Jesteś tutaj:

Fryzury z Tygodnia Mody w Nowym Jorku

Projektanci podczas pokazów mody lansują nie tylko stroje, ale też fryzury. To one są uzupełnieniem oryginalnych kompozycji, które tworzą. Zaskakują nowymi pomysłami, ale też często zwracają uwagę na naturalność, które staje się coraz częściej ceniona w wyglądzie. 

Włosy tapirowane 
Diane von Furstenberg na pokazie mody lansuje delikatność i kobiecość. Dopełnieniem delikatnych, zwiewnych strojów są włosy. Modelki prezentują gładko zaczesane włosy, ukazujące całą twarz. Nie ma tu miejsce na grzywkę, wręcz przeciwnie fryzura odsłania czoło. Jedynym eksperymentem, na jakie pokusiła się projektantka jest podwyższenie fryzury.

Z tyłu włosy zaczesane są w kok i  podniesione przy czubku głowy, tworząc charakterystyczne  podwyższenie na głowie. Dzięki takiemu zabiegowi sylwetka zyskuje na wysokości oraz zostaje optycznie wydłużona. Aby uzyskać taki efekt - włosów podwyższonych,  należy użyć sprayu utrwalającego oraz lekko podtapirować włosy na czubku głowy. Wtedy uniosą się do góry, a końcówki będzie można zaczesać kok. Całość należy spryskać lakierem utrwalającym w celu utrzymania fryzury. 

Długie włosy z przedziałkiem w stylu Lacoste 
Lacoste podczas tygodnia mody w Nowym Yorku powraca do naturalności i kobiecości. Włosy jego modelek charakteryzuje naturalny kolor włosów, unika jaskrawych odcieni w kolorystyce włosów, preferuje odcienie ciepłych brązów oraz czarne kolory na głowie. Modelki nie zwracają uwagi wymyślnymi fryzurami- przeciwnie zaskakuje prostota ich uczesania. Panie na wybiegu mają włosy długie sięgające za ramiona, luźno opadające   oraz lekko unoszące się nad sylwetką.

Punktem wspólnym wszystkich fryzur jest ciekawy przedziałek na środku głowy, który rozdziela pasam włosów na dwie równe części,  dzieli włosy na prawą i lewą stronę. Przedziałek oraz długość włosów są jedynymi zabiegami stylizacyjnymi znajdującymi się na głowach modelek. Nie ma tam miejsce na wyszukane stylizacje czy ozdoby. Projektant nawet we fryzurze preferuje naturalność. 

Oscar de la Renta i dziewczęcy wygląd 
Na pokazie mody w Nowym Yorku Oscar de la Renta zaskakuje dziewczęcym wyglądem swoich modelek. Zwiewne sukienki dodają wdzięku i tworzą z fryzurą ciekawą kompozycyjną całość. Materiał owija się  zwiewnie wokół ciała tworząc niezapomniane wrażenie, dopełnieniem wyglądy modelek są włosy. Rozpuszczone, długie sięgające za ramiona.

Włosy tworzą  ciekawe kompozycje, zaczesane na tył głowy włączają do fryzury też grzywkę, następnie kreują na głowie abstrakcyjną stylizację. Włosy nie opadają na ramiona, są lekko karbowane, tapirowane tak, że włosy  z tyłu głowy są uniesione ku górze poprzez dyskretne tapirowanie włosów.

Taki efekt można uzyskać poprzez użycie karbownicy, która sprawi, że włosy będą karbowane, lekko faliste i uniesione ku górze. Po utworzeniu takiej fryzury można je utrwalić lakierem utrwalającym. 

Lekkie fale u Jasona Wu 
Włosy na głowach modelek Jason Wu zaskakują elegancją. Klasyczne ubrania są ukoronowane fryzurami zadbanymi, idealnie wystylizowanymi. Brak grzywki i zaczesane do tyłu włosy odkrywają twarz i doskonale prezentują się  u pań o idealnych rysach twarzy.

Włosy lekko falują się , a fale rozpoczynają się  na czubku głowy i lekko prowadzą włosy, które są spięte  nad karkiem .  Aby taką fryzurę ułożyć należy lekko nawilżyć włosy sprayem utrwalającym, następnie lekko rozczesać włosy formując fale. Ważne, aby włosy wyglądały  naturalnie oraz kobieco.

Carolina Herrera  odsłania twarz 
Fryzury na Glowach modelek na pokazie Caroluny Herrery odsłaniają twarz. Są spięte z tyłu głowy, nie tworzą burzy loków, ale przeciwnie są gładko zaczesane. Jedyna ozdobę stanowi przedziałek na czubku głowy oraz  drobne loczki, które fryzjer delikatnie utworzył  przy uszach.

Jeden kosmyk wiszący swobodnie przy uchu to  oddzielna ozdoba, która wygląd jak przypadkowe pasemko, które nie chciało  przyporządkować się rygorom fryzury. Aby otrzymać efekt tak idealnie zaczesanych włosów można wczesać w nie żel utrwalający, który sprawi, że będą idealnie zaczesane.  

Jednak takie uczesanie to przede wszystkim delikatność oraz naturalność, dlatego nie można przesadzić z kosmetykami do pielęgnacji włosów. 

 

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Łysienie plackowate Zagęszczanie włosów Stylizacja włosów Geny Trwała kwaśna Biopsja