Jesteś tutaj:

Mistrzowskie strzyżenie dla każdego

Każdy sezon letni rozpoczyna się od pytania: co nowego będzie się nosić na głowie w wakacje? Jakie fryzury i styl strzyżenia będzie trendy. W modzie jest tak jak w przyrodzie – najwięcej oczekiwań przynosi lato.

We fryzjerstwie bardzo istotna jest nowoczesna stylistyka – najczęściej, jako pierwsze na nowinki związane z nowoczesnym cięciem reagują niektóre gwiazdy ekranu i estrady. Bywają bowiem i takie gwiazdy, które noszą swoje ulubione fryzury przez długie lata.

Zacznijmy od grzywek – wśród gwiazd m.in. Rooney Mara nosi grzywkę, która choć nie pasuje do żadnego trendu w obecnej modzie, to dzięki niej jest ona rozpoznawalna. Coraz więcej pań decyduje się na długie grzywki, które zasłaniają nawet brwi. Takie grzywy (bo są imponujące) najbardziej pasują do prostych, półdługich włosów. Niektóre panie wyglądają dobrze z dużą grzywką i włosami spiętymi w koczek lub kucyk nad karkiem, przy czym włosy muszą być gładko zaczesane.

Powoli panie przekonują się, że króciutka fryzura jest nie tylko ładna i twarzowa, ale również bardzo łatwa w pielęgnacji. Wszechobecna zaczyna być też grzywka, szczególnie ta opisana powyżej, czyli długa i zdecydowana. Tego typu grzywki bywają częścią różnie ostrzyżonych włosów - obecnie moda zakłada, że trendy jest każda długość, w której kobieta czuje się dobrze.

Cieniowanie zawsze w modzie
Wróćmy do krótkich włosów, które są odmianą po szaleństwie na długie kosmyki, gdy przedłużanie włosów ogarnęło praktycznie cały świat. Teraz krótkie cięcia to prawdziwy hit. Jeśli włosy są dość cienkie i delikatne, to perfekcyjna krótka fryzurka pozwoli im dodać optycznie objętości.

Najważniejszą sprawą w takiej fryzurze jest bowiem dobre cieniowanie. Cieniowanie to najtrudniejsza sztuka fryzjerska – fryzjer, profesjonalista i wirtuoz ma cały czas klientki. Przy krótkich, słabych włosach sprytnie cieniowane pozwala na optyczne powiększenie ich grubości.

Nadal modne są drapieżne pazurki – tu cieniowanie musi być perfekcyjne.

Uwaga wraca...
To, co wraca to dość duże, tapirowane fryzury. Coraz częściej przebojowe kobiety biznesu zaczynają nosić na głowach „bombki” jak w latach sześćdziesiątych. Taka fryzura również wymaga bardzo dobrego strzyżenia z cieniowaniem, z prosto obciętych włosów w stylu lob nie da się ułożyć owej „bombki”.

Włosy przed tapirowaniem należy zakręcić na lokówkę lub wałki, ponieważ wówczas fryzura będzie bujniejsza. Jednak nie wolno przesadzać z tapirowaniem, bo zamiast fryzury może się na głowie pojawić ogromny hełm. Tapirowanie zawsze zaczyna się u nasady włosów.

Zaplatanie i rozplatanie.....
Zaplatać długie (lub przedłużone) włosy można na różne ciekawe sposoby. Na długich włosach pięknie wygląda warkocz dobierany w stylu francuskim. Popularnie nazywanego „francuza” można zaplatać na wiele różnych sposobów, ale i można zapleść go w tradycyjny sposób dobierając włosy od czubka głowy.

Warto, by przy warkoczach pojawiła się grzywka, wszak nie wszystkie włosy muszą się znaleźć w splocie. Można wyciąć z boku parę pasemek, które sprawią wrażenie artystycznego nieładu – jednak takie „dzikie” pasemka powinien wyciąć naprawdę ktoś, kto potrafi wspaniale strzyc i stylizować fryzury.

Długie, z kwiatami lub opaską...
Wydaje się, że długie włosy nie wymagają, poza czesaniem, żadnych zabiegów fryzjerskich – nic bardziej błędnego. Długie włosy wymagają ciągłej dbałości przede wszystkim o końcówki.

Pamiętać trzeba bowiem, że systematyczne podcinanie końcówek nie tylko sprawia, że włosy wyglądają ładnie i świeżo, ale również pobudza włosy do szybszego wzrostu – przycinanie co 4-5 tygodni do 4 mm włosa spowoduje, że roczny przyrost włosów w długości jest o wiele większy niż przy zaniechaniu tego zbiegu.

Warto też sprawdzić, czy lepiej pasuje do urody kwiat wpięty fantazyjnie we włosy, czy opaska, dosyć szeroka w ciekawym kolorze.

Kontrolowany bałagan
Uzyskanie takiej fryzury to jedno z najtrudniejszych zadań stojących przed fryzjerem. Zazwyczaj taki niekontrolowany ład jest bardzo trudny do osiągnięcia. Najczęściej zaczyna się on od idealnego strzyżenia – bez specjalnego ścięcia kosmyków nie uzyska się należytego efektu. Następny krok to uzyskanie skrętu na włosach – zazwyczaj jest to niewielki skręt, dzięki któremu włosy, które są spięte w niewielki koczek wymykają się z niego w bardzo uroczy sposób. Artystyczny nieład na prostych włosach jest o wiele trudniejszy do osiągnięcia.

Moda młodzieżowa
Moda młodzieżowa niekoniecznie jest zgodna z tym, co proponują styliści i prezentują gwiazdy. Czasami nadal widać asymetryczne strzyżenie i to z dość dużymi dysproporcjami w długościach. Zmieniły się jednak kolory nakładane na włosy i sposób ich nakładania – często są to kolory pastelowe, bardzo zdecydowane – róże, błękity, fiolety, turkusy, które nakładane są najczęściej na końcówki włosów – zresztą wróciła moda na dwukolorowe włosy, ale zazwyczaj jak to bywa z powrotami, niby to już było, ale teraz wygląda zupełnie inaczej. Wbrew pozorom krótka, dobrze ostrzyżona fryzura daje wiele możliwości.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Utrata włosów Łysienie plackowate Połysk włosów Diademy Farbowanie włosów Cebulka włosa