Jesteś tutaj:

Najmodniejsze fryzury z dzieciństwa

Dzieciństwo to fantastyczny okres, który chyba każda, dorosła osoba wspomina z przysłowiową łezką w oku. I chociaż mówi się, że w rzeczywistości każdy z nas ma cząstkę dziecka, jakim kiedyś był, w samym sobie, to jednak warto zastanowić się na tym, czy aby tej cząstki nie wydobyć na światło dzienne? Nie mamy oczywiście na myśli zabawy klockami lego (choć i taka, w niektórych sytuacjach może być przyjemna) ani też zakładania ubrań z naszywkami super- bohaterów, a tylko i wyłącznie ułożenie Twoich własnych włosów w… doskonale znane z lat dzieciństwa fryzury! To właśnie one powracają w tym sezonie do łask, stając się poniekąd trendem nie do przebicia! A jakie są najmodniejsze, najbardziej pożądane uczesania wprost z  dzieciństwa?

Kitka vel. Koński ogon

Na pewno doskonale pamiętasz ten czas, kiedy mama czy też nawet babcia, związywała Ci włosy w prosty, aczkolwiek urokliwy „koński ogon”, znany również pod klasyczną nazwą „kitki”. To chyba najprostsze z możliwych uczesanie, powraca teraz w wielkim stylu i to pod wieloma odsłonami! Jednym minusem tego rodzaju fryzury może być wyłącznie to, że jest ona zarezerwowana wyłącznie dla Pań, które mają włosy o długości sięgającej, co najmniej do linii ramion. W innym wypadku jej wykonania może okazać się zwyczajnie nie możliwe. 

Kitka potargana

Chociaż w dzieciństwie mogłaś zupełnie nie zwracać uwagi na to, czy Twoje włosy są jeszcze ściśle związane gumką, czy może niesforne kosmyki już dawno się spod niej wydostały, to jednak teraz ich „zachowanie” będzie miało dla Ciebie naprawdę duże znaczenie. Hitem tego sezonu jest wszakże nic innego, jak tylko „kitka potargana” stanowiąca po prostu fryzurę, której główną zaletą są właśnie wystające kosmyki. Aby uczesać włosy w ten sposób, w pierwszej kolejności musisz umyć pasma, a następnie wetrzeć w nie balsam czy też innego rodzaju kosmetyk, dodający objętości.

Teraz wysusz włosy w pozycji z głową zwróconą do dołu. Następnie roztrzep je dłonią i energicznym ruchem podnieś się, odrzucając głowę do góry. Przygładzając włosy, zwiąż pasma w kitkę, zupełnie nie dbając o wystające kosmyki, a wręcz przeciwnie – im ich więcej, tym dla fryzury lepiej! Całość ułożenia możesz utrwalić za pomocą kosmetyku do stylizacji pasm. Ten sam rodzaj uczesania możesz także wykonać w sposób klasyczny. Wystarczy, że zwiążesz włosy w „koński ogon”, a następnie powyciągasz kosmyki palcami. W tym przypadku jednak nie będzie mogła liczyć na efekt tzw. lwiej grzywy, przypominający poniekąd look w stylu „dopiero wstałam z łóżka, ale i tak jestem olśniewająca”.

Warkocze, warkoczyki…

Kolejnym, modnym trendem, jakiego z całą pewnością doświadczyłaś w okresie dzieciństwa, są popularne warkoczyki. Jest to rodzaj fryzury, a w zasadzie splotu włosów, który również efektownie wyglądać będzie na włosach dłuższych. Nie ukrywajmy; warkocze pod wieloma odsłonami najlepiej prezentują się na pasmach sięgających co najmniej połowy pleców, chociaż już kobiety o włosach sięgających za linię ramion, mogą pokusić się o wykonanie takiej właśnie fryzury, rodem z lat dzieciństwa.

Obecnie modne warkocze występują pod kilkom odmianami. Przystosowane są zarówno do potrzeb kobiet wykonujących zajęcia, które wymagają skupienia i powagi (jak na przykład praca biurowa) jak i pań, które mogą sobie pozwolić na trochę więcej „luzu”. W wersji klasycznej do czynienia mamy z jednym warkoczem, umiejscowionym na samym środku głowy.

To właśnie taką fryzurę znamy doskonale z lat dzieciństwa i to jej wykonanie możemy równie śmiało zafundować sobie w czasach obecnych.

Co jednak istotne, ten typ klasycznego warkocza powinien być spleciony dosyć luźno, a kosmyki po obu bokach głowy powinny być nawet lekko i zalotnie wystawać. Dobrym dodatkiem, który nada włosom zupełnie nowego, pożądanego i modnego wyglądu, są ozdobne gumki i spinki. W obowiązującym sezonie prawdziwym hitem są ogromne, filcowe kwiaty. Zarówno ich wpięcie po boku głowy w charakterze typowo ozdobnym, jak i związanie końcówki pasm gumką zdobioną takim właśnie kwiatem sprawia, że fryzura nabiera zupełnie nowego, super nowoczesnego i dziewczęcego wyglądu.

Omówiony, klasyczny warkocz – choć z całą pewnością świetnie nada się na przykład, na wyjście z przyjaciółkami do galerii sklepów czy nawet do kina z ukochaną osobą, to jednak może okazać się zbyt mało praktyczny w sytuacji, kiedy pracujesz na przykład, w poważnej instytucji bankowej. Nie oznacza to jednak, że w takiej sytuacji powinnaś kompletnie zrezygnować z urokliwego warkocza. Wręcz przeciwnie! W takiej sytuacji radzimy Ci postawić nie na jeden, ale nawet na dwa, ściśle zaplecione warkocze, które następnie zawiniesz w tak zwane ślimaczki. Teraz swoje ślimaczki upnij dokładnie za pomocą spinek wsuwek, całość utrwal przy pomocy mocnego lakieru do stylizacji pasm i… gotowe!

Potargana czy może panna z mokrą głową?

Okres dzieciństwa ma to do siebie, że niemal zawsze zdarza nam się po prostu… potargać. Nic w tym dziwnego, przecież dzieci w trakcie szalonej zabawy raczej nie przywiązują dużej wagi do swojego wyglądu i w tym właśnie tkwi piękno ich naturalności! Uwagę na ten fakt zwrócili rzecz jasna kreatorzy i designerzy mody. W związku z powyższym i Tobie proponujemy zupełnie „potarganą” fryzurę z beztroskich lat dzieciństwa. Co istotne, świetnie będzie się ona prezentować na włosach o różnej długości, zarówno tych krótszych, jak i tych kompletnie długich.

Do jej wykonania potrzebowała będziesz kosmetyku dodającego włosom objętości oraz grzebyka o dość gęsto rozstawionych ząbkach. Po umyciu włosów i nałożeniu na pasma wspomnianego kosmetyku, powinnaś dokładnie wysuszyć włosy w pozycji z głową zwróconą ku dołowi. Następnie szybkim ruchem odrzuć włosy do góry i lekko podtapiruj na całej długości. Całość ułożenia utrwal przy pomocy kosmetyku do stylizacji pasm, na przykład; mocnego lakieru. Uwaga, w wersji jeszcze bardziej odważnej, a więc wariancie „panny z mokrą głową”, zamiast lakieru do stylizacji możesz użyć żelu do włosów, który nada pasmom mokrego wyglądu.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Cienkie włosy Utrata włosów Suszenie włosów Grube włosy Mieszki włosowe Łupież