Jesteś tutaj:

Nietypowe warkocze dla gości weselnych

W dzisiejszym artykule przedstawimy propozycję na upięcie długich włosów na wesele. Nasze propozycje skupią się na nietypowych warkoczach, które można z powodzeniem wykonać samodzielnie, a przy tym mieć na głowie fryzurę, jak z żurnala lub też najlepszego salonu fryzjerskiego. Dlaczego właśnie warkocze?

Otóż, według nas doskonale się one prezentują na długich, gęstych włosach. Podobnie jak same włosy, warkocze są symbolem kobiecości. Dają nam również wygodę, kiedy nasze włosy są związane, a my możemy spokojnie delektować się rarytasami kulinarnymi ze stołu weselnego lub też szaleć na parkiecie do białego rana. Nasze warkocze same w sobie są oryginalne, niebanalne, nietuzinkowe, po prostu piękne. Przekonaj się sama, co dla Ciebie dziś przygotowaliśmy!

Dobierany warkocz dookoła głowy

Nasza propozycja to dobierany warkocz dookoła głowy. Jest on wręcz banalnie prosty do wykonania samodzielnie, ale daje taki efekt końcowy, że aż zapiera dech w piersiach. Do jego wykonania należy włosy dobrze rozczesać na całej ich długości, a następnie zrobić przedziałek, najlepiej z boku głowy. Następnie zabieramy się za zaplatanie naszego dobieranego warkocza z tej strony głowy, gdzie mamy więcej włosów, a więc tam, gdzie mamy przedziałek. Warstwę włosów od spodu rozdzielamy z warstwą górną, aż do połowy głowy. Górną warstwę włosów podpinamy, aby nam nie przeszkadzała, a z dolnej zaczynamy zaplatać warkocz dobierany.

Najpierw bierzemy trzy cienkie pasma włosów i przekładamy brzeżny nad lewy nad środkowym, prawy nad środkowym, a następnie do środkowego dobieramy cienkie pasmo włosów. Ważne jest to, aby warkocz dobierany, który teraz zaplatamy był pleciony wzdłuż twarzy, a więc, aby dobierane pasma włosów tworzyły niejako niteczki czy też drabinkę. Kiedy już dobierzemy wszystkie włosy, wówczas możemy zabrać się za robienie cienkiego warkocza z drugiej strony głowy. Ten warkocz z kolei ma być po prostu zwykłym, plecionym jedynie z trzech pasm.

Oba warkocze zabezpieczmy na ich końcach niewielkimi gumkami. Teraz bierzemy warkocz dobierany o przekładamy go dookoła głowy i łączymy niewielką gumką z drugim warkoczem z boku głowy. W ten sposób powstanie nam urocza siateczka z tyłu głowy tworzona przez ów luźno dobierany warkocz. W miejscu łączenia obu warkoczy można wpiąć jeden lub dwa ozdobne kwiaty, aby zakryć gumki i dodać fryzurze jeszcze większego powabu.

Kucyk opleciony dobieranym warkoczem

Dobierany warkocz zawsze prezentuje się najpiękniej, a przy tym, można go wykorzystać na wiele różnych sposobów. Nasza propozycja dotyczyć będzie dobieranego warkocza, który będzie oplatał kucyk. Do takiej stylizacji nasze włosy powinny być gładko rozczesane oraz powinny mieć zrobiony przedziałek z boku głowy. Następnie przekładamy wszystkie włosy na tę stronę, na którą mamy zrobiony przedziałek, bowiem dzięki temu nasza fryzura będzie się lepiej prezentowała. Teraz rozpoczynamy zaplatanie warkocza. Bierzemy cieniutkie pasemka włosów, ponieważ zależy nam na tym, aby dużo włosów pozostało w kucyku.

Zaczynamy zatem zaplatanie warkocza w taki sposób, że lewe pasmo przekładamy pod środkowym, następnie prawe pasmo przekładamy pod środkowym, a do środkowego dobieramy cieniutkie pasemko z luźnych włosów. Zaplatanie warkocza zaczynamy od skroni lub też od środka głowy, a ponieważ nasz warkocz ma oplatać kucyk, to musimy dobierać pasma coraz dalsze, aby nasz warkocz oplatał się wokół luźnych włosów. Zaplatamy warkocz tak, aby móc przełożyć go pod włosami tworzącymi kucyk i tak, aż do końca włosów. Ważne jest również to, aby nasz warkocz schodził po kucyku po skosie, dlatego też w taki sposób powinniśmy go zaplatać.

Przy długich włosach takich opleceń powinno być około 3 lub 4. Na samym końcu zaplatamy warkocz dobierając wszystkie końcówki włosów i zabezpieczamy gumką do włosów. Taka stylizacja jest niezwykła, kobieca, romantyczna i taka elegancka.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Zagęszczanie włosów Wzrost włosów Zdrowe włosy Czarne włosy Kok ślubny Łupież