Jesteś tutaj:

Najmodniejsze fryzury dla kobiet w sezonie jesiennym

Jaka fryzura w tym sezonie będzie najmodniejsze? Jak zachwycić kompozycją na głowie, tak aby była w zgodzie z najnowszymi trendami, jakie wyznaczają styliści, to pytanie nurtuje panie oraz dziewczyny na początku każdego sezonu. Podobnie będzie na początku sezonu jesiennego.

Proste włosy znowu modne
W  jesiennym sezonie styliści, jak zwykle zaskakują nowymi  propozycjami fryzur, jednak nie można zapomnieć, że uczesanie powinno pasować do twarzy. Nawet najmodniejsze fryzura, która nie harmonizuje  z rysami nie spełni swojego zadania.

Panie, które mają zaokrągloną twarz i zbyt obfite policzki powinny pomyśleć o wyszczupleniu twarzy prostymi włosami. Aby taką fryzurę uzyskać trzeba zebrać włosy, wcześniej robiąc przedziałek na środku głowy, następnie wyprostować włosy przy pomocy prostownicy, tak aby na całej długości zostały wyrównane, a końcówki wyprostowane. Taka fryzura najlepiej wygląda na włosach długich lub półdługich.

 

Bezkonkurencyjny kucyk
Styliści w  sezonie jesiennym  powracają do starych, sprawdzonych kompozycji na głowie. Taka ponadczasową fryzurą jest bez wątpienia kucyk. Króluje na głowach pań w różnym wieku, tych młodych, ale też dojrzałych.

Taka fryzura musi być  noszona w specjalnych okolicznościach, ponieważ nie nadaje się na każdą okazję. Pasuje głównie do stroju sportowego, jednak nie można zapomnieć, że taka fryzura też komponuje się dobrze z eleganckim strojem. W takim wypadku fryzura powinna być ułożona tak, aby kosmyki były idealnie ułożone.

Doskonałym wykończeniem fryzury powinno być zakręcenie włosów, tak aby owinęły się wokół kucyka. To będzie idealne wykończenie uczesania. Taka fryzura jest odpowiednia dla pań o regularnych rysach twarzy.

Dalej modna grzywka
Okazuje się, że styliści w dalszym ciągu lansują grzywkę, ta bezkonkurencyjna fryzura potrafi dodać wdzięku niejednej pani. Krótko podcięta zasłoni zbyt duże czoło, poprawi owal twarzy. Grzywka może być częścią  modnego kucyka. Stanowi ciekawe jego dopełnienie, grzywka oraz spięte włosy stanowią interesującą całość.

Warto poprosić znajomą fryzjerkę o radę w sprawie sposobu cięcia grzywki, może być obcięta tak, że włosy prosto opadały lub na skos, wtedy można ją zaczesać na bok.

W zależności od wysokości czoła dobiera się uczesanie, jeżeli panie mogą pochwalić się niskim czołem wówczas  daje to dowolność w doborze fryzury, jednak wysokie czoło wymaga grzywki ściętej prosto, wówczas mamy gwarancję, że nie będzie uciekać podczas najmniejszego podmuchu wiatru.

Warkocze zawsze modne
Warkocz to uczesanie, jak okazuje się hołubione przez projektantów. Na pokazach mody króluje w różnych odsłonach. Raz jako zwykły warkocz spleciony z tyłu  głowy z grzecznie zaczesanymi włosami. Innym razem mogą być to dwa warkocze, które opadają fantazyjnie na dwa boki. Taka propozycja odmładza i  jest symbolem wyobraźni dziewczyny, która ją nosi.

Dla pań o zręcznych palcach proponuje się podwójne warkocze, które maja zdobić głowy wyszukaną fryzurą. Nadają się też na eleganckie wyjścia, jako dopełnienie odświętnego stroju.

W dalszym ciągu niezwykle modna jest korona z warkocza. Aby taką fryzurę stworzyć, trzeba starannie przygotować włosy. Porządnie je rozczesać, następnie uformować warkocz, który będzie  głównym elementem zdobniczym kompozycji z włosów.

Zaczesany jak korona będzie nawiązywał do folkloru, a także tradycji. Poza tym szczególnie polecany dla niskich pań, ponieważ optycznie podwyższa wzrost i wydłuża sylwetkę. Korona z warkocza już od kilku sezonów gości na damskich głowach, jest symbolem nowoczesności połączonej z tradycją. Polecany dla pań o długich lub półdługich włosach.

Wszystkie propozycje fryzur jesiennych są ciekawe, ale wówczas gdy będą komponować się z całą sylwetką i będą pasować do stylu pani, która taką fryzurę wybierze. Styliści w sezonie jesiennym korzystają ze sprawdzonych wzorów, trendów, które były modne też w sezonie  wiosennym.

 

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Przedłużanie włosów Regeneracja włosów Prostowanie włosów Diademy Kolory włosów