Jesteś tutaj:

Świąteczne fryzury

Już święta. Prezenty dla najbliższych kupione, choinka ubrana a pierniczki się pieką. W tej przedświątecznej bieganinie musimy zadbać również o siebie, swój wygląd, strój i fryzurę. Przecież w ten jedyny w roku, magiczny wieczór musimy wyglądać wyjątkowo. Najpierw uroczysta kolacja z rodziną, dzielenie się opłatkiem, czytanie Pisma Świętego oraz śpiew kolęd. Na koniec jeszcze Pasterka. W tak wyjątkowym dniu nie możemy wyglądać zwyczajnie. Warto pójść do fryzjera i zafundować sobie jakąś zmianę bądź wyczarować coś we własnym zaciszu.

Półkok
Umyte i wysuszone włosy dokładnie rozczesujemy, a następnie dzielimy na pasma i każde spryskujemy – przede wszystkim u nasady – usztywniającym żelem. Jeszcze raz rozczesujemy, a w razie potrzeby lekko podsuszamy. Wszystkie włosy nawijamy na grube termoloki. Gdy ostygną wałki należy zdjąć, a loki delikatnie rozczesać. Grzywkę możemy zaczesać na bok, a pasma z czubka głowy podtapirować i spiąć wsuwkami, zawijając pod spód. Całość należy polakierować

.

Uniesiony bob
Umyte włosy osuszamy ręcznikiem, następnie dokładnie rozczesujemy i podsuszamy. Na jeszcze lekko wilgotne nakładamy piankę zwiększającą objętość, najlepiej za pomocą grzebienia o szeroko rozstawionych zębach. Następnie włosy znów lekko podsuszamy. Na prawie suchych włosach robimy przedziałek na boku. Włosy trzeba suszyć partiami. Aby dobrze odstawały od skóry, każde pasmo wyciągamy na grubej, okrągłej szczotce i w trakcie suszenia delikatnie spryskujemy lakierem. Efekt uniesienia będzie trwalszy, jeżeli najpierw pasma kilka razy wywiniemy, a dopiero na koniec podkręcimy. Dalej  suche włosy musimy podzielić na cienkie, ale szerokie pasma i mocno tapirujemy u nasady. Nie należy jednak tapirować włosów z przodu. Dzięki temu będą ładniej układały się wokół twarzy. Pasma na wierzchu fryzury należy lekko wygładzić gęstym grzebieniem. Na koniec gotową fryzurę musimy spryskać lakierem utrwalającym.

Kok w stylu retro
Do stworzenie tej stylizacji najlepsze będą włosy o długości do ramion, wszystkie równej długości. Z boku należy zrobić przedziałek, a pasma na czubku głowy lekko natapirować tuż przy skórze. Pasma po bokach i te na czubku musimy zaczesać do tyłu głowy gęstym grzebieniem, jednocześnie spryskując je lakierem do włosów. Całość z tyłu trzeba zebrać w dłoniach skręcić w rulon, który następnie podpinamy wsuwkami.Swobodne fale
W tej stylizacji najlepiej prezentują się włosy sięgające łopatek, które zostały wycieniowane do połowy długości. Te po bokach lekko zaokrąglono. Z kolei grzywka jest symetryczna do linii szczęki. Po umyciu włosy należy wysuszyć, po czym robimy przedziałek. Spryskujemy pasemko po pasemku mocnym lakierem i nawijamy na cienkiej lokówce, zaczynając od końcówek. Lokówki nie należy dokręcać do skóry głowy. Loki delikatnie rozczesujemy grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach, by nie popsuć skrętu. Fale zaakcentujmy dłońmi zwilżonymi modelującą pastą.

Naturalnie zwiewne
Włosy zakrywające kark zostały wycieniowane do połowy długości. Pasemka po bokach mocno wystrzępiono. Grzywka długa do kości policzkowych została obcięta ukośnie. Umyte włosy musimy wysuszyć i spryskać sprayem termoaktywnym. Następnie należy nakręcać pasmo po paśmie na cienkiej lokówce, zaczynając od czubka głowy. Kosmyki należy przeczesać dłońmi zwilżonymi woskiem.

Grzywka na ostro
Na wilgotnych, rozczesanych gęstym grzebieniem pasmach rozprowadzamy piankę dodającą objętości. Włosy na grzywkę wybieramy z tzw. głębokiego – zaczynającego się za środkiem głowy – trójkąta. Pozostałe zaczesujemy gładko do tyłu i zakładamy za uszy. Włosy z grzywki dzielimy poziomo na dwie części. Każdą suszymy, mocno naciągając pasma do góry za pomocą płaskiej szczotki. Suche warstwy lekko tapirujemy u nasady, zaczesujemy do tyłu, upinamy wsuwką, a następnie wygładzamy z wierzchu. Na koniec fryzurę lakierujemy.

Loki w uniesieniu
Na umytych, lekko wilgotnych włosach rozprowadzamy gęstym grzebieniem piankę wzmacniającą skręt. Następnie dobrze wgniatamy produkt w pasma, rozczesujemy je i mocno naciągamy u nasady, potem nawijamy na grube wałki. Wałki ostrożnie zdejmujemy, a pukle delikatnie rozwijamy, które należy dosuszyć suszarką z dyfuzorem. Loki delikatnie przeczesujemy palcami, unosząc włosy u nasady. Następnie głowę należy opuścić i lekko polakierować loki. Następnie głowę unosimy, poprawiamy pasma i lakierujemy je jeszcze mocniej.Chłopczyca
Stylizacja charakteryzuje się krótkimi włosami mocno wycieniowanymi. Pasma na czubku głowy są nieco dłuższe, a te na karku oraz baczki mocniej skrócone. Kosmyki przy twarzy dodatkowo wydegażowano. Grzywka została obcięta ukośnie i delikatnie wystrzępiona w pazurki. Najpierw wilgotne włosy spryskujemy pianką i suszymy suszarką, rozwiewając je we wszystkie strony. Jednocześnie układamy kosmyki za pomocą palców. Na koniec włosy wygładzamy dłońmi zwilżonymi odrobiną wosku do włosów.
 

Tagi

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Łysienie plackowate Cienkie włosy Kondycja włosów Powieki Łupież Farbowanie włosów