Jesteś tutaj:

Zmiana fryzury w czasie ciąży

Zmiana fryzury w  czasie ciąży to doskonały pomysł, tym bardziej, młoda mama ma świadomość olbrzymiej zmiany, jaka dokonuje się w jej życiu. Powinna ona też dotyczyć  wyglądu zewnętrznego. Panie, które nie lubią eksperymentować mogą  pokusić się  o  drobne zmiany w stylizacji włosów.

Jak dbać o włosy
W początkowym etapie ciąży włosy mają tendencję do przetłuszczania się, co w konsekwencji może doprowadzić do  problemu tłustych włosów. Należy wybrać wówczas delikatne szampony, które poradzą sobie z problemem.

Lekarze jednak odradzają stosowanie preparatów przeciwdrożdżakowych, które mogą wnikać w skórę głowy i przedostać się do organizmu matki, a potem zaszkodzić dziecku. Dlatego środki do pielęgnacji włosów trzeba dobierać rozsądnie.

Najlepszym naturalnym sposobem na przetłuszczanie się włosów jest zastosowanie maseczki z białka, które należy nałożyć na włosy, następnie spłukać. Taka kuracja jest zdrowa dla organizmu, ale też na mamy  i jej płodu.

Warto wrócić do sprawdzonych przez nasze babcie i mamy sposobów, takich jak płukanie włosów w piwie. Zawiera dużo witamin, pochodzących z grupy B.

W czasie ciąży gospodarka hormonalna organizmu kobiety zmienia się, wzrasta liczba estrogenów, w związku z tym włosy staja się mocniejsze oraz gęstsze, dlatego tak ładnie wyglądają panie w ciąży po czwartym miesiącu.  Wszelki zabiegi na włosach są dozwolone, jednak  najlepiej je wykonywać w II czy III trymestrze.

Farbowanie, cieniowanie oraz trwała, to  niezakazane zabiegi , jedna  trzeba unikać amoniaku, który z racji swojego intensywnego zapachu może być szkodliwy.

W I trymestrze ciąży  przyszłe mamy  borykają się z mdłościami, dlatego zapach amoniaku może działać, jak katalizator to znaczy spowodować kolejny  atak mdłości. Panie na pewno powinny unikać, takich sytuacji, które będą negatywnie wpływać na ich samopoczucie.
Należy podczas ciąży  pomyśleć  podcinaniu końcówek włosów, które często mają tendencję   do rozdwajania się . Dlatego wizyta u fryzjera to obowiązek każdej pani.

Asymetryczna grzywka
Panie o dziewczęcych rysach mogą pokusić się o obcięcie grzywki, taka zmiana fryzury  nada innego wyrazu paniom w ciąży, które mogą  w tym okresie poeksperymentować. Zawsze można zrzucić winę na swój wyjątkowy stan. 

W tym sezonie można połączyć szalenie modną  grzywkę z asymetrycznością. Włosy cieniuje się w ten sposób, że  grzywka powinna być obcięta na ukos, tak aby było widać jej  asymetrię po uczesaniu włosów. Grzywkę zaczesuje się na jeden bok i fryzura gotowa.

Modny bob
Fryzurą, która wydaje się ponadczasowa jest stylizacja a’la bob. Do  wystylizowania włosów potrzebne jest doskonałe cięcie, dokonane sprawną ręką fryzjera. Z takiej fryzury można wyczarować różne wersje, jedną z nich cieniowane włosów z grzywką prostą, zaczesaną  od nasady włosów.
Jeżeli zamierzamy wyglądać perfekcyjnie można włosy wyprostować za pomocą prostownicy oraz dodać im blasku spryskując lekko lakierem utrwalającym.

Natomiast, aby nadać trochę przypadkowości fryzurze, trzeba włosy roztrzepać palcami. Warunkiem  zrezygnowania z grzebienia jest doskonałe  cieniowane włosów, które wówczas same się układają. Jeżeli panie zamierzają wyglądać elegancko, wówczas warto zakręcić końcówki włosów na  grubej szczotce, podobnie jak grzywkę.

Zabawa kolorem    
Przyszłe mamy, które czują się dobrze oraz pragną dokonać małych zmian w swoim wyglądzie, mogą pokusić się o kolorowe pasemka. Modne są w sezonie jesiennym proste włosy, które są zdobione przez  pasma czarnych, czerwonych czy niebieskich włosów. Takie włosy wkomponowane w naturalny kolor mogą wyglądać ciekawie, tym bardziej, że na głowach znowu króluje asymetria.

Koloryzując włosy należy wybrać jedną stron fryzury, na której pojawią się kolorowe pasma odbiegające odcieniem od podstawowego koloru włosów. Trzeba jednak pamiętać, że włosy szybko rosną, dlatego należy dbać, aby odrost nie zepsuł efektu. Trudno wyglądać modnie, gdy kolorowe pasmo zakończone jest nietwarzowym odrostem.


Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Wzrost włosów Zagęszczanie włosów Struktura włosów Gnidy Aromataza