Jesteś tutaj:

Krótkie fryzury na wesele

Krótko strzyżone włosy są niezwykle wygodne. W kilka chwil można je ułożyć, co przydaje się zwłaszcza wtedy, kiedy szykujemy się rano do pracy lub na spontaniczne wyjście wieczorem i nie możemy stać przed lustrem godzinami. Krótko strzyżone włosy coraz bardziej są popularne nie tylko u kobiet w średnim i dojrzałym wieku, ale również coraz chętniej takie fryzury noszą młode kobiety, ceniące sobie komfort, wygodę, a przede wszystkim doceniające zmysłową kobiecość tak krótkich cięć. Trudno jest bowiem nie zgodzić się z tym, że krótkie włosy są równie kobiece i eleganckie, jak te długie czy te średniej długości. Faktem natomiast jest, że nie każdej z nas takie strzyżenie pasuje, więc jeśli nasz zaufany fryzjer odradza skracanie włosów, to warto jest mu zaufać.

Krótko strzyżone włosy zawsze kojarzą nam się z jedną tylko fryzurą. Wydaje nam się bowiem, że tak, jak nasze włosy zostaną ścięte, tak tylko możemy je nosić. Jak się jednak okazuje, nie ma nic bardziej mylnego. Trudno jest się nie zgodzić z tym, że z krótkich włosów nie można zrobić tak wielu fryzur, jak z tych dłuższych, ale to wcale nie oznacza, że powinnyśmy nosić cały czas tę samą fryzurę, tym bardziej, że na takie okazje, jak wesele, warto jest nieco zaszaleć. Poniżej przedstawimy kilka ciekawych stylizacji dla całkiem krótkich włosów, z których każda będzie pasowała na wesele. Sprawdź i przekonaj się sama, w której z nich będziesz się najlepiej czuła.

Loki i loczki z prostownicy i lokówki

Krótko ścięte włosy doskonale nadają się do kręcenia lokówką i prostownicą. Dlaczego? Ponieważ nawet nierówne fale i sprężynki będą nadawały fryzurze objętości, a uzyskany dzięki nim lekki nieład na głowie sprawia, że stylizacja wygląda jeszcze lepiej. Zatem nasze dwie pierwsze propozycje na weselne fryzury z krótko strzyżonych włosów to loki i loczki z prostownicy i lokówki.

Najpierw zrobimy drobne loczki lokówką na włosach, które są ścięte asymetrycznie z grzywką zaczesaną na jeden bok, a ich długość sięga nie dalej, jak do ucha. Wbrew pozorom i tak krótkie włosy można zakręcić na lokówkę. Jeśli ją dobrze rozgrzejemy, to możemy nakładać na nią cienkie pasma lub też grubsze, jeśli chcemy uzyskać większy skręt kosmyków. Nie musimy pasm zakręcać od skóry głowy, bowiem wcale nie będzie to stanowiło problemu dla całej stylizacji. Chodzi przecież o to, aby nadać włosom więcej objętości i zmienić nieco naszą codzienna fryzurę. Tworząc takie uczesanie możemy pokręcić lokówką jedynie połowę włosów, tę, na którą zaczesujemy asymetryczną grzywkę. Dzięki temu uniesione do góry loczki będą doskonale współgrały z resztą włosów. Takie loczki możemy również podpiąć ozdobną spinką lub też kolorowym kwiatem, który będzie pasował do naszej kreacji weselnej.

Loki tworzone prostownicą są równie łatwe do zrobienia, ale abyśmy mogły swobodnie manewrować prostownicą, dobrze by było mieć włosy ścięte na boba. Kiedy kosmyki sięgają szyi, są łatwe do stylizacji, jaką chcemy dziś na nich wykonać. Z reguły jest przecież tak, że w przypadku boba nosimy włosy gładkie, prostowane, wtedy ta fryzura dobrze wygląda. Jednak my na wesele proponujemy urozmaicenie – loki z prostownicy, które wykonasz sama w domu, a co więcej, nie zajmie Ci to więcej, jak 15 minut. Dobrze rozczesane włosy podziel na warstwy, aby móc swobodnie robić na nich loki. Spryskaj włosy serum zabezpieczającym przed wysoką temperaturą i rozgrzej dobrze prostownicę. Następnie wybieraj pasma włosów i wkładaj je między płytki prostownicy, a następnie przesuwaj je aż do ich końca. Dzięki temu uzyskasz ładne skręty, a włosy będą miały większą objętość. Kręcenie całych włosów pasmo po paśmie nie będzie żadną rewelacją, natomiast proste kosmyki poprzeplatane z lokami będą niewątpliwie dobrze się prezentowały. Pamiętaj, aby delikatnie natapirować włosy na czubku głowy, a także końcówki włosów, które wystają ponad te pokręcone. Wtedy fryzura będzie idealnie wykończona. Na koniec wystarczy, że spryskasz całość lakierem, zrobisz odpowiedni przedziałek, a nawet wepniesz we włosy ulubioną ozdobę.

Krótkie włosy upięte, jak długie

Z długich włosów bardzo łatwo można zrobić krótkie odpowiednio je upinając. Dlatego też my dzisiaj proponujemy upięcie krótkich włosów tak, aby wyglądały na znacznie dłuższe. Do tego będzie nam potrzebny grzebień, którym rozczeszemy włosy i lekko natapirujemy je u nasady używając do tego pianki. Dzięki takiemu zabiegowi również włosy zyskają na swojej objętości.

Dodatkowo, możemy lekko je pokręcić lokówką, aby urozmaicić nasze weselne upięcie. Kiedy nadamy już włosom objętości, zaczesujemy je delikatnie do góry i najlepiej lekko na bok, aby fryzura nie była taka zwyczajna. Wtedy podpinamy włosy wsuwkami, aby je przytrzymać, ale nie ściągamy ich bardzo mocno, aby nie wytracić ich objętości.

W miejscu upięcia wsuwek wpinamy dodatkowo jakąś ozdobę, na przykład duży kwiat lub motylka, ewentualnie ozdobną spinkę. Dzięki temu ukryjemy wsuwki, a nasze upięcie będzie wyglądało, jakby było stworzone z długich włosów estetycznie upiętych w koka.

Całą stylizację należy spryskać lakierem dla utrwalenia oraz nabłyszczenia włosów.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Zagęszczanie włosów Wzrost włosów Łuska włosa Naskórek włosa Kształt głowy Hormony