Jesteś tutaj:

Długie włosy Julii Roberts

Julia Fiona Roberts (urodzona 28 października 1967) ma uderzająco piękne, naturalnie kręcone włosy.

Choć jej naturalnym kolorem jest średni rudy, przez lata jej włosy zmieniały się bardzo – od jasnego blondu do czerni.

Kiedy kariera Julii eksplodowała po głównej roli w „Pretty woman”, romantycznej komedii z lat 90., która zarobiła na świecie 464 miliony dolarów, jej faktura włosów oraz fryzura zmieniła się drastycznie.

Gdy Julia w 2001 otrzymała Oscara dla najlepszej aktorki za kreację w „Erin Brockovich”, nie było już śladu po jej naturalnych skrętach czy kolorze.

Wyniki różnych ankiet na temat włosów Julii wskazują na fakt, że fani wolą ją z prostymi włosami niż kręconymi. Ba, orzekli oni nawet, że najbardziej lubią u niej włosy nie tylko proste, ale i upięte!

Nie chodzi o to, że Julii nie stać na pozostanie przy jej naturalnie kręconych włosach. W 2010 jej majątek szacowano na 140 mln dolarów.

Julia w trakcie swojej kariery miała dostęp do najlepszych stylistów na świecie.

Prawdopodobnie używała przeróżnych peruk i przedłużeń, a na jej włosach niejednokrotnie przeprowadzano chemiczne kuracje.

Choć miewała włosy blond, czarne czy też w różnych odcieniach rudego, fanom najbardziej podoba się z rudymi włosami.


50 najpiękniejszych ludzi na świecie


Julia znalazła się na liście 50 najpiękniejszych ludzi na świecie magazynu „People” aż jedenaście razy, ex aequo z Halle Berry.

Długowłosa aktorka podpisała kontrakt z agencją modelek i brała lekcje aktorstwa, by ruszyć swą karierę.

Powróciła do oryginalnego imienia, kiedy odkryła, że inna Julie Roberts była już zarejestrowana w Gildii Aktorów Filmowych.

Pierwszy raz pojawiła się w telewizji w roli nieletniej ofiary gwałtu w pierwszym sezonie „Crime Story” z Dennisem Fariną, w odcinku zatytułowanym „Ocalona”, nadanym 13 lutego 1987.

Krytycy po raz pierwszy zauważyli ją w niezależnym filmie „Mystic Pizza” w 1988; w tym samym roku wystąpiła w ostatnim odcinku czwartej serii „Policjantów z Miami”.

W następnym roku obsadzono ją w „Stalowych Magnoliach” jako pannę młodą z cukrzycą. Za tę kreację otrzymała swoją pierwszą nominację do Oscara (za rolę drugoplanową). Chociaż nie dostała statuetki, została zauważona na świecie.

Zmiany przedziałków oraz grzywek

Julia Roberts przez lata zmieniała położenie przedziałka, choć z reguły miała go pośrodku głowy albo z boku.

Eksperci oraz fani wolą Julię z przedziałkiem z boku niż na środku.

Czemu? Przedziałek na środku sprawia, że jej kwadratowa twarz zdaje się jeszcze szersza. Z przedziałkiem z boku jest korzystniej, ponieważ daje on wrażenie bardziej wyrazistych policzków i mniej kwadratowej twarzy.

Grzywka


Julia ma naturalnie kręcone włosy, co raczej wyjaśnia, czemu rzadko widuje się ją z jakąkolwiek grzywką.

Jeśli już ma ona jakąś grzywkę, z reguły jest ona skierowana w bok i wkomponowana w resztę włosów.

Niezależnie od tego, czy włosy Julii są prostowane chemicznie, czy też tymczasowo przy pomocy suszarki, prostownicy albo czegoś podobnego, grzywka z naturalnymi skrętami wymagałaby wiele pracy.

Jeśli jej włosy są podatne na puszenie się, jakakolwiek grzywka byłaby ryzykowna.


1 2

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Wzrost włosów Cienkie włosy Rozjaśnianie włosów Dermatitis Mężczyźni Higiena