Jesteś tutaj:

Weselne fryzury z długich włosów

Długie włosy wyglądają pięknie wtedy, kiedy są zadbane, dobrze pielęgnowane, gładkie, lśniące. Wszystkie doskonale wiemy, że utrzymanie długich włosów w nienagannym stanie wymaga nie tylko czasu, ale i energii. Jeśli jednak odpowiednio dużo czasu poświęcimy naszym kosmykom, wówczas możemy być pewne, że będą one naszą chlubą. Z długich, zadbanych włosów można tworzyć niezliczone ilości fryzur, które będą odpowiednie na szczególne okazje, takie jak wesele przyjaciółki czy kuzyna, a także będą pasowały na co dzień. Noszenie rozpuszczonych włosów, zwłaszcza tych długich, nie jest wygodne, a przy tym często powoduje szybsze ich niszczenie – łamanie, przesuszanie się. Kiedy wieje wiatr możemy mieć pewność, że w kilka chwil z naszych kosmyków zrobi się jeden, wielki kołtun. Kiedy pada deszcz, nasze włosy mogą zacząć się puszyć i kręcić, a kiedy chowamy je pod kurtkę czy płaszcz możemy się spodziewać ich elektryzowania.

Na takie uroczystości, jak wesele, warto jest stworzyć z długich włosów fantazyjną fryzurę, dzięki której nasze kosmyki będą i tak w centrum uwagi. Dobrze skomponowana stylizacja włosów stanowi przecież zaletę, walor całej kreacji. Powinna być ona zatem przemyślana, eksponująca naszą urodę, podkreślająca to, z czego jesteśmy dumne, a przede wszystkim musi tworzyć idealnie harmonijną całość z naszym weselnym ubraniem. Dlatego już poniżej przedstawiamy kilka ciekawych propozycji na weselne uczesanie dla posiadaczek długich włosów.

Wiążemy supełki

Doskonale wiemy o tym, że kobiety, które zapuszczają swoje włosy nie tylko o nie bardzo dbają, ale przede wszystkim uwielbiają się nimi chwalić. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu po to właśnie mamy włosy, aby były one naszą prawdziwą ozdobą. Nie wstydźmy się zatem układać z nich takie fryzury, które będą zachwycały, ale i takie, które jeszcze bardziej podkreślą zmysłowe piękno naszych włosów. Dziś pierwsza propozycja weselna z długich włosów będzie polegała na wiązaniu prostych supełków w ściśle zaplanowany sposób. Pozostałe kosmyki będą rozpuszczone i gładko rozczesane, dzięki czemu całość będzie zapierała dech w piersiach.

Całe nasze włosy rozczesujemy dokładnie aż po same ich końcówki, a następnie robimy prosty przedziałek z boku głowy. Wiązanie supełków rozpoczynamy od wydzielenia niewielkiego pasma włosów z tego boku, na który będzie zrobiony przedziałek. Teraz wydzielone pasmo dzielimy na dwie części i wiążemy prosty supełek z nich dość mocno go ściskając. Następnie dobieramy od strony czoła pasmo włosów oraz od strony czubka głowy jedno pasmo i włączymy z tymi, które pozostały po zawiązaniu pierwszego supełka. Kiedy już to zrobimy, to ponownie wiążemy na włosach supełek.

W tej fryzurze ważna jest powtarzalność, a zatem supełki powinny być wiązane zawsze w ten sam sposób i tak samo mocno powinny być one ściśnięte. Po każdym zaplecionym supełku musimy pamiętać o dobieraniu włosów do obu pasm. Najlepiej ta fryzura prezentuje się wówczas, kiedy zapleciemy około 6-8 supełków na głowie tak, aby kończyły się one mniej więcej na wysokości ucha. Wówczas związujemy je gumką do włosów zabezpieczając w ten sposób przed rozpleceniem. Doskonale do tej stylizacji będzie pasował duży kwiat wpięty w miejscu, gdzie kończą się supełki, a więc tuż przy uchu. Pozostałe włosy powinny być swobodnie rozpuszczone i gładko rozczesane.

Wytworny kucyk z kokardą z włosów

Drugą nasza propozycją na ciekawe weselne upięcia włosów jest nietypowy wysoki kucyk z kokardą z włosów. Jest to łatwa w samodzielnym wykonaniu stylizacja, która jest wygodna, ponieważ wszystkie włosy są razem spięte. Dzięki temu nie będą one przeszkadzały ani podczas weselnej uczty, ani też podczas weselnych tańców na parkiecie. Dodatkowo wygląda niezwykle elegancko, dzięki czemu jest wprost idealna na wesele. Jak ją wykonać?

Oto kilka wskazówek
Fryzura, którą teraz proponujemy może być zrobiona z włosów gładko zaczesanych do góry lub też podzielonych przedziałkiem z boku z dobrze wystylizowaną, ułożoną na bok grzywką. Jej tworzenie rozpoczynamy od rozczesania na gładko wszystkich włosów. Z tyłu, tuż nad karkiem zostawiamy niewielkie pasmo włosów, a pozostałe włosy upinamy w koński ogon na czubku głowy. Do tego powinniśmy użyć mocnej gumki, która dobrze przytrzyma nasze włosy, aby cała fryzura była trwała i stabilna przez całą noc. Kiedy już zwiążemy wysoko kucyk, z pasma włosów pozostawionego nad karkiem wiążemy na środku również mały kucyk.

Następnie duży, wyższy kucyk przekładamy do przodu i podpinamy włosy szpilkami fryzjerskimi tuż nad gumką. Powinny one być dobrze wpięte. Teraz zajmiemy się mniejszym kucykiem. Dzielimy go na dwa równe pasma i rozkładamy na boki podpinając wsuwkami tuż przy gumce. Następnie włosy z dużego kucyka przekładamy do tyłu i na wysokości gumki z drugiego kucyka wiążemy je gumką. Pod spodem podpinamy upięty kucyk wsuwką, aby dobrze się trzymał, a włosy z małego kucyka formujemy w kokardę i spinamy wsuwkami na środku, chowając wewnątrz duży kucyk. Na koniec wystarczy ukryć wsuwki przypinając na środku kokardy kolorowy kwiatuszek lub też ozdobną spineczkę. Końcówki włosów możemy pokręcić lub też zostawić całkiem proste.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Zagęszczanie włosów Przedłużanie włosów Pielęgnacja włosów Kolor skóry