Jesteś tutaj:

Kształty brwi

Zazwyczaj kobiety bardzo starannie tuszują Rzęsy. Wiele z nich zapomina jednak o brwiach. Jednak to właśnie one mogą być piękną oprawą naszego wzroku. Optycznie poprawiają nasze rysy twarzy i dodają jej charakteru.

Najważniejsze przy korygowaniu brwi jest to, że nie można przesadzać z tą czynnością. Brwi trzeba dostosować do rozstawu swoich oczu, owalu twarzy oraz typu urody. Cienkie niteczki nie wyglądają zbyt atrakcyjnie, ale z drugiej strony Krzaczaste brwi również nie pasują do każdej kobiety. Perfekcyjnie dobrane brwi mogą nawet zatuszować drobne mankamenty naszej urody. Pierwszą regulację najlepiej wykonać w salonie kosmetycznym potem już o Kształt wybrany przez kosmetyczkę możemy dbać sami. Jest kilka podstawowych zasad, którymi trzeba się kierować kształtując brwi:

- twarz kwadratowa – zaokrąglone łuki brwiowe powinny zaczynać się grubą kreską, a na końcach przechodzić w cieńszą;

- twarz długa i pociągła – najlepiej pozostawić jak najdłuższe brwi naturalne;

- twarz trójkątna – końce brwi powinny się lekko unosić ku skroniom;

- opadające powieki – brwi odrobinę skrócone i lekko zaokrąglone;

- oczy małe i zbyt blisko osadzone – brwi nieco odsunięte, bez włosków rosnących najbliżej nasady nosa;

- oczy szeroko rozstawione – skrócone brwi, kończące się przy zewnętrznym kąciku oka;

Piękne naturalnie wyglądające brwi dodają urody. Odpowiednio ukształtowane z dobrze dobraną barwą dodatkowo podkreślą makijaż naszych oczu. Mogą one dodatkowo wysmuklić twarz lub nadać rysom bardziej zdecydowany charakter. Wiele kobiet decyduje się na makijaż permanentny. Można go zrobić w niemal każdym salonie kosmetycznym. Najpierw kosmetyczka rysuje ołówkiem idealny Kształt naszych brwi i dobiera odpowiedni Kolor pigmentu – zwykle są to odcienie popielatego lub brązu (nigdy czerni bo ona postarza). Potem dezynfekuje się skórę i wprowadza się w nią Pigment. Koszt takiego zabiegu to mniej więcej 800 złotych, a jego efekty są widoczne około 3 do 5 lat.

Brwi są dopasowane do kształtu naszej twarzy dlatego radykalna zmiana ich łuku rzadko przynosi satysfakcjonujący rezultat, lepiej zdecydować się na poprawę ich naturalnej linii. Niemal każde brwi wymagają poprawek jedne za bardzo rozrastają się po bokach, inne są zbyt krzaczaste. Kiedy nada się im odpowiednią linię, twarz staje się bardziej pogodna, a oczy większe. Depilację skóry najlepiej przeprowadzać zaraz po kąpieli wtedy pory skóry są najbardziej rozpulchnione, a sam zabieg jest wtedy najmniej bolesny.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Przedłużanie włosów Wzrost włosów Stylizacja włosów Liszaj mieszkowaty Trwała kwaśna Czarne włosy