Jesteś tutaj:

Blondynki w show biznesie

W polskim show biznesie nie brakuje kobiet, które coraz częściej udowadniają, że one również potrafią robić kariery i to wcale nie gorzej, niż mężczyźni. Trudno jest szacować, jakich kobiet w naszym polskim show biznesie jest więcej – blondynek czy brunetek. I jedne i drugie mają niemałe powodzenie u mężczyzn i równie skutecznie potrafią kierować własną karierą zawodową. Trzeba przyznać, że niektóre są bardziej uparte i zawsze dostają to, czego pragną. Taką zaletę chciałby mieć każdy z nas, ale też nie każdy widzi się w świetle fleszy i kamer telewizyjnych. Niektórzy wolą pozostawać w cieniu i wieść spokojne życie.

Blondynki od wielu dekad robią prawdziwą furorę. Mówi się, że ich uroda jest słowiańska, bardziej dziewczęca, a jasny kolor włosów odbiera im lat. Bez wątpienia jest co najmniej kilka takich, które są symbolami seksu aż po dziś dzień, choć już od wielu lat nie żyją, jak Marilyn Monroe. Pamiętamy też Brigitte Bardott, Pamelę Anderson, a ostatnimi czasy bardzo głośno jest o pewne atrakcyjnej blondynce, która robi karierę w polityce. Jest to oczywiście Elżbieta Bieńkowska, która bardzo konsekwentnie kierowała najpierw jednym resortem, a teraz stała się prawą ręką premiera Donalda Tuska. Chyba jeszcze żadna kobieta nie była tak kompetentna, podziwiana i szanowana za to, jak potrafi rządzić i kierować swoim resortem, a nie za to, że jest po prostu atrakcyjną, szczupłą, zawsze elegancką blondynką. Czas przyjrzeć się tym kobietom z bliska i sprawdzić, jakie fryzury noszą blondynki w polskim show biznesie.

Klasyczne stylizacje

Wiele kobiet w polskim show biznesie stawia na klasykę. Trzeba przyznać, że sprawdza się to pod wieloma względami. Przede wszystkim co najmniej średniej długości włosy można stylizować w przeróżne fryzury. Można je zapleść w warkocza, można je upiąć w kok albo po prostu pozostawić je lekko podkręcone na końcach swobodnie opadające na ramiona. W takich uczesaniach doskonale prezentują się włosy całkiem proste, ale też i te, które same lekko się falują.

Tamara Arciuch, znana polska aktorka, od lat prezentuje swoje rozjaśniane blond włosy w przeróżnych stylizacjach. Jednakże najczęściej można ją zastać z włosami rozpuszczonymi, z klasycznym przedziałkiem przez środek głowy. Ostatnio zamierzenie nie uzupełniła odrostów, a pozostawiła je do odrośnięcia. Do tego odpowiednia kreacja, makijaż i manicure sprawiły, że wcale nie wyglądało to na zaniedbanie. To była świadoma stylizacja, która nam bardzo przypadła do gustu.

Na klasykę od lat stawia również jedna z czołowych prezenterek i dziennikarek telewizyjnych Hanna Lis. Podobnie jak jej nieco starsza koleżanka po fachu Grażyna Torbicka nie skraca drastycznie długości włosów. Obie blondynki pozostają przy ich średniej długości. Grażynę Torbicką jasny kolor włosów odmładza, ale też rozświetla jej cerę. Hannie Lis też jasny kolor także bardzo pasuje. Starszą z pań najczęściej widujemy w dobrze ufryzowanych rozpuszczonych puklach, natomiast młodsza zmienia uczesania bardzo często. Nosi rozpuszczone włosy, upięte w koński ogon, a także różnego rodzaju koki. Klasyka po raz kolejny zwycięża.

Więcej ekstrawagancji

Polską aktorkę Małgorzatę Kożuchowską znamy wszyscy. Kiedyś nosiła ona średniej długości włosy, ale nadszedł taki czas, że obcięła je bardzo krótko, odpowiednio wycieniowała i zaczęła je modnie układać. Nowa fryzura niezwykle przypadła jej do gustu, a trzeba przyznać, że ten może nieco chłopięcy look niezwykle do niej pasuje. Uwidacznia on zalety jej urody, odmładza i rozpromienia. Nikt przecież nie dałby Małgosi tyle lat, ile faktycznie teraz ma.

Kolejna polska gwiazda Joanna Koroniewska także postanowiła zerwać z klasyką na rzecz rozjaśnienie włosów na kolor blond i obcięcia ich o dobre kilkanaście centymetrów. Aktorka nigdy nie miała kręconych włosów, ani szczególnie gęstych. Pamiętamy ją jako długowłosą szatynkę, a jej kosmyki proste i w zasadzie niespecjalnie zwracające na siebie uwagę. Przyszedł jednak taki czas, kiedy gwiazda zapragnęła być blond i do tego skróciła włosy. W nowej fryzurze prezentuje się znacznie atrakcyjniej, młodziej, weselej, a jej włosy już nie są nijakie.

Jedną z najbardziej wpływowych restauratorek Magdę Geissler możemy od lat podziwiać w jednej fryzurze. Są to włosy średniej długości, rozjaśnione na kolor blond, kręcone w sprężyny i swobodnie opadające na ramiona. Mogłoby się wydawać, że takie fryzury przystoją tylko młodym kobietom, a jednak Magda Geissler doskonale w niej wygląda. Patrząc na nią nie myślimy o jej wieku, skupiamy się na rozpromienionej cerze, subtelnej stylizacji być może nieco dziewczęcej, ale tak bardzo zmysłowej i uwodzicielskiej. Czasami warto jest przełamać stereotypy i wybrać fryzurę, która po prostu do nas pasuje.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Regeneracja włosów Cienkie włosy Nawilżanie włosów Aromataza Diademy