Jesteś tutaj:

Fryzury sylwestrowe

Szalona noc z 31 grudnia na 1 stycznia. Koniec starego roku i… początek nowego. Czas nieokiełznanej zabawy, prawdziwego, pozytywnego szaleństwa, strzelających w niebo korków od szampana oraz nieustającego uśmiechu balujących w najlepsze gości! To czas, jakiego nie zapomina się przez cały okrągły rok. Na obchody tej niezwykłej nocy wypada jednak dobrze się przygotować. Wówczas bowiem każda z nas pragnie stać się jedyną w swoim rodzaju i niepowtarzalną, królową sylwestrowej nocy. Pomocna w tym będzie oczywiście piękna sukienka, oryginalny makijaż i…  ultra modna fryzura. Ale jak taką wyczarować? Co będzie modne tegorocznej, niezapomnianej nocy sylwestrowej? Jak ułożyć włosy by wzbudzały zachwyt wszystkich, zgromadzonych na balu gości? 

 
 
Rockowa królowa sylwestrowej nocy
Niezwykle modnym w ostatnim czasie, a jednocześnie idealnie pasującym do charakteru nocy sylwestrowej stylem uczesania, jest styl zwany potocznie „glam rock”. Stanowi on rodzaj look’u, który jest zarówno śmiały i odważny, jak i nieco drapieżny. Jest to bowiem bezpośrednie nawiązanie do lat 80 – tych oraz czasu Dawida Bowie’go. A jak, w praktyce, prezentować się będzie sylwestrowe uczesanie glam rock? Sylwestrowy styl ostrej i niepokornej dziewczyny to fryzury wysoko upięte do góry i nie rzadko asymetryczne. Ponadto w wersji ultra odważnej zakładają one nawet częściowe wygolenie włosów z boku głowy. Niemniej jednak tego rodzaj wariant raczej nie jest polecany na sylwestra tym bardziej, że jedna noc może minąć szybciej niż zakładamy, natomiast włosy już tak szybko nie odrosną… Pozostańmy więc przy wysokich oraz asymetrycznych upięciach. Choć mogą być one wykonywane zarówno na włosach prostych, jak i na pasmach kręconych, to jednak najlepiej prezentować będą się właśnie na drugim ze wspomnianych, rodzaju włosów. Warto dodać, że idealnym dodatkiem do nich będzie żel, a tym samym stylizacja na tak zwaną „mokrą włoszkę”. Kiedy kręcone włosy zostaną już podkreślone żelem, to wówczas można śmiało przystąpić do ich sylwestrowego ułożenia. W tym względzie panuje swego rodzaju dowolność, bowiem takie pasma można równie dobrze zaczesać na jeden z boków głowy, jak i upiąć wyłącznie środkową część stylizując je tym samym na swego rodzaju, „mokrego” irokeza. Równie dobrze jednak pasma mogą zostać po prostu rozpuszczone i zalotnie opadające na jeden z boków twarzy. Podobną fryzurę można naturalnie zafundować włosom prostym, choć w tym wypadku efekt będzie już zupełnie inny. Upięte do góry, proste włosy wystarczy wygładzić po bokach za pomocą mocnego żelu utrwalającego i efekt „niby – irokeza” gotowy! Ponadto, dla dodania prostym pasmom objętości, warto ułożoną z kosmyków kitkę lekko podtapirować za pomocą grzebienia o gęsto rozstawionych ząbkach. Oczywiście dla zachowania efektu całość fryzury należy spryskać odrobiną lakieru utrwalającego.
 
 
Tapirowania, tapirowanie, tapirowane
Przechodząc do omówienia kolejnych, supermodnych trendów sylwestrowych 2010/2011, nie odchodzimy jednak od tematu tapirowania. Nie ma co ukrywać; w tym roku mały grzebyk o bardzo gęsto ułożonych ząbkach stanie się najlepszym przyjacielem wszystkich, pragnących mieć modną fryzurkę, kobiet. Kolejnym hitem tegorocznego sylwestra są więc fryzury z epoki… baroku. Tak, tak, to nie żadna pomyłka. Wysokie upięcia, niekiedy nawet w 100% awangardowe, stanowić będą swego rodzaju „must have” wszystkich ultra modnych kobiet. Niestety, jest to kolejny rodzaj fryzury, który najlepiej prezentować będzie się na włosach o długości sięgającej co najmniej linii łopatek. Nie oznacza to jednak, że kobiety o włosach nieco krótszych nie mogą pozwolić sobie na ten typ, „epokowej” fryzury. Naturalnie mogą, choć muszą one liczyć się z faktem, że włosy nie będą wyglądały do końca tak, jak proponują to styliści. Przejdźmy jednak do rzeczy. Aby wyczarować tego rodzaju fryzurę, należy w pierwszej kolejności dokładnie umyć i rozczesać pasma. O ile bowiem w przypadku „mokrej włoszki” uprzednie umycie włosów nie zawsze bywa elementem pożądanym, o tyle w wypadku fryzury – nazwijmy to – historycznej, taki zabieg jest już koniecznością. Następnie, po równie dokładnym wysuszeniu kosmyków, włosy należy zaczesać do góry, a później przystąpić już tylko do tapirowania. Tę z kolei czynność zaczyna się od „targania” włosów od spodu, przechodząc kolejno do wierzchnich warstw kosmyków. Kiedy całe włosy są już odpowiednio potapirowane, to teraz trzeba je już tylko spiąć. W tym celu najlepiej jest użyć klasycznych spinek - wsuwek, przy czym dobry efekt uzyskuje się, gdy są one niewidoczne dla oka postronnego obserwatora. Aby więc nieco „zamaskować” wsuwki, panie o włosach jasnych i popielatych powinny używać spinek w odcieniu srebra, zaś kobiety obdarzone czarnymi włosami, ozdób dobranych właśnie pod kolor czarny. 
 
Kiedy pasma są już odpowiednio spięte, to w finale wystarczy tylko porządnie utrwalić całość fryzury. W tym celu radzi się zastosowanie naprawdę modnego kosmetyku utrwalającego, takiego jak na przykład lakier do włosów z linii „strong”. Oczywiście istnieje kilka godnych wypróbowania sposobów, „ożywienia” tej awangardowej fryzury. Pierwszym z nich jest użycie – na mocny lakier utrwalający – lakieru z dodatkiem połyskującego brokatu. Kolor drugiego lakieru dobrany może być natomiast zarówno do koloru włosów, jak i do odcienia sukienki czy nawet właściwie dobranych do kreacji, dodatków. Wszystko jak zawsze uzależnione jest od tego, jak mocne wrażenie pragniemy wywołać na zebranych na sali balowej, gościach. Kolejnym, niezwykłym dodatkiem do tego typu fryzury, są tak zwane „włosy anielskie”. „Włosy anielskie” to nic innego, jak tylko złote bądź srebrne, bardzo delikatne nitki. I choć Panie o włosach jasnych mogą śmiało pozwolić sobie na wplecenie w pasma obu kolorów „anielskich kosmyków” to jednak kobiety o włosach ciemnych zdecydowanie powinny pozostać przy barwie złotej. A dlaczego? Otóż srebrne nici, choć z całą pewnością piękne i efektywnie się prezentujące, kiedy zostaną wplecione we włosy ciemne mogą kojarzyć się wyłącznie z jednym, a mianowicie… nie końca pożądaną, siwizną.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Regeneracja włosów Łysienie plackowate Farbowanie włosów Higiena Włosy