Jesteś tutaj:

Nieśmiertelne „kitki” na pokazach mody

Włosy związane w „kitkę” to chyba najwygodniejsza fryzura, którą nosimy najczęściej w domu. Aby ją wykonać niepotrzebne są żadne kosmetyki i specjalistyczny sprzęt fryzjerski, wystarczy tylko gumka do włosów i szczotka oraz dwie wprawne ręce, którymi kitkę zwiążemy. Choć jednak fryzura ta jest tak spopularyzowana, to trudno jej odmówić uroku, dlatego tak często gości na różnych pokazach mody we wszelkich możliwych odsłonach.

Kitki u Valentino
Valentino jest mistrzem w tworzeniu kreacji zwiewnych, dziewczęcych i uroczych. Na jego pokazach fryzury modelek nie tylko idealnie współgrają ze strojami, ale także olśniewają swoja prostotą.

Tak jak na przykład na jednym z pokazów Valentino zaprezentował włosy modelek luźno splecione satynową wstążką tuz nad karkiem.

Fryzurę taką jest bardzo łatwo zrobić, ale potrzeba do tego włosów o odpowiedniej długości – satynowa wstążka nie jest bowiem na tyle stabilna, by mocno utrzymać wszystkie włosy w ryzach.

Dlatego warto jej pozwolić na odrobinę swobody, a także dać kosmykom delikatnie wymykać się spod kontroli. 

Solidny koński ogon
Końskie ogony to fryzury dla odważnych, zdecydowanych kobiet. Szczególnie, gdy mają w sobie jakiś element zdobniczy uznany powszechnie za ekstrawagancki. Takie końskie ogony na pokazach mody często widuje się uniesione wysoko nad karkiem, zbierające wszystkie włosy z głowy.Zamiast zwykłej gumki do włosów, u nasady koński ogon opleciony jest własnymi włosami.

Taka fryzura jest idealna dla osób o smukłych, wyrazistych twarzach, szczególnie na okazje, które wymagają jeszcze większego podkreślenia kości policzkowych czy oczu. Stylizacja na koński ogon jest najlepsza, gdy mamy długie, proste włosy i pragniemy wystrzałowej fryzury na szalona imprezę, na której każda inna fryzura mogłaby ulec w szybkim tempie zniszczeniu. Taki koński ogon nie rozplecie się, dlatego jest fryzurą uniwersalna i przy tym elegancką!


Sposoby na kitkę z włosów 
Włosy związane w kitkę to nie tylko dobry sposób na upięcie niesfornych włosów, ale także na elegancką fryzurę. Choć najczęściej związujemy w ten sposób włosy po prostu zaczesując je do tyłu i splatając gumką do włosów, warto poznać kilka tricków na urozmaicenie tej fryzury.

Przede wszystkim – ozdobne gumki i doczepiane pasma włosów. Gumki do włosów można kupić zarówno z najwymyślniejszymi ozdobami doń przypiętymi, jak i na przykład wykonane ze sztucznego włosia. Włosie można dobrać do koloru swoich naturalnych włosów, dzięki temu w łatwy sposób możemy uzyskać fryzurę niczym hollywoodzka gwiazda – jakby kucyk był opleciony naszymi własnymi włosami.

Można też doczepić do swoich włosów sztuczne, kolorowe pasemko włosów do zakupienia na przykład w sklepach z ozdobami do włosów. Dzięki nim fryzura nabierze zaczepności, będzie się wydawała bardziej fantazyjna, zadziorna. Nie musimy też zbierać do tyłu całych włosów. Jeśli pozostawimy sobie grzywkę lub fragment grzywki, można ja upinać do boków na przykład ciekawymi spinkami w fantazyjny sposób. Ciekawym sposobem jest lekkie skręcenie prostej grzywki i upięcie jej niebanalną spinką.

Samych sposobów na wiązanie kucyków jest co najmniej kilka. Można na przykład związać go nisko nad karkiem, lecz nie na środku głowy, ale z boku, niesymetrycznie. Wówczas opadające na jedno z ramion związane włosy będą wyglądały niezwykle romantycznie. Aby uzyskać w banalny sposób niebanalną fryzurę, wystarczy podczas splatania kucyka nisko nad karkiem delikatnie zsunąć gumkę w dół i włosy nad gumka podzielić na pół. W tak powstałą „dziurę” wkłada się od góry kucyk i przeciąga ku dołowi – to szybki sposób na efektowną fryzurę.

Kucyki, końskie ogony, kitki - na wybiegach królują już od dawna. Za każdym razem jednak styliści i projektanci pokazują nam nowe trendy, a także nowe sposoby radzenia sobie z tą jakże nudną i uniwersalną fryzurą. Aby uzyskać kitkę potrzebujemy tylko włosy o odpowiedniej długości, gumkę do włosów i odrobinę fantazji. Tak naprawdę nic nie powinno nas w tym ograniczać, bo taka fryzura jest doskonała dla pań w każdym wieku, mających każdy rodzaj włosów.

Okazuje się bowiem, że „kitki” są dobre nie tylko dla dziewczynek w wieku szkolnym, którym mamusie zaplatają takie urocze fryzurki i przyozdabiają je spineczkami dla wygody, i by włosy nie plątały się oraz nie przeszkadzały. Wiążemy włosy w kucyki również w domu, podczas prac domowych i to właśnie tam wykazujemy najwięcej fantazji. Rzadko jednak decydujemy się na zaprezentowanie takiej fryzury światu – do pracy czy szkoły wybieramy raczej ozdobne spinki, rozpuszczone włosy, modelowanie. Zupełnie niepotrzebnie, bo przecież nawet w sytuacjach bardzo oficjalnych możemy czuć się i atrakcyjnie, i swobodnie, jeśli zainwestujemy w dobry, elegancki kucyk.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Zagęszczanie włosów Łysienie plackowate Suszenie włosów Gorączka okopowa Peruki Gnidy