Jesteś tutaj:

Fryzury inspirowane latami 50-tymi

Każdy rok przynosi zmiany w modzie. Zmieniają się nie tylko ubrania, ale również uczesania, i kolory. Trendy we fryzurach, podobnie jak i moda lubią powracać. Co jakiś czas do łask powracają fryzury inspirowane modą z I połowy XX wieku. Inspiracją uczesań z tego okresu są fryzury takich gwiazd filmowych jak: – Elizabeth Taylor i Grace Kelly. Niektóre z uczesań z tego okresu na zawsze pozostaną nieśmiertelne, jak na przykład fale układające się na ramionach.

Lata pięćdziesiąte w stylu pin-up.
W latach czterdziestych i pięćdziesiątych w uczesaniach obowiązywał między innymi styl pin-up, który głównie kojarzy się z kobiecością i zmysłowością. Obecnie cieszy się on coraz większą popularnością. Do popularyzacji tego trendu przyczyniły się głównie gwiazdy, które w swoich stylizacjach odwoływały się do pin-up. Fryzury z tego okresu były niezwykle piękne. Charakterystyczne dla tego trendu były między innymi grube, wywinięte do spodu grzywki.

Obecnie wiele gwiazd w stylizacji własnej fryzury wzoruje się na uczesaniach z tamtych lat. Prekursorką tego stylu była między innymi Marilyn Monroe. Fryzurę w stylu pin-up możesz łatwo wykonać sama. W tym celu musisz:
1. Włosy nakręcić na termoloki lub skorzystać z grubej lokówki,
2. Z przodu głowy tuż nad czołem oddziel pasmo, zwiń je w rulonik, przypnij wsuwką i na koniec utrwal lakierem,
3. Pozostałe włosy pozostaw rozpuszczone i delikatnie przeczesz je płaską szczotką.

Inspiracja fryzurą Elizabeth Taylor
Elizabeth Taylor była właścicielką kruczoczarnych i falujących włosów, których zazdrościło jej wiele kobiet. Pomimo, że aktorka wyglądała w nich olśniewająco, to jednak taki kolor włosów nie każdemu pasuje, ponieważ zbyt ciemne pasma podkreślają wszelkie niedoskonałości skóry, a nawet i mogą postarzać. Bezpieczniejszą barwą są odcienie brązów.

Uczesanie a’la Elizabeth Taylor charakteryzuje się dużą objętością, którą uzyskasz stosując odpowiednie kosmetyki do stylizacji, jak na przykład piankę. W tym uczesaniu włosy są uniesione u nasady. Taki efekt uzyskasz tapirując pasma. Opis w jaki sposób można tego dokonać znajdziesz poniżej.

Po pierwsze włosy musisz podzielić na partie pomijając ich wierzchnią warstwę, którą przykryjesz warstwą tapiru. Tapir wykonasz za pomocą gęstego grzebyka mocno kołtuniąc włosy znajdujące się poniżej. Tak przygotowane pasma w celu ich utrwalenia musisz mocno spryskać lakierem. Chodzi o to, aby czupryna nie opadła. Następnie natapirowane kołtuny przykryj pozostałą wierzchnią warstwą włosów i na końcu całość ponownie utrwal lakierem.

Styl Grace Kelly
Grace Kelly księżna Monaco i amerykańska aktorka zawsze była doskonale ubrana i miała nienaganną, piękną fryzurę, która uosabiała jej charakter oraz klasę. Jej włosy o złotym odcieniu blond zawsze były zdrowe, zadbane i błyszczące.

Jeżeli podoba ci się styl Grace Kelly to dzięki kilku prostym zabiegom fryzjerskim również możesz zostać właścicielką takiej fryzury.

W tym celu musisz wykonać:
1. Farbowanie – odcień złocistego blondu jest jednym z najbardziej uniwersalnych odcieni pasującym do prawie każdego typu urody i kształtu twarzy.
2. Odpowiednie cięcie na boba. Jest to jedno z najprostszych cięć. Taka fryzura z włosami sięgającymi do karku o równej długości dobrze podkreśla kości policzkowe.
3. Stylizację – w tym przypadku włosy są gładko zaczesane u nasady. W okolicy ucha przechodzą w miękkie fale. Taka stylizacja łagodzi rysy twarzy i dodaje wdzięku. Uzyskasz ją nawijając włosy do połowy ich długości na wałki o średniej grubości. Po zdjęciu wałków pasma delikatnie przeczesz grzebieniem i spryskaj włosy lakierem lub preparatem nabłyszczającym.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Cienkie włosy Regeneracja włosów Struktura włosów Kolory włosów Dercos Aminexil Ciąża