Jesteś tutaj:

Fryzury gwiazd podczas gali Oscarowej 2014

W nocy z 2 na 3 marca 2014 roku w Los Angeles odbyła się 86. gala rozdania Oscarów. O tą prestiżową nagrodę walczyło wiele celebrytów, bo marzeniem każdego z nich było zdobycie statuetki.

W kategorii najlepszy film niekwestionowanym liderem był film pt. „Zniewolony”, podczas gdy najlepszą aktorką pierwszoplanową uznano Cate Blanchett, podczas gdy Matthew McConaughey został uhonorowany statuetką w kategorii najlepszy aktor pierwszoplanowy. Najwięcej Oscarów zdobył film „Grawitacja”, m.in. za najlepszą reżyserię, zdjęcia, efekty specjalne czy też muzykę.

To w skrócie o nagrodzonych w tym dniu gwiazdach. Tymczasem cały czas pozostajemy myślami na marcowej gali rozdania Oscarów, jednak będziemy ją rozpatrywać w nieco innej kwestii. Mianowicie oceniając fryzury. Którą aktorkę moglibyśmy uhonorować statuetką w kategorii „najlepsza stylizacja”?

Tegoroczna gala rozdania nagród pokazała, że w dalszym ciągu króluje prostota i minimalizm i to będzie można najczęściej zauważyć na czerwonych dywanach. Dotyczy to nie tylko makijaży, ale i fryzur. Nie dane nam było paść z oszołomienia na widok ekstrawaganckich kolorów włosów, ani też upięć. Jedno jest pewne – podczas rozdania Oscarów w kategorii fryzury prym wiodły loki, fale oraz różnego rodzaju koki.

Przegląd fryzur z gali rozdania Oscarów 2014

Urzekającej urody Lupita Nyong'o miażdżąco pobiła wszystkie swoje konkurentki i otrzymała statuetkę za najlepszą drugoplanową rolę kobiecą w filmie „Zniewolony”, mimo że był to jej wielki debiut na ekranach. Jednak nie tylko jej talent aktorski zasługuje na pochwałę. W tym dniu Lupita wyglądała olśniewająco. I choć jej fryzura uległa modyfikacji, to z czystym sumieniem można powiedzieć, że zmiana ta wyszła jej na dobre. Dość ostra fryzura w stylu irokeza została złagodzona poprzez przygładzenie włosów z przodu. Całość podkreślała piękna opaska. Ale nie była to byle jaka opaska. Diamenty, jakimi została wysadzana to 18-karatowe złoto, prosto od Freda Leightona.
Kolejna gwiazda z tegorocznej gali rozdania Oscarów, która jest na ustach wielu osób i to na całym świecie, to oczywiście Cate Blanchett. I to nie tylko dlatego, że została nagrodzona statuetką, ale również dlatego, że prezentowała się zjawiskowo. Kreacja, makijaż, trafiona fryzura – wszystko to podkreśla urodę aktorki i eksponuje jej atrybuty. Ale czegóż innego można było się spodziewać po osobie, która w Holywood uznawana jest za niekwestionowaną królową fryzur oraz całego stylu retro. Kto jak nie ona potrafi nosić na głowie holywoodzkie loki tak dobrze, bez efektu niepotrzebnej przesady? Teraz było podobnie. Jej subtelne blond loki złagodziły rysy twarzy i uwydatniły jej naturalne piękno i nietuzinkową urodę.
Sandra Bulock również postawiła na loki. Co prawda jej fryzura nie była zbyt zaskakująca, bo od pewnego czasu spekulowano już, kto w czym wystąpi i jak będzie wyglądać, ale na szczęście obyło się bez żenującej wpadki. Jej holywoodzkie zaczesane na bok idealne loki podkreśliły urodę aktorki w roli brunetki, a granatowa kreacja uwydatniła wszystkie jej atuty.

Podobne uczesanie zaserwowała nam Kate Hudson, która do eleganckiej kreacji również dopasowała fale w stylu starego Holywood.
Wiele aktorek oprócz fal i loków postawiło na koki. Przykładem jednej z nich jest Amy Adams, która wybrała na ten dzień klasyczny francuski kok, tzw. banan. Aby jednak nie było tak wzorcowo upięcie zyskało całkiem odmiennego charakteru poprzez dokładne ułożenie kosmyków w fale zarówno w przodu, jak i na czubku głowy.
Także Penelope Cruz zastosowała się do jednego z wiosennych trendów, które robią prawdziwą furorę. Mowa oczywiście o look’u baleriny, który nie ograniczał się wyłącznie do makijażu, ale również fryzury. Na gali rozdania Oscarów Penelope pokazała nam się w klasycznym, wysoko ułożonym koku z wypełniaczem. Całość można z powodzeniem ocenić na piątkę z plusem.
Z niezbyt przychylną opinią spotkała się stylizacja Jennifer Lawrence, która na galę przyszła z wysoko uniesionymi do góry włosami, które... niestety dodały młodej aktorce lat. Taka fryzura całkiem inaczej wyglądałaby, gdyby fryzjer aktorki postawił na mniej uporządkowane uniesienie.
Postarzająca była także fryzura Lady Gagi, która choć słynie z bardzo ekstrawaganckich stylizacji, to i tym razem niestety zaliczyła wpadkę - niski kok i zaczesane do tyłu pasma dodały jej ładnych paru lat. Zupełnie inaczej byłoby, gdyby postawiła na mocno objętościowego boba.

Galerię wszystkich fryzury gwiazd oskarowej nocy znajdziesz Tutaj.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Zagęszczanie włosów Przedłużanie włosów Mieszek włosowy Hormony Farbowanie włosów Fryzury