Jesteś tutaj:

Nowe fryzury na Dzień Kobiet

Krótka fryzura ma tak wielu zwolenników, jak i przeciwników. Z całą pewnością przekonują argumenty tych pierwszych, że krótkie włosy odejmują lat oraz działają zbawiennie na strukturę włosa. Cieniowanie włosów daje im szansę na odpoczynek oraz  pozbycie się niechcianych rozdwojonych końcówek. Aby włosy zachwycały muszą być jednak zadbane, więc czyste oraz świetnie cieniowane.

Fryzura asymetryczna z grzywką
Do łask powracają krótkie fryzury z grzywką, wydawałoby się, że pomysł Spray utrwalnie jest nowy, ale na pokazach mody lansuje się go w nowym wydaniu. Włosy mają być mocno wycieniowane z tyły głowy, tak aby było widać kark. Natomiast grzywka powinna być bujna i gęsta, przynajmniej dzięki cieniowaniu ma sprawiać takie wrażenie. Włosy zaczesane z przodu należy  zaczesać na jedną ze stron, ale tak aby pokazać asymetrię tej grzywki. Okazuje się, że asymetryczne fryzury znowu są trendy. Aby jednak dodać szyku uczesaniu grzywka powinna być cieniowana stopniowo, tak aby utworzyły się "schodki" z włosów, czyli kolejne pasma powinny się układać po kolei, od najkrótszego do najdłuższego. Taką fryzurę nie łatwo wyczarować, jednak przy odrobinie cierpliwości oraz żelu utrwalającego efekt jest murowany.

Ciekawe fryzury z krótkich włosów
Krótkie cieniowania dają wiele możliwości stylizacji, zakładając, że ich posiadaczka czy stylistka posiada wyobraźnię. Na wyjątkowy wieczór można zaryzykować ułożenie włosów, tak aby je postawić do góry.  Jak je ułożyć ? Włosy powinny być cieniowane na uszy równo, tak aby kark był odsłonięty, prosto zaczesane będą stanowiły ciekawą bazę. Włosy na grzywce nawilża się sprayem utrwalającym oraz  zaczesuje do góry, tak aby włosy  stały na głowie. Końce włosów zaczesuje się,  tak aby końcówki były skierowane do środka, przypominając płatki kwiatów, które tworzą pąk. Takie włosy utrwala się lakierem. Grzywka postawiona wygląda jak ozdoba sama w sobie, jednak tworzy kompozycyjna całość z włosami gładko zaczesanymi  za uszy. Na takie stylizacje mogą pozwolić sobie tylko odważne panie.

Nieład na głowie na topie
W wyjątkowym dniu można zaszokować fryzurą nieokiełznaną, to znaczy taką, która przypomina na głowie bałagan i nieład. Ale jest to nieporządek celowo stworzony przez stylistkę. W tym celu trzeba rozpocząć od cieniowana włosów, które na grzywce powinny być  tak obcięte, aby grzywka być wycieniowana w ząbki. Każde pasmo grzywki powinno mieć inną długość, tak aby po zaczesaniu prostu stworzył się efekt niestarannego cięcia. Grzywkę zaczesuje się prosto, a pasma tworzą charakterystyczne, nierówne ząbki. Ceną ozdobą może być jedno pasmo dłuższe zostawione na grzywce, które będzie sięgało aż do poziomu oczu. Włosy z tyłu należy natapirować i rozrzucić w różne strony, na koniec utrwalić kompozycję lakierem.

Włosy gładko zaczesane
Kontrastem dla poprzednich propozycji może być fryzura gładko zaczesana. Włosy są krótko cieniowane, za uszy, kark musi być odsłonięty. Jednak w przeciwieństwie do poprzednich propozycji włosy zaczesuje się prosto, dbając, aby żaden kosmyk nie odstawał. Grzywka prosto cieniowana powinna być idealnie zaczesana na czole, tworząc efekt pazia w kompozycji z pozostałymi włosami. Takiemu gładkiemu uczesaniu powinien towarzyszyć połysk, uzyskany dzięki żelowi nabłyszczającemu. Połyskujące pasma są symbolem elegancji.

Ostre  cięcia
Ciekawą propozycją stylizacji włosów jest fryzura utworzona z prostych pól. Jedno takie pole tworzy grzywka zaczesana prosto, włosy powinny być zebrane na czubku głowy, a ich końcówki muszą się sięgać aż za brwi sprawiając wrażenie za długich.  Drugie  pole to włosy prosto cieniowane nad uchem, tak że widać prawie nagą skórę oraz linię cięcia włosa. Ta prosta linie tworzy charakter tyczną ozdobę. Z tyłu głowy włosy są krótko obcięte, tak aby te dwie płaszczyzny grzywki i pasma z włosów nad uchem stanowiły jedyną i ciekawą  ozdobę na głowie.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Przedłużanie włosów Regeneracja włosów Mieszek włosowy Ciąża Biopsja Kolor skóry