Jesteś tutaj:

Włosy o jednakowej długości

Jeśli chcesz mieć dłuższe bądź grubsze włosy, wybierz włosy o jednakowej długości lub pozwól im przyjąć naturalny kształt. U niektórych naturalna długość przybiera kształt litery V w momencie, gdy włosy są bardzo długie. Istnieją dwa sposoby odrastania grzywki bądź pocieniowanych włosów, które są omówione poniżej.

1) Zacznij od nowa: Pozwól twoim krótszym warstwom bądź grzywce odrosnąć. Podcinaj tylko dłuższe włosy aż do momentu, w którym całość osiągnie jednakową długość. Gdy włosy osiągną jednakową długość, będą rosły szybciej i staną się grubsze. Nie będziesz musiała się martwić nierówną długością, przerzedzeniem bądź powolnym wzrostem. Niektóre kobiety będą miały cienkie włosy niezależnie od tego, co z nimi zrobią, z uwagi na genetyczne uwarunkowania. Osoby z tej grupy będą miały naturalnie grubsze włosy, niż miałoby to miejsce z grzywką bądź pocieniowaniem.

2) Harmonizowanie grzywki z pozostałymi włosami: Pozwól grzywce bądź pocieniowanym włosom rosnąć dopóki nie wyrównają się długością z resztą twoich włosów. Od czasu do czasu możesz podciąć rozdwojone końcówki, jednak postaraj się ograniczyć te działania do minimum. Grzywka będzie rosła 2-3 razy szybciej niż reszta twoich włosów. Jest to spowodowane dodatkowymi wartościami odżywczymi dostarczanymi przez skórę głowy do twoich krótszych włosów. Gdy długość grzywki zbliży się do długości pozostałych włosów, skóra głowy rozpoczyna proces redukcji ilości wartości odżywczych przesyłanych do grzywki oraz rozpoczyna równomierne rozprowadzanie tych składników na pozostałej części skóry głowy oraz włosów.

Osoby cierpiące na choroby skóry głowy powinny skonsultować się z dermatologiem.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Regeneracja włosów Zagęszczanie włosów Nawilżanie włosów Farbowanie włosów Trwała kwaśna