Jesteś tutaj:

Siwiejesz? Bierz przykład z George’a Clooney’a!

Panowie w pewnym wieku zaczynają mieć problemy ze swoimi włosami. Między innymi z siwieniem. Niestety, wiek średni dla mężczyzn, mimo iż w pewnym sensie uroczy, potrafi dostarczyć wielu zmartwień. Wielu panów, którym siwieją skronie, zaczyna gorączkowo szukać sposobu, by siwiznę ukryć, zamaskować. Zupełnie niepotrzebnie. Wystarczy wziąć przykład ze znanego aktora George’a Clooney’a, który zawsze wygląda świetnie, mimo upływających lat!

Clooney – zawsze sexy
George Clooney od wielu lat uznawany jest za bożyszcze kobiet, ideał męskości i urody. Mimo przekroczonej już pięćdziesiątki wciąż nie traci swojego młodzieńczego uroku i uznawany jest za jednego z najprzystojniejszych (i najlepiej zarabiających) aktorów Hollywood.

A gdybyśmy chcieli scharakteryzować styl tego aktora? „Niewymuszona elegancja” - chyba jest to jedyne określenie, które może do niego pasować. Aktora zawsze widujemy na czerwonych dywanach ubranego w nienagannie skrojone garnitury, eleganckie buty, doskonałej jakości koszule. Z kolei jego fryzura, choć mogłoby się wydawać – banalna, jest tak naprawdę bardzo rozpoznawalna. Głównie ze względu na swoją naturalność.

George Clooney jest jednym z niewielu hollywoodzkich aktorów, którzy mają ogromny dystans do swojego wieku i nie starają się go tuszować. Choć jego włosy w sporej części pokrywa siwizna, ten nie stara się jej ukrywać. Nie eksponuje jej też przesadnie – zawsze nosi włosy krótko, lecz dobrze przystrzyżone. Jego głowę zawsze zdobią delikatne bokobrody, które są pewnego rodzaju znakiem rozpoznawczym George’a. Raz możemy podziwiać aktora we włosach krótko ostrzyżonych, innym razem – nieco dłuższych, zaczesanych elegancko na bok.

Jego włosy są kwintesencją klasyki, gdy chodzi o męskie uczesanie. Być może dlatego mają w sobie tyle uroku? Trzeba jednak przyznać, że aktor na swój wiek ma bardzo gęste, zadbane włosy bez śladów łysiny. Być może to jest właśnie ten atut, który wykorzystuje, mając sobie za nic siwiejące skronie?


Często możemy też zobaczyć aktora z kilkudniowym zarostem. Oczywiście jego zarost również pokrywa siwizna, która dodaje mu powagi i subtelnego uroku. Dzięki temu, że aktor nie maskuje swoich szpakowatych włosów, budzi ogromne pożądanie wśród żeńskiej części kinowym widzów.

Kobiety uwielbiają go za tę dojrzałość i elegancję, podziwiają jego szyk, to, że mimo ponad 50 lat wciąż jest niezwykle seksowny i uwodzicielski.

Wbrew pozorom kobiety nie kochają tylko mężczyzn młodych, przystojnych. Gustują również w tych dojrzałych, ale uwaga – tych, którzy nie epatują przesadnie swoim wiekiem, a którzy po prostu się go nie wstydzą.

George od wielu lat zajmuje jedne z czołowych pozycji na listach najbardziej pożądanych mężczyzn świata. Wciąż kasuje ogromne gaże za filmy ze swoim udziałem, w których gra zwykle główne lub jedne z głównych ról, bardzo często jako amant. Z pewnością jest on więc najlepszym wzorem do naśladowania dla wszystkich mężczyzn, którzy panicznie boją się siwizny, jako oznaki starości i spadku atrakcyjności. 


Siwienie to nie starość!
Panowie, którzy zaczynają siwieć z powodu przekroczenia tego magicznego progu, czyli czterdziestego roku życia, nie powinni wpadać z tego powodu w depresję. Siwe włosy przecież wcale nie muszą być oznaką starości! Niegdyś młodzi mężczyźni celowo zapuszczali brody, wąsy, nosili laski i meloniki, by nieco się postarzyć i wydawać się innym ludziom poważniejszymi rozmówcami. Obecnie panuje trend na wieczną młodość, ale dojrzałość męska wciąż jest bardzo w cenie.

Nie chodzi o to, by na siłę postarzać się, ale o to, by oznaki dojrzałości przyjmować z godnością. Siwe włosy, pierwsze zmarszczki – według wielu kobiet to właśnie one dodają mężczyznom największego uroku! Mężczyźni z siwiejącymi skroniami są traktowani dużo poważniej, uważani za mądrzejszych, bardziej doświadczonych.

To zaś imponuje innym osobom, szczególnie płci pięknej. Zamiast więc farbować swoje siwiejące włosy czy ukrywać je pod czapką, nauczmy się nosić je z godnością. Podnośmy wysoko głowę, gdy chodzimy, nie bójmy się nosić jej odkrytej. Miejmy włosy zawsze równo, porządnie przystrzyżone, ale nie strzyżmy ich do gołej skóry tylko po to, by ukryć siwiznę.

Wzór męskości
Bardzo często nawet nieświadomie bierzemy sobie za wzór kogoś z celebrytów, osób powszechnie znanych i szanowanych. W przypadku mężczyzn z pewnością taka osobą jest George Clooney – mężczyzna przez wiele kobiet uznawany za ideał męskości. Mimo upływu lat, George wciąż jest zniewalająco przystojny, wygląda tak samo dobrze jak dziesięć czy dwadzieścia lat temu. Każdy mężczyzna powinien więc brać z niego przykład i być zadbanym oraz uwodzicielskim. Z pewnością jest to recepta na wieczna młodość i dobre samopoczucie, mimo iż siwiejące skronie mówią coś zupełnie przeciwnego.

Zobaczcie George Clooney'a młodego. I jak? w którym kolorze włosów lepiej wygląda?

 

 

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Wzrost włosów Zagęszczanie włosów Puszenie włosów Loki Higiena Biopsja