugniatanie było sposobem na ból, niewygodę i zmęczenie. Zostało potwierdzone, że masaż pobudza krążenie krwi w tych miejscach, gdzie został zastosowany. Więc dlaczego nie zastosować masażu do poprawienia krążenia skóry głowy? Jego wartość nie podlega dyskusji. Stąd oprócz zrozumienia wartości masażu, trzeba go również regularnie stosować.

Najlepszym sposobem na masaż skóry głowy jest używanie koniuszków palców i wykonywanie nimi okrężnych ruchów. Potem należy umieścić dłonie płasko na głowie i rozdzielić palce tak, by pomiędzy nimi było około cala odległości i przybliżać je do siebie w ten sposób, by skóra była „ściskana” pomiędzy palcami. Należy stosować na całą powierzchnię głowy, co spowoduje uczucie ciepła i wygody.

Efektywnym sposobem wzmacniania włosów jest ich lekkie pociąganie. Unosi to skórę głowy w stosunku do czaszki, i w każdym miejscu gdzie jest to uczynione poprawia się krążenie krwi. Składniki potrzebne do odżywienia włosów są pobierane w większych ilościach, co powoduje wzmocnienie włosów. Osiągnięte wyniki nie mogą zostać nie docenione. Oprócz poprawienia zdrowia włosów, pozostawia uczucie niezwykłego ożywienia.
Jednak nie można przesadzać z tym zabiegiem. Mam na myśli pewnego człowieka, który bujał dzieci na swoich włosach, mając nadzieję, że te ćwiczenia poprawią zdrowie jego włosów oraz ich wzrost. Jednak dzisiaj, w wieku pięćdziesięciu lat jego włosy są bardzo rzadkie i ten proces wciąż postępuje.

W jaki sposób prawidłowo pociągać włosy
Właściwym sposobem by przeprowadzić masaż i pozbyć się obumarłych włosów, jest ich pociąganie. Należy włożyć rozczapierzone palce we włosy, podobnie jak robi to szczotka, potem je złożyć i lekko pociągać ku końcówkom. Należy w ten sposób potraktować każdą część skóry głowy. Ta metoda nie tylko wzmacnia włosy, ale również pozwala pozbyć się tych częściowo nawet obumarłych. Jeśli zastosować ją w czasie suszenia włosów, nada to im połysk i falisty wygląd, co nie może zostać osiągnięte przy zastosowaniu jakiejkolwiek innej metody.

Częściowe obumarłe włosy muszą być usunięte
Obumarłe włosy nigdy nie powinny zostać w skórze głowy, powinny zostać usunięte tak szybko jak to możliwe. Tylko pod tym warunkiem z tej samej torebki włosowej wyrośnie nowy włos. Jeżeli jednak martwy włos pozostanie do czasu gdy sam z niej wypadnie, często to powoduje obumarcie rdzenia i już nigdy z tej torebki włosowej nie wyrośnie nowy włos. Jeśli w czasie tego zabiegu włosy mają tendencję do wypadania, należy go często stosować, by usunąć wszystkie martwe włosy.

Wyniki zaniedbania wyrywania obumarłych włosów
Tysiące mężczyzn i kobiet cierpi z powodu nadmiernej utraty włosów, jest to spowodowane zaniedbaniem w usuwaniu martwych włosów już w chwili odkrycia ich nadmiernej utraty. W takim przypadku obawiają się oni szczotkowania a nawet dotykania i mycia, by nie wypadało ich więcej, oraz posiadają wrażenie, że martwe włosy powinny zostać pozostawione na swoim miejscu. Używają wszystkich możliwych sposobów, by utrzymać obumarłe włosy na miejscu, co jednak zabija zalążki nowych włosów, z których mogłyby wyrosnąć nowe, bujne włosy.

Martwe włosy powinny zostać usunięte z takiego samego powodu dla którego zgniłe jabłka są wyjmowane spośród tych całych – zgnilizna i śmierć rozprzestrzeniają się i powodują obumarcie tego, co jest zdrowe.
Pięciominutowy masaż skóry głowy stosowany codziennie rano i wieczorem, połączone z ruchami okrężnymi za pomocą mocno przyciskanych opuszków palców ma niezwykle dobroczynne właściwości. Szczypanie skóry i delikatne unoszenie skóry głowy, oraz poruszanie jej na wszystkie strony pozwala usunąć martwe włosy i pobudzić krążenie.
Ilustracje metod masaży głowy można zobaczyć w rozdziale X.

Mechaniczna stymulacja skóry głowy
Jedną z najlepszych i najbardziej skutecznych metod masowania skóry głowy jest używanie do tego celu specjalnie skonstruowanego wibrującego przyrządu, szerokiego ale i delikatnego gumowego dysku, lub takiego z gumowymi „zębami”.
Używanie różnych narzędzi jest łatwą i skuteczną metodą pobudzania krążenia skóry głowy, oraz odżywienia torebki włosowej.

Bardzo ważne jest również utrzymanie przyrządów do pielęgnacji we właściwym stanie – zwrócenie uwagi na ich czystość i jakość, co powinno leżeć w nawyku każdej osoby dbającej o swój wygląd.
Również promienie ultrafioletowe mają dobry wpływ na zdrowie skóry głowy i włosów. Są one obecne w świetle słonecznym oraz sztucznym, i pomagają w powstrzymywaniu niektórych dolegliwości skóry głowy.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Przedłużanie włosów Utrata włosów Uszkodzenia włosów Fryzury Kolory włosów Diademy